Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Varēs saņemt līdzfinansējumu atkritumu punktu izveidei


atlikušas 250 zīmes


Varēs saņemt līdzfinansējumu atkritumu punktu izveidei (3)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 16. janvārī, 2017 | BIRKAS: atkritumi , atkritumu šķirošana , Dome , Mārtiņš Tīdens
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas RAS

Pašvaldības pastāvīgajās komitejās deputāti atbalstīja domes izpilddirekcijas priekšlikums par konkursu līdzfinansējuma saņemšanai atkritumu punktu izveidei.

Runa ir par tā sauktajām “sētiņām”, kas jau daudzkur dzīvojamos rajonos uzstādītas un kas pēc izpilddirektora vietnieka Mārtiņa Tīdena sacītā šobrīd ir labākais iespējamais risinājums, kā izvairīties no nekārtības un netīrības “vēju pilsētā”. Tas arī ierobežo iespēju kādam, kurš nav noslēdzis līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju, novietot savus gružus pie citu namu atkritumu urnām, un šajā sētiņās iespējams uzstādīt arī atkritumu šķirošanai paredzētos konteinerus – Eiropas direktīva paredz, ka uz katriem 700 pilsētas iedzīvotājiem jābūt pa dalītas vākšanas punktam.

Konkursa kārtībā iespējamais līdzfinansējums būs 50% apmērā. Ja atkritumu novietnes pašreizējā cena ir 1000 eiro, tad pieejamais līdzfinansējums varētu būt 500 eiro.

Tīdens izteica cerību, ka 2017.gadā varētu uzstādīt vismaz simts šādas novietnes (domes izpilddirektors Edgars Rāts norādīja, ka pavisam vajadzētu ap 300), šim nolūkam pašvaldībai būtu jāatvēl 50 000 eiro.

Deputāts Jānis Vilnītis gan norādīja, Rietumeiropā jau sen dalīto atkritumu konteineri atrodas zem zemes, un virspusē ir tikai nelielas urnas, kurās izmest stiklu, papīru, plastmasu utt.

Deputāti pastāvīgajās komitejās priekšlikumu atbalstīja. Tas vēl jāapstiprina domes sēdē.


sviests
08:45 | 16/01/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

šitāda jezga ar atkritumu izvešanu nekad nav bijusi. Man ir jautājums- uz cik gadiem ir noslēgts līgums ar esošo gružu savācēju? Es ceru, ka nav ilgāk par gadu, lai var nomainīt pakalpojuma sniedzēju pēc iespējas ātrāk.

JV
14:50 | 16/01/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Līgumu noslēdza steigā, lai Tiesā zaudētāji Ragn Sell to neapstrīdētu, uz 7 gadiem.

Liepāja
12:39 | 16/01/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Действительно,такого бардака с вывозом мусора в нашем городе еще не было !

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki