Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Var izteikt viedokli par koku ciršanu Rojas ielas posmā


atlikušas 250 zīmes


Var izteikt viedokli par koku ciršanu Rojas ielas posmā (6)

Piektdienā, 03. augustā, 2018 | BIRKAS: sabiedriskā apspriešana , koki , Rojas iela , satiksme
Izdrukāt Ziņot

No 3. līdz 13. augustam ikviens interesents aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis noskaidrot sabiedrības viedokli par koku ciršanu un jaunu stādīšanu Rojas ielā.

Kā informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, tas plānots posmā no M. Ķempes ielas līdz zemesgabalam Rojas ielā 36.

Publiskā apspriešana notiek saistībā ar Komunālās pārvaldes sagatavoto būvniecības ieceri izbūvēt jaunu gājēju ietvi gar Rojas ielas pāra numuru apbūves pusi posmā no Mirdzas Ķempes ielas līdz zemesgabalam Rojas ielā 36.

Jaunais ietves posms būs ar betona bruģa segumu, tādejādi būtiski tiks uzlabotas gājēju ērtības un drošība, lai nokļūtu līdz Liepājas 8. vidusskolai, peldbaseinam un mikrorajona daudzdzīvokļu mājām. Šobrīd minētajā ielas posmā ir tikai neliels gājēju ietves fragments ar stipri nolietojušos segumu.

Komunālā pārvalde ir paredzējusi sakārtot arī ietvei piegulošos zālienus, nobrauktuves uz apbūvi un neapbūvētajiem zemes gabaliem, pazemināt esošās telekomunikāciju sakaru akas un uzlabot lietus ūdens savākšanu Rojas ielā.

Lai kvalitatīvi īstenotu šā ielas posma infrastruktūras pārbūvi, nepieciešams nocirst 6 papeles, kura saknes bojā ielas brauktuves segumu, vienu nokaltušu liepu un vienu gobu. Zaļā zona tiks atjaunota, iestādot 10 jaunus kokus.

Pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija (AUK) un koku ciršanas ierosinātājs Komunālā pārvalde jau ir saņēmusi Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas pozitīvu atzinumu par minēto koku ciršanu, kā arī AUK ir ieteikusi pārbūves laikā paredzēt jaunus apstādījumus, tajos iekļaujot vidēja vai liela izmēra kokus, piemēram, kļavas vai vītolus. AUK ir konsultējusies arī ar arboristu, kurš sniedzis savus ieteikumus par apstādījumu atjaunošanu.

Publiskā apspriešana sniegs papildu argumentus, lai AUK varētu pieņemt galīgo lēmumu. Koku ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā un sabiedrībai nozīmīgā objektā. Pēc publiskās apspriešanas tiks apkopoti izteiktie viedokļi, tie nodoti AUK. Galīgais lēmums būs jāņem vērā, izvēloties ietves pārbūves projekta risinājumus.

Atsauksmes un ieteikumus par koku nociršanu rakstiskā veidā ikviens publiskās apspriešanas dalībnieks var iesniegt līdz 13. augustam.

Publiskās apspriešanas anketu iespējams saņemt Apmeklētāju pieņemšanas centrā Rožu ielā 6 vai aizpildīt elektroniski - Publiskās apspriešanas anketa.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Rojas ielas posmā, kur plānota ietves izbūve un kur publiskās apspriešanas laikā būs izvietots informācijas stends, kā arī elektroniski:
1. Būvniecības iecere “Rojas ielas pārbūve posmā no M. Ķempes ielas līdz zemesgabalam Rojas ielā 36. Likvidējamo un jaunu koku stādījuma plāns” (pdf).
    
Papildu informāciju par plānoto koku ciršanas ieceri var saņemt Liepājas pilsētas Būvvaldē, pie Apstādījumu uzraudzības komisijas priekšsēdētājas Lauras Šteinbergas-Stilbiņas, zvanot pa tālruni 63 404 723 vai rakstot uz e-pastu: laura.steinberga-stilbina@liepaja.lv.


Sludinājums

cik
10:16 | 03/08/18
ZIŅOT
(-5)
(1)
+

cik savādas prioritātes mūsu pilsētā! Šajā rajonā (starp Dzērves un Klaipedas ielām) lielai daļai ielu nav ne asfalta, ne gājēju ietvju. Varbūt vispirms padomāt par to pilsētas iedzīõvotāju lielāko daļu, kas dzīvo šaja rajonā? 21. gadsimts, bet pilsētā gājējiem japārvietojas pa braucamo ielas daļu. Uzlabot esošo var arī pēc tam

to cik
10:35 | 03/08/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

jā, tieši šajā posmā ir vajadzīga gājēju ietve. Tur ir skola, sporta skola, bērnu laukums, neredzīgie. Katrā ziņā liela cilvēku plūsma, kas lavierē pa ielu starp mašīnām.

Anketa
11:15 | 03/08/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Viedokli, lūdzu, izsakiet aizpildot aptaujas anketu!

Anketa
13:51 | 03/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tekstā rindkopa:"Publiskās apspriešanas anketu iespējams saņemt Apmeklētāju pieņemšanas centrā Rožu ielā 6 vai aizpildīt elektroniski - Publiskās apspriešanas anketa." Ir aktīva saite uz elektroniski aizpildāmo anketu.

Liepājniks
12:19 | 03/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kur anketa pieejama?

Jana
08:48 | 06/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tekstā ir saite uz anketu

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki