Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vieta gan bmx braucējiem, gan putnu un dabas mīļotājiem


atlikušas 250 zīmes


Vieta gan bmx braucējiem, gan putnu un dabas mīļotājiem (2)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 09. aprīlī, 2015 | BIRKAS: Attīstības komiteja , Zirgu sala , projekts , BMX , minigolfs , dabas pārvalde , putni , Būvvalde , Vincents
Izdrukāt Ziņot
Zirgu salas parka zonējums. Autori: SIA “Vincents”.
Zirgu salas parka zonējums. Autori: SIA “Vincents”.
FOTO: No Būvvaldes arhīva

Jau šovasar Zirgu salā varētu sākties pulcēšanās laukuma Ezermalas ielas galā un gājēju takas izveide uz tā sauktā Golodova dambja.

Kā Pilsētas attīstības komitejas sēdē ceturtdien, 9.aprīlī, uzsvēra pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, plānojot salas attīstību, bija jāņem vērā, ka tā ir aizsargājamā "Natura 2000” teritorija, par kuru tajā pašā laikā interesi izrādījuši aktīvā sporta cienītāji – bmx braucēji, kā arī minigolfa klubs un laivotāji.

Tāpēc metu konkursa "Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centrs Zirgu salā, Liepājā” uzdevums bija apvienot Zirgu salas unikālās ainaviskās vērtības, dabas izzināšanas iespējas ar sportiskām aktivitātēm, saglabājot un nodrošinot ilgtspējīgu apsaimniekošanu dabas lieguma teritorijai.

Kā skaidroja Kalns, Zirgu salā paredzēts iekārtot bmx riteņbraukšanas trasi, eliņus, inventāra novietnes un citu nepieciešamo infrastruktūru kanoe airētājiem un smaiļotājiem, minigolfa parku, dažādus sporta laukumus un takas (skriešanai, nūjošanai, riteņbraukšanai, slēpošanai, putnu vērošanai), piknika un makšķerēšanas vietas.

Pateicoties Dabas aizsardzības pārvaldei, kas izstrādājusi projektu, salas pārveides pirmā kārta varētu notikt jau šajā vasarā, Attīstības komitejas sēdē sacīja tās vadītājs Gunārs Ansiņš.

Atbilstoši projektam, paredzēts izveidot pulcēšanās laukumu 1200 m2 platībā pie Ezermalas ielas, kā arī gājēju taku uz tā sauktā Golodova dambja, kas vestu līdz pārvaldes uzceltajam putnu vērošanas tornim.

Portāls jau rakstīja, ka ir noslēdzies metu konkurss "Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centrs Zirgu salā, Liepājā”.

Metu konkurss tika izsludināts pagājušā gada 12.decembrī. Noteiktajā termiņā tika iesniegti septiņi darbi. Žūrija par atbilstošiem konkursam atzina un vērtēja piecus.

Vērtējot par uzvarētāju atzītās Zirgu salas attīstības idejas ar devīzi “V999” (SIA “Vincents”), žūrija atzina, ka piedāvājums ietver pilnīgu informāciju par salas attīstību, saglabāts salas īpatnējais vides raksturs, piedāvātie risinājumi ir saudzīgi, atbilstoši īpaši aizsargājamās dabas teritorijas „Natura 2000” statusam.

Liepājas būvvalde pērn no 15. aprīļa līdz 4. maijam organizēja iedzīvotāju aptauju par to, kā Zirgu salas teritoriju padarīt pieejamu un pievilcīgu sabiedrībai. Pavisam 238 respondenti izteica savu viedokli par Būvvaldes priekšlikumiem, kā pārveidot un attīstīt Zirgu salu, kā arī iesniedza vairāk nekā 230 ieteikumu. Plānotājiem un arhitektiem, sagatavojot savus piedāvājumus metu konkursam, bija jāņem vērā aptaujas rezultāti.

Uzziņa
Konkursa „Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centrs Zirgu salā, Liepājā” rezultāti
1. vieta: piedāvājums ar devīzi “V999” (454 punkti) – izstrādājis SIA “VINCENTS”;
2. vieta: piedāvājums ar devīzi “SLITA” (385 punkti) – izstrādājis SIA “HUMA arhitektu studija”;
3. vieta: piedāvājums ar devīzi “VIKA ANKALA” (321 punkts), izstrādājis SIA Arhitektu kompānija “Ivara Šļivkas birojs”.

(Avots: Liepājas būvvalde)


Sludinājums

este
17:41 | 09/04/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ja uzbuves istu Bmx trasi Liepaja, tam cilvekam medalis bus jadod ... pedejos nu jau gados 25 ta ari neviens projekts lidz galam nav novests ( 48 skolas seta - pusiesakts palika ... Lauku ielas bijusais Csdd - gandriz pabeigts bija ) ... manuprat Liepaja ir vel vieniga no lielam pilsetam, kurai nav savas patiesi istas Bmx trases ... lai izdodas realizet

Tikai
15:39 | 13/04/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ja pašvaldība nepažēlos līdzekļus...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki