Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ansiņš par reģionālo reformu: Analīze, tad konkrēti mērķi


atlikušas 250 zīmes


Ansiņš par reģionālo reformu: Analīze, tad konkrēti mērķi (4)

Autors: irliepaja.lv
Piektdienā, 10. maijā, 2019 | BIRKAS: Gunārs Ansiņš , reģionālā reforma , Dome
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no flickr.com/photos/liepaja_lv

Atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, viedokli par VARAM plānoto reģionālo reformu izsaka domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš.

"Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir prezentējusi vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas informatīvo ziņojumu, kas Latvijas teritoriju paredz iedalīt 35 pašvaldībās. Šo plānu es uzskatu kā sākuma piedāvājumu, kurš noteikti tiks izmainīts. Domāju, administratīvi teritoriālās reformas lielākais izaicinājums ir izstrādāt tādu reformu, kas būtiski uzlabos situāciju Latvijas reģionos.

Piekrītu, ka nepieciešams efektivizēt teritoriālo sadrumstalotību, bet, lai varētu izdarīt pilnvērtīgus un faktos balstītus secinājumus, esošais ziņojums jāpapildina ar detalizētāku un visaptverošāku pašreizējās situācijas analīzi, jānodefinē konkrēti un precīzi reformas mērķi un tās ieguvumi, jāsagatavo teritoriālās organizācijas kritēriji, jānodefinē plānoto izmaiņu seku prognozes, jāparedz risinājumi, kas mazinātu reformas negatīvās blakusparādības.

Piemēram, raugoties no sociālās palīdzības nodrošināšanas skatupunkta, šobrīd nav dots skaidrs redzējums, kā notiks sociālās palīdzības samērošana visos apvienotajos novados. Līdz šim katra pašvaldība pati pēc savām iespējām un ieskatiem noteica gan dažādus sociālās palīdzības veidus, pabalstu apmēru, brīvpusdienas skolēniem, braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā, dzīvokļa pabalstus vai pabalstus senioriem veselības uzlabošanai u.c. Pēc reformas sociālais nodrošinājums nedrīkstētu atšķirties, tādēļ jātiek skaidrībā, vai būs kāds pārejas posms, vai kāds finansējums, ar kuru sabalansēt šīs atšķirības?

Es domāju, vēl ir daudz jautājumu, uz kuriem būtu svarīgi visai sabiedrībai saņemt skaidras atbildes pirms viennozīmīgi atbildēt par reformas ietekmi uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Ja šīs atbildes būs pārliecinošas, tad, domāju, arī no iedzīvotājiem nebūs iebildumu reformai. Šobrīd vēl daudz analītiska darba jāiegulda un jāskaidro potenciālās izmaiņas".
 


Sludinājums

komentārs
06:26 | 10/05/19
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Vilnītis drīz iestāsies Liepājas partijā. Un tas nozīmeVilnītis drīz iestāsies Liepājas partijā un Liepājas partija uzplauks un uzbrauks uz pareizā ceļa.

Nav citu variantu
08:10 | 10/05/19
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Vilnītim nav citu variantu, kā pievienoties Liepājas partijai. Tādi ņuņņas, garīgi nelīdzsvarotie un vienkārši idioti, kādi bija savilkti biedrībā “Liepājniekiem”, ar uguni jāmeklē.

Gansiņš =D
08:34 | 10/05/19
ZIŅOT
(-3)
(14)
+

Smieklīgais Gunārs. Zīmējās ar tukšām frāzēm. Kur ir risinājumi?!. Kur ir redzējums, kā Liepāju attīstīt!?. Tikai tukša nīdēšana.

to =D
10:14 | 13/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ko viņš pateica nepareizi? Nīdētājam trūkst konstruktīvisma

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki