Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Butāns: Dāmas un kungi, kā tad jūs gribat uzcelt jaunu valsti?


atlikušas 250 zīmes


Butāns: Dāmas un kungi, kā tad jūs gribat uzcelt jaunu valsti? (21)

Autors: Artūrs Butāns, latviešu students
Trešdienā, 17. janvārī, 2018 | BIRKAS: VDK , Artūrs Butāns
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no personīgā arhīva

Piedāvājam studenta Artūra Butāna viedokli par tā saukto "čekas maisu" jeb PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu arhīva atvēršanu.

Ir pienācis tas brīdis, kad par čekas maisiem runā gandrīz katrā virtuvē, bārā un gaitenī. Nu jau arī plašsaziņas līdzekļos. Brīvā Latvijā dzimušajiem viedoklis jautāts netiek. Tā, kā savā viedoklī neesmu viens, tad nolēmu padalīties. Šeit būs jauna latviešu studenta replikas par apkārt dzirdēto un lasīto.

Pirmais, kas iekrīt acīs, ka viedokli par čekas maisiem jautā tiem, kuri paši ir vairāk vai mazāk saistīti ar čeku.

Visiem ir skaidrs, ka čekisti ir pāridarītāji, bet tauta ir upuris. Tad kāpēc nevienā sižetā vai diskusijā netiek intervēti politiski represētie – tie, kuri cieta visvairāk. Tā vietā runā čekisti vai viņu laikabiedri, kuri cenšas lietu notušēt.

Ja salīdzinām šo traģēdiju ar ģimenes attiecībām, tad sanāktu, ka vīrs, kurš pamatīgi slānījis savu sievu, tagad tiek intervēts un ar gudru ģīmi spriež par to, kāpēc tā darījis un citādi neesot varējis, jo tādi laiki bijuši. Un mēs jaunie vispār lai turam muti, jo nesaprotam, ka citādi toreiz nevarēja. Turpretī sievai šādā situācijā neviens vārdu nedotu un atvainošanos viņa nesagaidītu.

Vai nesanāk tā, ka ar šo piemēru viņi audzina nākamo stukaču un sievu sitēju paaudzi?

Rokpelnis atzīstas sadarbībā ar čeku. Esot bijis VDK ziņnesis jeb stukačs. Rakstnieks saka, ka bijis vājš un naivs. Daļa sabiedrības viņam applaudē un sauc par īstu vīrieti.

Drosme atzīstama, un kalpo par piemēru citiem. Taču der nest prātā, ka cilvēks, kurš sadarbojies ar pasaules asiņaināko režīmu, klusējis pat 27 miera un brīvības gadus, sāk runāt tikai tagad, kad zeme deg zem kājām. Pie tam, savā runā tā arī nevienā vietā tautai neatvainojas.

Pirms piedodam un applaudējam, varbūt pagaidīsim arī šo personu cilvēcīgu atvainošanos(nevis attaisnošanos)?

Čekas maisus neesot vērts atvērt, jo ziņas par lielajiem čekistiem jau sen esot Maskavā.

Ja tā ir taisnība, tad kāpēc ir tik liela pretesība maisu atvēršanai?

Šajā video vēstures doktors Uldis Ģērmanis lieliski izskaidro, ka lielie čekisti jau tāpat tautai ir zināmi. Nemitīgi mums cenšas iestāstīt, ka – es jau neko, es tikai ziņnesis biju – taču jāsaprot, ka uz mazajiem ziņnešiem jau balstijās viss čekas un kompartijas darbs.

Lietuvieši atverot čekas maisus atroda tajā slaveno aktieri Donātu Baņoni. Raimonds Pauls izsakās, ka viņam vienalga vai Baņonis sadarbojies ar čeku, jo galvenais, ka labs aktieris.
Vai profesionāls talants un izdevusies karjera(diez kāpēc tik laba izdevusies?) drīkst kalpot par atrunu jebkurai nodevībai, kolaboracionismam vai pat noziegumam? Jāatceras, ka runa ir par slēptu nodevību, bez atzīšanās un piedošanas lūgšanas.

VDK dokumentu izpētes komisijas vadītājs Kangeris saka, ka VDK kartotēkā ir 583 kultūras darbinieki.

Ņemot vērā, ka sabiedriskajos medijos inteliģences un ekspertu lomas pārsvarā ieņem cilvēki, kuru vecums un statuss pieļauj iespēju sadarbībai ar čeku, pirmais darāmais darbs būtu tur veikt paaudžu maiņu un diplomātiski izolēt šos cilvēkus no sabiedriskās domas veidošanas, lai, tā teikt, mēs sāktu pamazām atvērt čekas maisus arī savā domāšanā.

Noskatoties šo Ulda Ģērmaņa interviju, rodas sajūta, ka viņš to būtu teicis vakar nevis 1997.gadā. Vai esam turpat, kur bijām?
Jautājums paliek: Dāmas un kungi, kā tad jūs gribat uzcelt jaunu valsti?
 


Sludinājums

flamingo
19:28 | 17/01/18
ZIŅOT
(-7)
(13)
+

Sakarīgs raksts!

vectēvs, kas izkāpa pa logu
20:59 | 17/01/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Un jautājums, kurš paliek, tāpat kā jebkuri citi jautājumi par valsti, tā arī paliks karājamies kā avīžpapīrs mazmājā uz naglas. Jo izskatās, ka nav jau nevienas dāmas un neviena kunga, kuri kaut ko tādu kā uzcelt jaunu valsti vispār gribētu. Visas dāmas un visi kungi ir tik ērti piesūkušies savu vergu kakliem šajā pašā nesaprotamajā veidojumā, ko uz papīra var vienīgi dēvēt par valsti. Jaunais cilvēk, ne dāmām un kungiem ko jautāt. Ne viņiem tas interesē. Dāmām un kungiem, kopš barikāžu uguņi nodzisuši, ir tikai viena dziesma - mēs esam brīvi, mēs esam stipri, mēs esam skaisti, pat - mēs esam vareni, kas mums par daļu par pārējiem. Jautājiet kaimiņiem, darbabiedriem, vienaudžiem, vecākiem, radiem, draugiem, jautājiet tautiešiem, kas jau tālu pasaules ārēs un kas vēl līdzās. Nn jautājiet tā, lai var atbildēt ar jā vai nē. Tātad - brāļi, māsas, tēvi un mātes, kaimiņi, draugi, radi utt., utt. , tauta, vai gribam jaunu valsti? Nevis - vai drīkstam gribēt, bet konkrēti - vai gribam?

Petrovs Andrejs Arhipa dēls, Latvijas students
22:35 | 17/01/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Visi jau raksta forši, tikai iegustot deputata portfeli - pārvēršas par amjobām

Dari = vari
02:41 | 18/01/18
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Jaunajiem Butāniem un visiem pārējiem ir jāpārņem teikšana Latvijā. Jāpārņem pašiem, jo neviens čekists jau savu vietu tāpat vien neatdos.

dari ...
06:15 | 18/01/18
ZIŅOT
(-7)
(6)
+

Kad jaunie butāni pārņems varu, tad nu gan (ha) būsiet laimīgi!
Ka tik kāds pārņem varu, lai pašiem nav jādara, pēc tam sūdzamies par lembergiem, šķēlēm utt.
Neesiet naivi, pārņems varu un dabūsiet veco stāstu.

dari ...
06:15 | 18/01/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Kad jaunie butāni pārņems varu, tad nu gan (ha) būsiet laimīgi!
Ka tik kāds pārņem varu, lai pašiem nav jādara, pēc tam sūdzamies par lembergiem, šķēlēm utt.
Neesiet naivi, pārņems varu un dabūsiet veco stāstu.

Lbb
08:01 | 18/01/18
ZIŅOT
(-5)
(6)
+

Tāda sajūta,ka tas ir pasūtījuma raksts.Manipulēt ap čekas maisiem,tagad laikam stilīgi,ja maisus atvērs,tad paredzēt kas notiks,tagad nav vērts.

To baļķim
13:36 | 18/01/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Ko tā satraucies,nu ja labāk gudri izrunāties par čeku maisiem,jo vēlēšanu gads tuvojas.Tad varēs sev uzsist pa plecu,lai neatceras maksātadmn.sāgu. un t.t.,vai cik NA balsoja NĪN?

trollim baļķis acī
08:17 | 18/01/18
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

Ir taču uzrakstīts tieši par to, ka pietiek manipulēt un jāsāk ieviest skaidrība. Vai Tu nelasiīji rakstu, vai drīzāk pats raksti pasūtījuma komentārus?

metode
08:59 | 18/01/18
ZIŅOT
(-5)
(1)
+

Čekistus piespiest runāt var tikai ar viņu pašu metodēm. Kādus trīs populārus cilvēkus pakārt par Dzimtenes nodevību un ārējie paši visu izstāstīs. Kurus ņemsim? I. Kalniņu, J. Stradiņu un R. Paulu? Tā pat no viņiem vairs lielas jēgas nav. Citādi tūlīt būs 30 gadu pagājuši, bet spējīga valsts nav izveidota.Jāveic vēlreiz nacionalizācija, jo visa manta tika sadalīta plānprātiņiem - PSKP biedriem un tad var sākt domāt pat jaunas valsts izveidi.

Divi pensi
13:05 | 18/01/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Rokpelnis arī "rāva ogu". Bez Paula mēs vispār būtu Sūnu ciema valstiņa.

aksioma
10:38 | 18/01/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Latvija ir ES dalībvalsts, tāpēc nāvessods nepastāv! Turklāt Pauls diez vai bija čekas aģents, viņš jaunībā stipri rāva ogu.

Juris
09:33 | 18/01/18
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Tūdaliņu partijas pārstāvis. Ja Rīgā tūdaliņu partija ir maksātnespējas adminu, tad Liepājā tā ir darba inspekcijas partija. Gan vieni, gan otri noteikti būs īstie jaunās Latvijas cēlāji. Jāskatās, vai jaunā Latvija nekļūs līdzīga jaunajai Švābijai ar šie superīgajiem kadriem.

Cc
09:58 | 18/01/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Bet Butāns jau ir tikai latviešu students, ko jus te sienat viņam partijas klāt!

to aksiomai
11:15 | 18/01/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Nečakarē galvas! Oga ziņotājiem nekad nav traucējusi. Pat vairāk. Tā tais aprindās bijusi svēta lieta. Paskatieties tūbās kāda vēsturnieka stāstu par dzīrēm, kādas rīkojis viens no vadoņiem, kam patika dikti `Suļiko` , bet tās dzīres jau rīkoja visi. Speciāli rīkotas dzīres, lai ziņotāji skurbulī tā riktīgi atraisās ziņošanai.

zdrasķe
12:22 | 18/01/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Ko mīnuso, nejēga? Tak vēsturnieks to stāsta un rāda (dokumentālus kadrus). Nekas te nav jāizdomā.

Golde
11:56 | 18/01/18
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Šim studentam ir pilnīga taisnība,viņš publiski ir izsacījis savu nostāju Noteikti ir jāatver čekas maisu sastāvs un jāinformē par to saturu .Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības zināt šo kangaru vārdus .Radiniekiem nav jāpārdzīvo,jo tie neizvēlas savus vecākus.

Partijas
12:05 | 18/01/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Cik partiju ir šodien un kura cīnās ar sirdi un dvēseli par latviešiem , Latvijas uzplaukumu ?Tālāk neizteikšos...

Vepris
13:26 | 18/01/18
ZIŅOT
(-6)
(4)
+

Vecâ kārts kārtējo reiz tiek izvilkta pirms vēlēšanām, lai novērstu aunu bara uzmanību no tādām problēmām kā emigrācija, bezdarbs, valsts mēroga afēras utt.. Un kas tad Butān izmainīsies ja tos maisus atvērs? Nu uzināsi tu, ka kāds tavs rada gabals varbūt pat tēvs vai māte ir stukačs bijis, ko darīsi?

Davila
07:42 | 20/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien,
Nekustamā cilvēki ir tie, kuri zina, kā, lai nāk viņu glābt, lai to līdzīgu, kad tie cieš. Šī Dāma LYSE man deva aizdevumu 50000 eiro bez manis sarežģīt uzdevumu līmenī dokumenti, ko pieprasa bankas, kas kredītu pieteikumiem. Ja jums ir finansiālās grūtībās, sazināties ar viņu. Tāpēc, pateicoties tai, es tagad mana vietējā lielveikalā, tas ir mans pestītājs. Šodien es nezinu, ko darīt, tāpēc, ka ir iemesls, kāpēc es nolēmu, lai liecinātu viņa labā, jūs varat sazināties ar viņu pa e-pastu un sekot tā vadlīnijām, un jūs būsiet apmierināti ar 48 stundas maksimāli. Es varu apstiprināt, un no šī brīža tā ir noticis, ka jums ir nepieciešama aizdevuma, lūdzu, sazināties ar viņu. Tātad jūs, kas nepieciešama, piemēram, man, jūs varat rakstīt viņam un izskaidrot viņam savu situāciju, tas var jums palīdzēt, e-pasts :
lysemarie3@gmail.com

Justin Williams
09:03 | 24/06/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam individuālus, komerciālus un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām ikgadējām procentu likmēm, kas ir 3% no 1 gadu līdz 50 gadu ilgam atmaksas periodam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus robežās no €5,000 līdz €10,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu zemāk.

Aizdevēja e-pasts: sloanslimited@gmail.com

INFORMĀCIJA PAR AIZŅĒMĒJIEM:

NAME:
AIZDEVUMA SUMMA:
ILGUMS:
PHONE #:
VALSTS:

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki