Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vējš pastiprināsies, VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem


atlikušas 250 zīmes


Vējš pastiprināsies, VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem

Ceturtdienā, 27. septembrī, 2018 | BIRKAS: VUGD , vētra , drošība
Izdrukāt Ziņot

Sinoptiķi brīdina, ka 28.septembrī, nakts pirmajā pusē, sākot ar jūras piekrasti, daudzviet Latvijā dienvidrietumu, rietumu vējš brāzmās sasniegs 20 – 23 metru sekundē.

Bet nakts otrajā pusē Kurzemē, no rīta arī Vidzemē rietumu, ziemeļrietumu vēja brāzmas sasniegs jau 25 – 28 m/s. Pēcpusdienā gaidāma vēja pierimšana.
 
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, jo spēcīgā vēja laikā iespējami elektropārvades un sakaru līniju bojājumi, ūdens padeves traucējumi, koku nogāšanās uz ceļu braucamās daļas, ēku un būvju konstrukciju sagrūšana, kā arī jumtu noraušana un ūdens līmeņa strauja paaugstināšanās.

Ņemot vērā to, ka vējš var radīt elektrības padeves traucējumus, VUGD iesaka uzlādēt mobilos telefonus, nodrošināt dzeramā ūdens un pārtikas krājumus, kabatas luktura un ar baterijām darbināmus radioaparātus.

Savlaicīgi nostipriniet vai telpās novietojiet vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, kā arī nostipriniet nestabilas konstrukcijas, stalažas, tirdzniecības nojumes, aizveriet ēku logus, durvis un vārtus, novietojiet zem jumta mājlopus un mājdzīvniekus. Iesakām iedzīvotājiem nenovietot savas automašīnas zem, piemēram, atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām, informē VUGD prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve  Inta Palkavniece.

 Ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki