Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Velo-redele" veido Liepājas velosipēdu statīvu karti


atlikušas 250 zīmes


"Velo-redele" veido Liepājas velosipēdu statīvu karti (4)

Otrdienā, 14. novembrī, 2017 | BIRKAS: Velo , Velo-redele , karte
Izdrukāt Ziņot
FOTO: velo-redele

Lai veicinātu ikdienas velosipēdistu skaita palielināšanu pilsētas ielās, biedrība "Velo-redele" ir uzsākusi īpašas velostatīvu kartes izveidi.

Tajā tiks apkopoti velosipēdistiem nozīmīgi infrastruktūras objekti Liepājā. Vairāk par to informē "Velo-redele" projektu vadītājs Mārtiņš Zālītis.

Gandrīz ikvienam ir zināms, cik labvēlīga ietekme uz pilsētvidi, gaisa To jau ir pierādījušas vairākas Eiropas pilsētas – Amsterdama, Kopenhāgena. Taču, lai ikdienā stimulētu mūsu pilsētas iedzīvotāju paradumu maiņu ar velosipēda izvēli kā ikdienas transportlīdzekli, nepieciešama gan atbilstoša infrastruktūra, gan arī plašāka informācijas pieejamība par jau esošajiem infrastruktūras objektiem.

"Mūsdienās informācijai ir liela nozīme, tāpēc arī esam uzsākuši Liepājas velo statīvu kartes izveidi, lai velosipēdistiem būtu pieejama plašāka informācija par infrastruktūru, kas tiem domāta. Pašreiz, mūsu mājas lapā internetā ir pieejama karte, kurā ir norādīti velo statīvi un informācija par tiem (tā tips, forma, drošums, atrašanās vieta un statīva attēls). Velo statīvi kartē pamatā tiek iedalīti divos veidos: drošie un nedrošie. Kartes informācija tiks papildināta visu laiku, kā arī labota, ja būs ieviesušās kādas nepilnības. Kartes izveide notiek pilnībā ar "Velo-redele" spēkiem un resursiem. Ar laiku kartē tiks ievietota informācija angļu valodā, kas jau būs daudz draudzīgāk tūristiem, ārzemju viesiem. Noteikti sadarbosimies ar Liepājas reģionālo tūrisma informācijas biroju, jo šāda karte būs noderīga tūristiem un pilsētas viesiem, kas pilsētu apskatīt dosies ar velosipēdiem.

Pašreiz tas ir pilotprojekts, kurš tiks veidots pakāpeniski un tiks arvien iekļautas jaunas idejas, lai nepieciešamā informācija būtu ērti pieejama. Karte ir ērti apskatāma arī mobilo ierīču lietotājiem. Apkopojot informāciju secinām, ka velo statīvi ir ļoti dažādi, priecē fakts, ka lielākā daļa ir "drošie", kurus ir ērti izmantot, viegli atrast un tie ir droši velosipēda atstāšanai. Papildus mūsu mājas lapā ir pieejama informācija par velosipēdistu un velosipēdu drošību, kas tiešā veidā sasaucas ar mūsu veidoto karti," stāsta Zālītis, piebilzdams: "Cik zinām, tad vismaz Latvijā nekas līdzīgs nepastāv".

Karte atrodama šeit.

"Velo-redele" aicina ikvienu sadarboties, iesūtīt attēlus ar velo statīviem, kas tiks iekļauti kartē.

"Aicinām arī ikvienu, kurš saskāries ar situāciju, ka pie kādas iestādes vai svarīgas vietas nav kur droši pieslēgt velosipēdu, sūtīt mums informāciju par vietu, ja iespējams ar attēliem un mēs centīsimies iespēju robežās uzrunāt tos, kas var un kam vajadzētu ierīkot velostatīvus," teic "Velo-redeles" pārstāvis.

 

Sludinājums

A.Nuss
17:54 | 14/11/17
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Tik pat veiksmīgi varētu tos statīvus salikt uz māju jumtiem un Atteku salas.

Suns
12:33 | 15/11/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Blakus interesanti saliktajiem soliņiem ar skatu uz tramvaja slliedēm vai pretējās piecstāvenes logos

velo-redele
09:50 | 16/11/17
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Nesaprotami komentāri...kosmoss...

to 9:50
10:56 | 16/11/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ja cilvēciņš nav attīstīts, viņš komentārus nesapratīs. Viņš nesapratīs arī to, ka šāda karte nav vajadzīga.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki