Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Viens no dārgumiem – Liepājas ostas promenādes ainava


atlikušas 250 zīmes


Viens no dārgumiem – Liepājas ostas promenādes ainava (1)

Ceturtdienā, 27. septembrī, 2018 | BIRKAS: izstāde , Kuldīga , ainavu dārgumi , promenāde , osta , Ziemeļu mols , Karosta
Izdrukāt Ziņot

26.septembrī Kuldīgas mākslas namā atklāta ceļojošā izstāde "Ainavu dārgumi", kurā skatāmas desmit  Kurzemes ainavu dārgumu fotogrāfijas, informē organizatori.

Izstādē ikviens interesents līdz 13. oktobrim var aplūkot Kurzemes iedzīvotāju un Ainavu ekspertu padomes balsojumā noteiktu 10 Kurzemes ainavu dārgumu fotogrāfijas, kas uzņemtas valsts jubilejas gadā, un vēsturiskus fotoattēlus no iedzīvotāju, muzeju un Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumiem.

Atklāšanas pasākumā Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Evita Dreijere uzsvēra ainavu un ar tām saistīto stāstu lielo nozīmi katra sabiedrības locekļa patriotisma un vietas piederības veidošanā ne tikai pašai Kurzemei, bet Latvijai kopumā, un kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem īpaši godināja pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un iedzīvotājus, kas rūpējas par Kurzemei tik nozīmīgo ainavu saglabāšanu un attīstīšanu.

Kurzemes ainavu dārgumu noteikšanā tika iesaistītas pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un kurzemnieki, aicinot tos iesūtīt arī vēsturiskās fotogrāfijas, stāstus un liecības, kas ir ģimenes arhīvā, lai tos nodotu arī nākamajām paaudzēm. Kopumā Kurzemes reģiona ainavu dārguma statusam tika saņemti 175 pieteikumi. Tos izvērtēja Ainavu ekspertu padome un kopā ar iedzīvotāju balsojumu noteica 10 Kurzemei visraksturīgākās un krāšņākās ainavas - Jūrkalnes stāvkrasta ainava, Kolkasraga ainava, Liepājas Ostas promenādes ainava, Popes muižas un apkārtnes ainava, Papes Ķoņu ciema un Kurzemes seno zvejniekciemu ainavas, Abavas ielejas ainava no Sabiles Vīna kalna, Talsu vecpilsētas ainava, Usmas ezera ainava, Kuldīgas vecpilsētas ainava ar Ventas rumbu, seno tiltu un Alekšupīti, Ziemeļu mola un fortu ainava Liepājas Karostā.

Izstādes atklāšanu Kurzemes mākslas namā ievadīja Latvijas valsts simtgades pasākuma "Reģionu dienas" aktivitātes "Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt" reģionālā diskusija. Tās laikā Kurzemes reģiona pašvaldību un valsts institūciju pārstāvji, nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāji iepazinās ar Kurzemes ainavu dārgumu saglabātāju stāstiem par Papes Ķoņu ciemu, Usmas ezeru, Liepājas promenādi, kā arī uzzināja par ainavu dažādo uztveri Dr. ģeogr. Anitas Zariņas stāstījumā. Spītējot laikapstākļiem, diskusijas dalībnieki Kuldīgas pilsētvidē iepazinās ar tās darbu sev raksturīgās ainavas saglabāšanā, kā arī diskutēja par pilsētas ainavas attīstības iespējām, tūrisma veicināšanas un iedzīvotāju interešu sabalansēšanu.

Ainavu dārgumi ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, ko uzskatām par īpašām reģiona un Latvijas vērtībām, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un diženuma. Lai sagatavotu unikālu dāvanu Latvijai tās simtgadē, VARAM sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un plānošanas reģioniem aicināja iedzīvotājus visā Latvijā iesūtīt savus ainavu dārgumus. Ainavu dārgumu fotoattēli, kā arī iedzīvotāju iesūtītie atmiņu stāsti un iespaidi par tiem tiek saglabāti arī elektroniskajā ainavu dārgumu krātuvē www.ainavudargumi.lv.


Sludinājums

Kartejais
21:18 | 27/09/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Kartejais bezjedzigais eiropas fondu naudas apguves pasakumelis.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki