Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Inese Eistere: Pelēkais valrieksts ir jāsaglabā!


atlikušas 250 zīmes


Inese Eistere: Pelēkais valrieksts ir jāsaglabā! (13)

Otrdienā, 26. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Pūt vējiņi! , renovācija , koki , sabiedriskā apspriešana , Zaļais centrs , Inese Eistere
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no wikimedia.org

Viedokli par "Pūt, vējiņi!" pārbūves projektu pauž Liepājas "Zaļā centra" vadītāja Inese Eistere, koku sugu pazinēja, kas gadus trīsdesmit iepazīstinājusi studentus ar pilsētas kokiem.

Jāsāk ar to, ka jāizteic daži labi vārdi Liepājas Būvvaldei, par progresu komunikācijā ar sabiedrību! Pirmo reizi daudzu gadu praksē, piedaloties neskaitāmajās koku ciršanas aptaujās, apskatei domes foajē izlikti pārbūves projekta materiāli – SIA "Labie koki" (LK) koku izvērtējums un izciršanai nolemto 24 koku saraksts un shēma ar pašreizējo koku konfigurāciju, "Pūt vējiņi!" pārbūves projekts. Izcērtamo koku saraksts ar shēmu pieejams arī pie "Pūt, vējiņi!" žoga, tāpat visi materiāli ir skatāmi arī internetā. Tas vērtējams pozitīvi. Vismaz kaut kāda virzība uz priekšu. Arī  26.jūnijā pulksten 17.30 paredzamā sanāksme  ar iedzīvotājiem "Pūt, vējiņi!" teritorijā ir ieguvums.

Kas būtu tādās projektu apspriedēs  jāuzlabo? Izstādītie materiāli nav pārskatāmi! Cilvēkam grūti orientēties divos trīs dokumentos vienlaicīgi, atcerēties koka ciparu, tad meklējot šo koku (tā cipara apzīmējumu) shēmā. Šie materiāli der speciālistiem, kas ir lietas kursā par projektu. Nespecialistam  vajadzīgas vismaz 20 minūtes vai pusstunda, lai materiāliem izburtos cauri un kaut ko saprastu. Un diezin, vai atrastos kāds liepājnieks, kas  to darītu. Vieglāk ir aizpildīt neko neizsakošo anonīmo anketu – "piekrītu, piekrītu daļēji, nepiekrītu 24 koku ciršanai"!

Un tagad par koku ciršanu – saglabāšanu. Bijām no "Zaļā centra" divi cilvēki aizgājuši uz "Pūt vējiņi" teritoriju apskatīt situāciju. Mūs tur sagaidīja un pavadīja "Pūt, vējiņi!" dārzniece. Pie katra koka apmēram 3 m augstumā piesprausts neliels tumšs ripulis ar koka ciparu (skaitli), drusku lielāks par 2 eiro monētu tas pievienots visiem kokiem, gan cērtamajiem, gan paliekošajiem. Un tas ir viss, kas bija redzams dabā. Cerēju ieraudzīt, ka būs iezīmēti, atzīmēti iznīcināmie koki. Nekā. Un šeit jāatzīmē, ka laikam, "Labie koki" eksperti visus liepājniekus uzskata par glupiem nezinīšiem.

Laura Mazule, "Labo koku" arboriste izcērtamo koku sarakstā "aizmirsa" pievienot, pelēko valriekstu (Juglans cinerea), paslēpjot to zem cita koka sugas nosaukuma! To ir viegli pārbaudīt, valrieksts aug tenisa kortu pusē, jauns koks apmēram 30 cm diametrā, šķiet otrais koks izcērtamo koku rindā! Par retām koku sugām "Pūt, vējiņi!" estrādes teritorijā, kuras LK eksperti nav pazinuši, jo sarakstā neparādās, minēju arī galvenajam arhitektam Indulim Kalnam. Pelēko valriekstu NEDRĪKST ZĀĢĒT! Tas Liepājā, cik man zināms, aug trīs pelēkie valrieksti – Jūrmalas parkā (ieskaitot vienu koku "Pūt, vējiņi!" teritorijā un divus kokus pie Jūrmalas ielas), viens Mandžūrijas valrieksts (valsts nozīmes dižkoks, Juglans mandshurica) Rožu laukumā (suga līdzīga pelēkajam valriekstam) un trīs karaliskie Grieķijas valrieksti (Juglans regia).

Par "Pūt, vējiņi!" estrādes pārbūves projektu. Estrādi plānots veidot lielāku. Paldies, ka Būvvalde atteikusies no Kokina projekta varianta ar infrasarkano starojumu! Pašreiz ir divi varianti – vai nu veidot estrādi lielāku, cerot, ka Liepāja skaitliski pieaugs, vai saglabāt pašreizējos izmērus. Ja jau izlemts, ka estrāde jāatjauno, to var pabīdīt dažus metrus pa labi, kur ir paliels laukums, tad vajadzētu nocirst tikai divus kokus, kas traucē pārbīdi! Tad būtu iespējams saglabāt dažus ievērojama resnuma kokus estrādes kreisajā pusē, ieskaitot arī valriekstu!

Sludinājums

Jaunliepāja
09:53 | 26/06/18
ZIŅOT
(-8)
(8)
+

Ja tas ,,pelekais'' izaug tikpat liels kā ,,mandžurietis '',tad nav ko izniekot naudu un tanī vietā ,,Pūt vējiņus'' likvidējam. Nav ko ampeleties! Jāizdara tomēr kaut kāda izvēle: vai nu koks vai estrāde! Uz balsošanu!

Manuprāt
12:57 | 26/06/18
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

joki ir laba lieta, bet koku nekad nevar būt par daudz!

LL
10:51 | 26/06/18
ZIŅOT
(-3)
(16)
+

Paldies koku sargātājai par konceptuālu skaidrojum

Arborists
10:54 | 26/06/18
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Agrāk visas apspriedes organizēja domē vides nodaļa, bet kopš gada sākuma to dara buvvalde. Notikusi kaut kāda iekšēja rotācija, tāpēc arī rezultāts ir labāks un cilvēkiem saprotamāk. Tā turpināt! Varu piekrist Eisteres k-dzei, ka rasējumi tiešām tehniski un sarežģīti.

jauki
12:56 | 26/06/18
ZIŅOT
(-3)
(13)
+

Visu cieņu Inesei, ka visu apskatīja un novērtēja ar savu profesionāļa aci jau pirms šodienas ,,tā saucamās sapulces'' !!!

xt
13:27 | 26/06/18
ZIŅOT
(-8)
(8)
+

Kam liepājniekiem estrāde.... jaucat tik visu nost un tās vietā sastādāt riekstkokus, būs smuki un suņiem kur skraidāt un mazāk problēmas ar būvi

Elfs
14:30 | 26/06/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Esi kaut ko sajaucis - šeit runa ir tikai par viena valriekstu koka saglabāšanu. Tā kā nav ko te histēriski klaialēt par suņu laukumiem.

tam xt
13:43 | 26/06/18
ZIŅOT
(-2)
(14)
+

Tavuprāt visam jābūt klajā stepē, kur visi vēji pūš?Līdz šim tautas balss ir visai vārgi uzklausīta,Pūt vējos vajag masimāli saglabāt lielos kokus, piemērojot būvi jau lieliem kokiem ,lai būtu zaļi un skaisti kā tas vasaras koncerzālei piestāv,nevis klaja teritorija,kur ļoti daudz pretīgi pelēka betona !!!

koku mīļotājs
15:44 | 26/06/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Lieliski, ka cilvēki aizstāv kokus, labi, ka argumentē savu viedokli, bet tomēr projekta izstrādātāju vārdus varēja bez kļūdām uzrakstīt.

Ludmila Rjazanova
09:28 | 29/06/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Atzīmētus kokus nav iespējams apskatīties, jo koncertdārzs “Pūt, vējiņi” ir aizslēgts…numuriņi ir ļoti maziņi no tālienes nevar redzēt…

Jaunliepāja
18:35 | 29/06/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Paskatieties uz to koku pie ,,Kurzemes''. Iedomājieties kas būs ,,Pūt vējiņos'' pēc 15-20 gadiem. Ja jūs esat viendienīši okei, stādiet viengadīgās puķes! Problēma ir jārisina uzreiz,nevis jānogrūž uz nākotni,lai citi tiek ar to galā. Es arī mīlu kokus,bet vajag būt reālistam

Ēriks
14:52 | 04/07/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Cienītie, liepājnieki, ja pilsētai vajag brīvdabas estrādi, tad nevajag izgudrot jaunu divriteni. Brīvdabas estrāde ir Kuldīgā un ir Ventspilī. Lai Liepājai ir tāda dzertuves platības izmērā "Pūt vjiņi". Neko neimainiet, Rekonstruēs un atklās pēc remonta saujiņai izredzētajiem šauru, mazu sīkvietiņu, kur patusēt "saujiņai" gribētājiem svaiga gaisa!

sloanslimited@gmail.com
15:07 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki