Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Direktors atvaļinājumā jeb Quod licet Iovi, non licet bovi*?


atlikušas 250 zīmes


Direktors atvaļinājumā jeb Quod licet Iovi, non licet bovi*? (16)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 12. aprīlī, 2018 | BIRKAS: 1.ģimnāzija , Helvijs Valcis , Izglītības pārvalde , Kristīne Niedre-Lathere
Izdrukāt Ziņot
Helvijs Valcis devies atvaļinājumā no 19.marta līdz 25.maijam.
Helvijs Valcis devies atvaļinājumā no 19.marta līdz 25.maijam.
FOTO: Valters Pelns no liepaja.lv

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis no 19.marta līdz 25.maijam atstājis savu mācību iestādi uzticamo padoto pārziņā un devies atvaļinājumā.

Mazliet vairāk nekā divi mēneši mācību gada noslēguma posmā bez direktora? Bet kopumā, iespējams, ģimnāzijas direktora atvaļinājums šogad būs pat četri mēneši. Vismaz Izglītības pārvaldes vadītājai Kristīnei Niedrei-Latherei, šķiet, pret to iebildumu nav. Jautāta, vai Valča kungam, tāpat ka citiem izglītības laukā strādājošiem, pienāksies arī divi atvaļinājuma mēneši vasarā, viņa irliepaja.lv atbildēja, ka pienākas gan, tikai pagaidām no ģimnāzijas direktora iesniegums vēl neesot saņemts.

Niedre-Lathere: "Varu vien šobrīd piebilst, ka Valča kungs nav bijis atvaļinājumā sakarā ar garo skolas renovācijas periodu. Tā kā skola ir Kompetenču pilotprojekta skola, tad direktors ir vadības darba grupas dalībnieks Latvijā, un šobrīd ir ļoti aktīvs projekta darbības laiks, izstrādājot vadlīnijas jaunajam izglītības saturam. Vēlos uzsvērt, ka, atrazdamies atvaļinājumā, Valča kungs turpina darbu iepriekš minētajā projektā un profesionālās pilnveides celšanā kā skolas direktors".

Pārvaldes vadītāja arī sirsnīgi centās pārliecināt, ka viņas partijas biedra prombūtne skolā nerada "nekādu apdraudējumu mācību procesam" un "darbs netiek paralizēts".

Šāds ilgstošs atvaļinājums arī neesot pretrunā ar pārvaldes izstrādātajām stingrajām rekomendācijām par to, ka skolu direktori mācību gada laikā nedrīkst dažādām ārpusskolas vajadzībām izmantot vairāk kā divas nedēļas. Pretrunas nav, jo rekomendācijas tikšot ieviestas tikai, sākot ar jauno mācību gadu.

Taču, ja nav pretrunas ar pārvaldes rekomendācijām, tad ar Darba likumu gan varētu būt. Likuma 35.nodaļas "Atvaļinājumi" 149.pantā "Ikgadējais apmaksātais atvaļinājums" teikts:

"Izņēmuma gadījumos, kad ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma piešķiršana darbiniekam pilnā apmērā kārtējā gadā var nelabvēlīgi ietekmēt parasto darba gaitu uzņēmumā, ar darbinieka rakstveida piekrišanu pieļaujams pārcelt atvaļinājuma daļu uz nākamo gadu. Šādā gadījumā atvaļinājuma daļa kārtējā gadā nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Pārcelto atvaļinājuma daļu pēc iespējas pievieno nākamā gada atvaļinājumam. Atvaļinājuma daļu var pārcelt tikai uz vienu gadu."

Ja jau mācību iestāde laikā, kad skolas gads vēl nav beidzies, bez direktora var iztikt divus mēnešus, nejūtot "nekādu apdraudējumu", bet kopumā, iespējams, pat visus četrus mēnešus, tad varbūt taupības nolūkā algu direktoriem jāmaksā tikai laikā, kad mācību iestādē notiek lieli remonti? Vai varbūt tik labu remontdarbu vadītāju, kāds ir Valča kungs (par to šaubu nav – dažādas balvas un atzinība par skolas renovāciju netrūkst!), rotācijas kārtībā jāsūta uz visām pilsētas skolām, kurām pienākusi ilgi gaidītā lielo remontdarbu rinda?

*Kas atļauts Jupiteram, nav atļauts vērsim (no latīņu val.)

Sludinājums

Kabinets
06:34 | 12/04/18
ZIŅOT
(-21)
(33)
+

Ivar, aizsūti savus darbiniekus pasildīties Toskānas saulē un padzert vīnu. Tad nebūs jāapskauž līdzcilvēki.

valcētājs
08:55 | 12/04/18
ZIŅOT
(-7)
(28)
+

Uz Liepājas partijas biedriem Liepājā pat darba likumdošana neattiecas. Iesēdies gadiem un sēž, tikmēr galvenais - izglītības līmenis ģimnāzijā krītas, bet fasāde un konta stāvoklis uzlabojas.

lasu un brīnos
08:22 | 12/04/18
ZIŅOT
(-9)
(45)
+

Šis fakts man gadiem ibrīnīna. Valcis apvieno 4 darba vietas - deputāts, skolas direktors, Liepājas augstskolas lektors un Liepājas sociālās nodaļas padomnieks.Vai tas nepierāda, ka visa vadības sistēma Latvijā ir tā uzbūvēta, ka cilvēks algu saņem burtiski par nekā nedarīšanu? Varbūt tādēļ 1.ģimnācija izceļas tikai ar fasādi, zināšanas zem vidējā līmeņa valsti! Direktors vienkārši var atļauties nestrādāt.

zirgs
16:42 | 18/04/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

kas par amatau ir Liepājas sociālās nodaļās padomnieks? kas tā vispār par tādu nodaļu :D:D:D

vienkārši brīnos
00:47 | 17/04/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

cik 'labi' mēs pārzinām direktoru, domnieku, skolotāju, ārstu, policistu, kaimiņu algas, darba vietas, padarīto, apēsto....- ja vien uz pusi tik labi patiesi zinātu un uzņemtos atbildību par SAVIEM vārdiem, darbiem un mantojumu, ko veidojam nākamām paaudzēm arī attieksmes un paradumu veidā. mani tas baida.... nožēlojami.
Varbūt paskatīties kā mūsu brāļu tauta- 'bremzētie' igauņi ir aizbremzējuši mums pa priekšu, kāds ir viņu pārvaldes vecuma sastāvs. Visu cieņu kungi un dāmas-bet ir jānokāpj no skatuves laikus, brīdī kad netiec laikam līdzi- shut up!.... brāļu tautas mērķi un vērtības man ir skaidras - kas izpaužas darbos un rezultātos... kā ar mūsējām? bla, bla, bla????
https://investinestonia.com/business-in-estonia/coming-and-living/residence-permit-for-business

Prieks dzīvot Liepājā!
08:41 | 12/04/18
ZIŅOT
(-39)
(12)
+

Labāk palasi kādu grāmatu un paaugstini savu intelektu, tad nebūs jāraksta šādas anonīmas žēlabas.

!!!
09:02 | 12/04/18
ZIŅOT
(-11)
(29)
+

Lai dzīvo Liepājas partijas visatļautība!

)))
11:59 | 12/04/18
ZIŅOT
(-22)
(10)
+

Lai dzīvo rējēji!!!

va
11:41 | 13/04/18
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Kas dara to norej, kas neko nedara - tas rej!

hh
13:52 | 15/04/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

A vasarā vai ta skolotājiem nebija
3 mēneši atvaļinājuma. Ko ta darīs ? Tad kad nebūs ko darīt tad GODĪGI teiks . RUKĀJU KĀ TRAKS!

ups
00:31 | 17/04/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

ticiet man-jūs negribētu strādāt skolā :D pat par 2 mēnešu atvaļinājumu nē. Jo tad tu esi atpūties uz papīra, patiesībā gatavo stundas iepriekš nebijušiem priekšmetiem. Vot kruta atpūta. Vai jūsu zeķu kastē stāv kontroldarbi, ZPD, tematiksie plāni? tad jums paveicies, neesat skolotāja laulātais :)

Nezinīšiem
07:36 | 16/04/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Skolotājiem nekad nav bijis 3 mēnešu atvaļinājums. Ja 5 gadus nav būts atvaļinājumā (atvaļinājuma laikā strādāts), tad pilnīgi normāli ir beidzot izmantot atvaļinājumu, lai tas neietu zudumā. Vai šajā interneta lapelē vairs tiešām nav citu aktualitāšu, kā apspriest, kad un kas dodas atvaļinājumā? Tāds tenku lapeles stils dzeltens jo dzeltens. Tad divi puspiedzēruši veči apspriež izglītības jomu, par kuru laikam nav nekādas saprašanas, tad vēl nodarbojas ar nezin ko.

hahaha
00:12 | 17/04/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Tiešām ūber svarīga ziņa. Ziniet cik daudz darbinieki pārstrādā savas normas un netiek palaisti atvaļinājumos, un vēl nožēlojamāk - pat nezina savas tiesības. Tas nav šoreiz par direktoriem, kaut gan arī tie daudz ko nezina.
Tom;er vai direktoram fiziski visu mācību gadu jāatrodas savā kabinetā aiz sarkankoka galda un jāizliekas svarīgam un nodarbinātam? nedomāju, jo īpaši izglītībā, vēl jo vairāk tehnoloģiju biznesā vadītiājiem ir jāspēj izsekot inovācijām, attīstības tendencēm, jākomunicē be tikai ar vuetējo pašpārvaldi, pārvaldi, domi, Saeimu, vēl plašāk, jo Latviju (uzņēmumu/ skolu) iespējams kaut kur aizvest tikai, ja saprot uz kurieni šī pasaule skrien un temps ir tāds, ka mēs esam atpalikuši jau par gadsimtu. sēžot kabinetā un imitējot darbu atpaliksim vēl par diviem gadsimtiem tuvākās 5gades laikā.
Latvijā visās pārvaldes iestādēs un organizāciju vadību struktūrās gauži pietrūkst cilvēki, kas spēj sajust, saredzēt nākotni, riskēt un patiešām mērķtiecīgi vadīt procesus.

hahaha
00:27 | 17/04/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Vēl Latvijas rokasbremze ir skaudība, kas nebūt nav nacionāla īpatnība, bet gan ievazāts nejauks paradums. Svarīgi ir tas ko katrs no mums šajā pasaulē, pilsētā, vietā kur esam ir pievienojis kā vērtību, sakārtojis, uzlabojis, cik katrā no mums ir līderis bez titula.
Vadītājam ir svarīgi būt pareizā vietā un laikā, svarīgi ir runāt, veidot 'networku", un nav svarīgi vai ir vai nav jāpārkāpj sū.... subordinācija, ja lietu var atrisināt piezvanot Merkelei vai Obamam, tad jāzvana un jākārto pa tiešo, nevis jāapskrien 15 'ūbersvarīgie", lai palūgtu atļauju, lai neapvainojas....
Pārpareizie cilvēki, nāciet iesaistieties labdarības projektos, palīdziet bērniem, slimajiem, pamestajiem - izdariet ko labu tā vietā, lai kultu tukšus salmus un kurinātu naidu vai vairotu klačas! Kas tas par sviestu!?
Ja jums ir tik spīdoša karjera un labi sasniegumi-dalieties, stāstiet jauniešiem, iedvesmojiet viņus, jo paskatieties, kas notiek skolās, ne tikai direktori-90% skolotāju ir izdeguši. No atpūtas?.:(

Justin
20:09 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
20:09 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki