Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vētrā stiprākais vējš Latvijā fiksēts Liepājas ostā. Kritis siltuma rekords


atlikušas 250 zīmes


Vētrā stiprākais vējš Latvijā fiksēts Liepājas ostā. Kritis siltuma rekords

Pirmdienā, 26. decembrī, 2011 | BIRKAS: laika ziņas , vētra , osta , Ziemassvētki
Izdrukāt Ziņot

Pirmdienas rītā vētras dēļ bez elektrības ir daudzi tūkstoši mājsaimniecību visos Latvijas reģionos. Pulksten 8 Liepājā fiksēti plus 7,5 grādi.

Vēja brāzmas ar vētras spēku vai tuvu tam plosījušās un vēl turpina plosīties visā Latvijā, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

LVĢMC novērojumu tīklā lielākais vēja ātrums brāzmās pirmdien līdz pulksten 8 reģistrēts Liepājas ostā un Mērsragā - 25 metri sekundē (m/s). Kolkā un Ventspilī bija brāzmas līdz 24 m/s, līdz 20-23 m/s vējš pastiprinājās arī Dobelē, Jēkabpilī, Saldū, Stendē, Rēzeknē, Rīgā un Zosēnos. No dažām novērojumu stacijām vētras izraisīto elektroapgādes traucējumu dēļ dati nav pienākuši.

Kurzemei un Zemgalei stiprākais vējš ir pāri, bet vietām Latgalē un Vidzemē vētra rīta stundās vēl var pieņemties spēkā, brīdina sinoptiķi.

Jaunais Vislatvijas 26.decembra maksimālās gaisa temperatūras rekords ir +9,9 grādi, kas Otro Ziemassvētku rītā pulksten 7 reģistrēts Mērsragā, liecina precizēti dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Iepriekšējais Otro Ziemassvētku maksimālās gaisa temperatūras rekords bija no +3,5 grādiem Alūksnē līdz +7,7 grādiem Kolkā un Ventspilī. Jauns 26.decembra siltuma rekords ir sasniegts gandrīz visās novērojumu stacijās.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki