Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

VUGD aicina nesatraukties par it kā iesalušiem gulbjiem


atlikušas 250 zīmes


VUGD aicina nesatraukties par it kā iesalušiem gulbjiem (1)

Piektdienā, 06. janvārī, 2017 | BIRKAS: VUGD , putni , ledus , drošība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Piektdien pulksten 14.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Grobiņu, kur iedzīvotāji ziņoja par Grobiņas dīķa ledū iesalušu gulbi.

Izsaukums tika atsaukts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās notikuma vietā, jo gulbis jau bija aizlidojis, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa.

Pēdējās dienās VUGD visā Latvijā vairākkārt ir saņēmis satrauktus iedzīvotāju zvanus par to, ka šajā aukstajā laikā ledū ir iesaluši gulbji. Visos šajos gadījumos ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā gulbjiem, bet, ar glābšanas dēli nokļūstot līdz viņiem, atklājās, ka putni nav iesaluši ledū un tie bez problēmām pacēlās spārnos un aizlidoja projām.

VUGD sazinājās ar Latvijas Dabas muzeja ornitologu, lai noskaidrotu, cik liela ir varbūtība, ka gulbji ziemas laikā varētu iesalt ledū. Ornitologs atzina, ka viņam nav zināms neviens gadījums, kad gulbis patiešām būtu iesalis ledū. Ir pieļaujams, ka zināmos apstākļos gulbis patiešām varētu iesalt, bet, tad putnam ir jābūt kaut kādām problēmām, piemēram, traumām vai arī putns jau ir nomiris. Katrā ziņā gadījumi, kad putns iesalst ledū un joprojām ir dzīvs, pat, ja teorētiski ir iespējami, ir ārkārtīgi reti.

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, ja redzat uz ledus gulbi, jo tas nenozīmē, ka putns ir iesalis ledū! Piemēram, pavērojot putnu ilgāku laiku ir iespējams pārliecināties, ka putns pats ir spējīgs kustēties un aizlidot projām.


Sludinājums

Justin Williams
08:55 | 24/06/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam individuālus, komerciālus un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām ikgadējām procentu likmēm, kas ir 3% no 1 gadu līdz 50 gadu ilgam atmaksas periodam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus robežās no €5,000 līdz €10,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu zemāk.

Aizdevēja e-pasts: sloanslimited@gmail.com

INFORMĀCIJA PAR AIZŅĒMĒJIEM:

NAME:
AIZDEVUMA SUMMA:
ILGUMS:
PHONE #:
VALSTS:

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki