Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Zāli nopļaus, bet citas izmaiņas Zirgu salā tik drīz nesola


atlikušas 250 zīmes


Zāli nopļaus, bet citas izmaiņas Zirgu salā tik drīz nesola (10)

Piektdienā, 08. augustā, 2014 | BIRKAS: Zirgu sala , velomaršruts , putni , tūrisms , Komunālā pārvalde , Tranzīts L
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Lasītāja foto

Portāla lasītājs Māris jautā, kāpēc dabā iezīmētais un tūrisma bukletos izreklamētais Zirgu salas putnu vērošanas velomaršruts ar torni galā ir tik aizaudzis un nekopts?

Māris raksta: „Vēlos vērst jūsu, kā ziņu portāla, uzmanību uz manuprāt ne mazāk nozīmīgu problēmu Liepājā.

Problēma – gar malām aizaudzis zemes ceļš, kas ved no pilsētas uz Golodova dambi Zirgu salā (pielikumā bilde ar zīmi par velomaršrutu un otrā bildē apaugušais celiņš).

Šādai problēmai nebūtu nozīmes, ja vien tas nebūtu gan dabā iezīmēts, gan tūrisma bukletos izreklamēts putnu vērošanas velomaršruts ar galamērķi – putnu vērošanas torni, turklāt, ņemot vērā arī to, ka fotogrāfiju uzņemšanas brīdī pa Zirgu salu pastaigājās tūristi no Nīderlandes.

Man, kā liepājniekam un tūristam, šķiet, ka zāles nopļaušana gar celiņu 400 m garumā neprasa lielu finansiālu ieguldījumu, kā arī laika ziņā 400 m x2 = 800 m izpļaušana ir tikai dažu stundu darbs.

Ja reiz uz dambja ir uzbūvēts putnu vērošanas tornis, kura mērķis ir izglītot sabiedrību par dabu un putniem, tad arī nokļūšanai līdz tam ir jābūt daudzmaz vizuāli pievilcīgai un ērtai. Ja gājējiem iekļūšana Zirgu salā neērtības nesagādā, tad riteņbraucējiem gan – norobežojums iebraukšanai Zirgu salā ir tāds, ka ar velosipēda inventāru ir ļoti neērti izspraukties cauri.

Ir zināms par potenciālo Liepājas pašvaldības iecerēto Zirgu salas rekultivāciju un rekonstrukciju, taču šībrīža aktuālā problēma neprasa lielus finansiālus ieguldījumus, lai kaut nedaudz padarītu pievilcīgāku nokļūšanu līdz Golodova dambim.

Priecāšos, ja jūs šo problēmu aktualizēsiet publiski un Liepājas domes amatpersonām.

Ar cieņu,
Māris”

Amatpersonu atbildi uz Māra jautājumiem lūdzām sniegt ar Komunālās pārvaldes un Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla starpniecību.

Lūk, ko viņš raksta: „Diemžēl, izbūvējot putnu novērošanas torni, netika ņemta vērā nokļūšana pie tā.

Runājot par minēto iebraukto ceļu līdz dambim, uz kura ir uzbūvēts putnu novērošanas tornis, iespēju robežās (ceļam nav nomaļu vai cita izbūvēta labiekārtojuma) ik vasaru organizējam tā malu nopļaušanu. SIA „Tranzīts L” ir uzdots nopļaut ceļa malas.

Par esošo labiekārtojumu, kas saglabājies no „padomju laikiem”, Komunālā pārvalde neatbild.

Izmaiņas varētu gaidīt pēc metu konkursa, ko rīko Būvvalde, lai rekultivētu un renovētu Zirgu salu par pilsētai pievilcīgu vidi, kur ir dažādas aktīvās atpūtas un sporta iespējas pie dabas.”


Sludinājums

Antŗuā
08:28 | 08/08/14
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Kā īpašums? Pašvaldības? Nu tad aiziet domnieki - organizējeit, lai būtu nopļauts. prīvātajiem tik sodi jāmaksā par neplāutu zāli. A? jums? Patvaļa!

Andron Mc
09:55 | 08/08/14
ZIŅOT
(-4)
(3)
+

Māris laikam nekad alu nedzer.
TĀ ZĀLE AIZVIETO TUALETI!
Šī nabagmājas pilsēta nevar atļauties publiskās tualetes, tapēc ir zāle!
Un ja tu pamīz centrā tad muņiki tev izraksta kvītiņu. Bet nauda neaiziet jaunām tualetēm.

xt
11:33 | 08/08/14
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Ja kāds no rallija posmiem ietu caur zirga salu, tad gan sen jau viss tur būtu sakārtots un zāle nopļauta, tā lūk...

nevis ralliju
21:30 | 10/08/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

to jauno koncertzāli vajadzēja Sūdsalā būvēt, nevis tai nepiemērotajā, šaurajā vietā pie bijušās aviobiļešu kases iežmiegt!

USA
12:53 | 08/08/14
ZIŅOT
(-6)
(0)
+

Польский президент призвал есть яблоки,фрукты, чтобы решить проблему с российским эмбаргокушайте яблочки, пшеки, кушайте!
Президент Польши принял символическое участие в акции «съешь яблоко назло Путину». Так поляки выразили свой протест против эмбарго России на овощи и фрукты из Польши. Коморовский лично раздавал яблоки и призывал к умной и вкусной борьбе.
А ЧТО НАС ПРЕЗИДЕНТ БУДЕТ РАДОВАТЬ РЫБНЫЕ КОНСЕРВЫ……..
http://novorus.info/news/interesno/26387-polyaki-razdayut-yabloki-fotoreportazh.html

mārim
15:32 | 08/08/14
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Nejau domei tas jādara. Dabas pārvalde par projektu naudiņu dabūja un tas ir viss. Atbildība ir no dabas aizsardzības puses ir jābūt. Tādi projekti ir tendēti uz līdzekļu izkrāpšanu un tālāk par to nav nejausmas kas notiek.

Ierēdnim
16:41 | 08/08/14
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Muļķības! Dabas pārvalde uztaisa un uzdāvina pašvaldībai lielisku tūrisma objektu, bet tās slinkās un zaglīgās pakaļas domē pat nevīžo to kā nākas pieņemt un parūpēties!

Monis
21:48 | 08/08/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

USA! Ты чмо балотное !

Andron Mc
13:20 | 09/08/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Pohuj Zirgu sala, ezers jātīra! Drīz pārvērtīsies par purvu, un tad no knaušiem pat jūras vēji un bezdelīgu inkubators vairs neglābs.
Kaukāds tripereleis esot redzējis ezerā kaukādu aizsargātu putnu, un nu pizģec ir, tiek uzskatīts ka ezer nedrīkst tīrīt. A netīrot viš paliks pa purv!

ec
10:05 | 13/08/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Из Венгерского парламента выкинули флаг Европейский союз. Удалили из зала заседании и выкинули через окно коридора венгерского парламента два флага Европейского Союза. Одного - депутат от право – радикальной партии «Йоббик» - Тамаш Гауди – Надь, другого - независимый депутат - Балаж Рейнхарт. Гауди – Надь назвал предательством родины решение правительство. После того, как у него отключили микрофон, депутат подошел к трибуну и забрал одного из флагов Евросоюза. К нему присоединился другой депутат, забирая второй флаг. Потом подошли к окну и выкинули оба флага. Сельское хозяйство квотируется, ничего без разрешения выращивать нельзя, промышленность в упадке. Вспомните сколько венгерских овощных консерв было при СССР. Этого нет сейчас. Безработица. Но самое интересное, что большинство говорит, что с СССР им жилось лучше. http://www.youtube.com/watch?v=_xoqbvaJYQE

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki