Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kā būs ar nakts dzīves drošību kūrortpilsētā turpmāk?


atlikušas 250 zīmes


Kā būs ar nakts dzīves drošību kūrortpilsētā turpmāk? (20)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 15. maijā, 2019 | BIRKAS: Cukurfabrik' , Kristaps Porziņģis , pašvaldības policija , Dome , drošība , Rožu laukums , Latviešu biedrības nams , Art Hotel Roma
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Pēdējās dienās par Liepāju, kas sevi pozicionē kā kūrortpilsētu, vasaras galvaspilsētu, vārdu sakot, visiem draudzīgu pilsētu, pasaulē runā ko citu.

Pasaulē par Liepāju šobrīd runā, ka svētdienas vakarā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba – Dalasas "Mavericks" – zvaigznei Kristapam Porziņģim šajā pilsētā pārsista uzacs un saplēsts krekls. Konflikta apstākļus izmeklē gan valsts policija, gan sportista pārstāvētais klubs.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzskata, ka šis ir "incidents kā incidents" un ka Valsts policija uz to reaģējusi adekvāti. Neko nezinām, kā notikušo vērtē Liepājas mērs un pašvaldības policija, kura ir tieši pakļauta domes priekšsēdētājam.

Pirms nakts kluba "Cukurfabrik’" atvēršanas portāls irliepaja.lv kluba īpašnieku pārstāvei Montai Magonei jautāja, kā domāts nodrošināt sabiedrisko kārtību, uz ko atbilde bija, ka "no savas puses nodrošināsim pienācīgu apsardzi "Cukurfabrik’" telpās un pie ieejas", tāpat kluba saimnieki paaugstinājuši "vecuma cenzu", ļaujot naktsklubā ienākt tikai no 21, nevis 18 gadu vecuma, kā tas mēdz būt citās vietās.

Šajā gadījumā uzņēmējiem nevar pārmest – konflikts nenotika kluba telpās. Tomēr, zinot, ka kluba apsargi ir pietiekami pieredzējuši, lai spētu novērtēt klientu stāvokli, gribētos cerēt, ka nākamreiz viņi rīkosies arī tad, ja klients jau būs izgājis pa durvīm.

Cita lieta, ka rīta stundās pēc nakts dzīves "Cukurfabrik’" apkaime, kā stāsta apkārtējie veikalnieki, ir piecūkota un piemēslota. Šādu "kārtību" nevajadzētu padarīt par ierastu un ikdienišķu, un jācer, ka kluba saimnieki, kuri iepriekš izteicās, ka uzskata  –  "arī vide palīdz veidot cilvēku, skaista, labi sakārtota vide, dažkārt ļauj izvairīties no nekārtībām"  – pacentīsies ar to tikt galā.

Tomēr lielākās bažas ir par to, vai, palielinoties pilsētas nakts dzīves intensitātei, nemazinās liepājnieku un pilsētas viesu drošība, ja pat pašā pilsētas centrā var izcelties šādas, gandrīz masveida nekārtības. Rožu laukums, Latviešu biedrības nams, topošais "Art Hotel Roma" – tie visi ir objekti, kas saistās ar īpaši lielu apmeklētāju skaitu, turklāt liela daļa no kuriem ir pilsētas viesi, tūristi. Nerunājot nemaz par tiem nelaimīgajiem, kuri dzīvo ap šīs nakts dzīves epicentru.

Civilizētās, Eiropas kūrortu pilsētās, par kādu sapņo kļūt arī Liepāja, šādu izklaides vietu tuvumā mēdz dežūrēt municipālpolicijas ekipāža. Varbūt arī Liepājā tās pāris naktis nedēļā pašvaldība ar tās rīcībā esošo policiju varētu šo lietu nokārtot?


Sludinājums

Dzeruve
06:09 | 15/05/19
ZIŅOT
(-4)
(38)
+

Tā notiek, kad pilsētas centrā ļauj atvērt dzertuvi. Magone mazāk varētu melot par to, ka telpās viss kārtībā. Tieši telpās sākās konflikts un meta ar krēsliem. Pretīgi, ka šāda dzertuve ir pilsētas centrā. Pievemtie stūri jau vien liecina, ka pašā pilsētas centrā atvērt tādu pritonu nevajadzēja atļaut. Magone un tamlīdzīgi uzņēmēji tikai dara negodu pilsētai, algas aploksnēs, kautiņi, dzeršanas, vēmekļi. Tikmēr domes vadība ar Ansiņu priekšgalā pārgriež sarkano lenti un paši sajūsmā.

ryy
07:09 | 15/05/19
ZIŅOT
(-8)
(25)
+

Kopš kura laika Liepāja ir kurortpilsēta ? Kāds te murgo gaišā dienas laikā.

uz Zivju ielas
06:09 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(34)
+

esošais bruģis pilns ar stikliem,Tas nekad netiek slaucīts.Vai tad mAGONE nevar noalgot sētnieku kas sestdienu un svētdienu rītos sakopj iestādes apkārtni?

uz Zivju ielas
06:09 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

esošais bruģis pilns ar stikliem,Tas nekad netiek slaucīts.Vai tad mAGONE nevar noalgot sētnieku kas sestdienu un svētdienu rītos sakopj iestādes apkārtni?

Zems līmenis
06:34 | 15/05/19
ZIŅOT
(-2)
(36)
+

Līmenis visos Tiamo iestādījumos ir ļoti zems. Koncertzāles kafejnīcu jau nolaiduši uz grunti, nepatīkama un prasta apkalpošana, ēdiens kā ēdnīcās, Mo restorāns arī strauji zaudē savu smalkumu. Ļoti žēl skatīties, kā viens uzņēmums nolaiž uz grunti visu līmeni. Par CukurFabrikā notiekošo nav vārdu. Nav pat mēnesis pagājis, bet tādas cūcības notiek. Tiešām pretīgi iet garām tai vietai, jāmet līkums. Magones kundze ar Norkusi ar savo zemo līmeni un izpratni par dzīvi, ir kauna traips Liepājai. Citi uzņēmēji kā Antikvariāta, Romas, Piano restorāns vadītāji ir vienīgie par kuru līmeni nav jākaunās, pārējie ir īsti kauna traipi. Ļoti žēl, ka Tiamo grupas monopols tā izpleties.

Montai Magonei un Aloīzam Norkusam
07:05 | 15/05/19
ZIŅOT
(-1)
(32)
+

Tas ir absurds,ka tagad nodokļu maksātāju nauda jātērē,lai savāktu pēc nekaunīgiem uzņēmējiem,kuri ne tikai nodzirda cilvēkus,bet arī pilsētas centru padarījuši par alkoholismu veicinošu purvu.Tā bija liela kļūda atļaut pilsētas sirdī atvērt tādu vietu. Domes vadība nedomā ilgtermiņā un neko vairāk par tūlītējām dažām darbavietām (ņemot vērā,ka klubs ir vaļā tikai 3 naktis,darba vietu pieaugums nosacīts)neredz.Ļoti netālredzīgi.Tagad vēl būs jātērē naudas līdzekļi,lai nodrošinātu ap šo vietu papildus policijas patruļas un pēc uzdzīves par pašvaldības naudu savāktu stiklus un vēmienus? Magone ir nekaunības kalngals.Viņu dēļ rodas šādu gadījumi,konkrēti vārdi Monta Magone un Norkus Aloīzs ir vainīgi pie šādiem skatiem,lai paši arī savāc.Dumjā zoss, kura ar pilnu pārliecību apgalvo,ka kluba telpās kautiņš nenotika,viss klubā kārtībā, tiešām būtne bez smadzenēm.Klubā notika šī pardzeršanās kluba iekštelpās cilvēki pārdzeras tā, ka pēc tam jāpiecūko visa Liepāja.

Savējais
20:01 | 15/05/19
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Par to jau viss samaksāts. Norkus šajā ziņā ir goda vīrs.

Savējais
20:01 | 15/05/19
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Par to jau viss samaksāts. Norkus šajā ziņā ir goda vīrs.

Paši sevi norok
08:57 | 15/05/19
ZIŅOT
(-1)
(24)
+

Ansiņš ar tādu lepnumu pārgrieza sarkano lenti un liepājniekiem pavēra ceļu uz alkoholisma elli.

ghhf
13:42 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Tur jau neviens baigi neko nepērk . Ārā no kakliņa paņem iekšās un tad iet . Parāk dārgs tad tas pasākums .

Paurupe
09:35 | 15/05/19
ZIŅOT
(-14)
(8)
+

VAI TIK PATS PORZIŅĢIS NEBIJA PIE VAINAS.ESMU STRĀDĀJIS FONĶKĀ,UN NETO VIEN REDZĒJIS.PARASTI DABŪ TIE,KAS UZPRASĀS.UN KUR TAD BRĀLIS RAKSTNIEKS,LAIKAM PAR miemi palicis!

f
11:42 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(16)
+

Jādežūrē centrā munikiem ! Un viss būs ok. Kam tad viņi sapirkuši tos elektromobīlus dārgos ? Lai nedzirdami piebrauktu pie pīpmaņiem ???????

oome
13:35 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Tas jau bija skaidrs, kad šajā vieta neko ekskluzīvāku par dzertuvi ar izrietošām sekām veselībai un drošībai nav vērts cerēt !

ghhf
13:45 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Kad tad tur kas cits bijis Roķene prasta dzertuve bija .Dānis vispār ne varēja ne ko jēdza Domāja tauta nāks piķi atstās, Tagad tas pats Izņemot piķi nekas nevienam neinteresē. Kāds klubs ? Smejaties?

VNK
16:49 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Man domāt vajag noteikt, ka šādām iestādēm plkst. 02:00 jāverās ciet.

VNK
16:49 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Man domāt vajag noteikt, ka šādām iestādēm plkst. 02:00 jāverās ciet.

yyyyLIEPĀJA
22:59 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Viss jau sākās klubā. Apsargiem tik izdzīt ārā, tālāk neinteresē, tā ir visās tajās nakts uzdzīves vietās.

Pretīgi
23:06 | 15/05/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vienkārši, dzertuve ar uzlabojumu, samazinātā līmenī bija Brooklyn, Siena ielā, joprojām yotube.com tas skatāms.

Vot
10:08 | 16/05/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Drīzāk vajadzētu celt mūsu sabiedrības iekšējo kultūras līmeni,savām atvasītēm iemācīt nevemt uz stūriem,nevis mestie uzreiz nozākāt un visā vainot jaunizveidotās atpūtas vietas!

Virtuālais Gebelss
20:16 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Dzēruši un kāvušies ir visu laiku, un ja nebūtu Porziņģa, arī šis nav nekas ārkārtējs. Karostas bandīti pagājušajā gadā uz darbojās arī jūrmalā naktīs. Klubu apsardze darbojas telpās, nevis patrulē ap klubu, tā nu nebūtu viņu kompetencē. Un vispār valdība gatavojas atcelt Administratīvā kodeksa 171 pantu, un tad dzert, lietot apreibinošas vielas un atrasties apreibis sab. vietā kaut guļot uz policijas mašīnas kāposta un nevienu nedrīkstēs aiztikt.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki