Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kāpēc koalīcija "izšūpoja" Patriotiskā tūrisma koncepciju


atlikušas 250 zīmes


Kāpēc koalīcija "izšūpoja" Patriotiskā tūrisma koncepciju (17)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 13. septembrī, 2018 | BIRKAS: tūrisms , Attīstības komiteja , Karostas cietums , KGB , Monta Krafte , Ģirts Kronbergs , LRTIB
Izdrukāt Ziņot
Viens no Patriotisma takas objektiem ir redans, ko Karostas glābšanas biedrība šovasar atklāja tūristiem.
Viens no Patriotisma takas objektiem ir redans, ko Karostas glābšanas biedrība šovasar atklāja tūristiem.
FOTO: Publicitātes

Uz aizvadīto Attīstības komisijas sēdi bija ieradušies Karostas glābšanas biedrības (KGB) pārstāvji, lai prezentētu par Patriotisma taku dēvētā Latvijas pirmsākumu maršruta koncepciju.

Tā arī pie vārda nepielaisti, KGB valdes priekšsēdētāja Monta Krafte un Kristers Krafts bija spiesti doties prom, jo koalīcija pirs sēdes bija izlēmusi šo jautājumu no darba kārtības izslēgt. Komitejas vadītājs Vilnis Vitkovskis sēdē to pamatoja tā, ka jautājums neesot ticis skatīts Tūrisma komisijā un Budžeta komisijā.

Monta Krafte nevēlējās komentēt notikušo, taču vienu secinājumu atļāvās izteikt, proti, ka viņasprāt "deputātiem trūkst politiskās gribas" pieņemt atbildīgu lēmumu.

Kā zināms, Latvijas brīvības cīņu simtgade nav aiz kalniem – 2019.gads tuvojas  strauji, un līdz kauju pie Liepājas un bermontiešu sagrāves gadadienai palicis mazāk par 14 mēnešiem. "Patriotisma takas" koncepcija faktiski ir izstrādāta un izklāstīta vairāk nekā 50 lappusēs! (man bija iespēja ar to iepazīties – S.P.). Ir aktivitāšu plāns šim gadam. Brīvības cīņu vietas un apskates objekti arī ir apzināti. Gidu kursi ir notikuši. Tomēr jautājums, kuru Tūrisma komisija pirmo reizi skatīja jau pērnajā septembrī, atbalstot koncepcijas izstrādi, joprojām "karājas gaisā"!

Jānis Vilnītis, kurš bija klāt komisijas sēdē, portālam irliepaja.lv sacīja, ka "lielākais trūkums" bijis tas, ka koalīcijas sēdē nav piedalījies jautājuma virzītājs vicemērs Ģirts Kronbergs, kurš todien atradās Rīgā, līdz ar to neesot bijis, kas atbild uz "specifiskiem jautājumiem". Savukārt formālais iemesls, lai noraidītu lemšanu par koncepciju, bijis tas, ka dokumentu paketei nav bijuši pievienoti Tūrisma komisijas protokoli ar tajā pieņemtajiem lēmumiem.

Ģirts Kronbergs neslēpa, ka nesaprot "šo novilcināšanu". Jautājuma sagatavošanu viņš esot uzticējis pašvaldības SIA – Liepājas Reģiona tūrisma informācijas birojam, jo "man nav cita instrumenta". Savukārt Karostas glābšanas biedrības cilvēki – Krafti, Juris Raķis un pārējā Karostas cietuma komanda – gan koncepcijas izstrādē, gan praktiskajā maršruta ieviešanas darbā iesaistījušies brīvprātīgi, tāpēc, ka ir savas valsts un pilsētas patrioti. "Viņiem ordenis pienāktos par to, ko viņi dara," atzina Kronbergs.

Komitejas vadītājs Vilnis Vitkovskis, vakar sazvanīts, atbildēja īsi un to pašu, ko jau bija teicis sēdē: "dokumenti nebija tā sagatavoti, lai varētu skatīt". Tomēr šķiet, ka tas nav īstais iemesls, kāpēc Patriotisma takas koncepcijas apstiprināšana tiek novilcināta. Varbūt tā ir koalīcijas partneru sava veida greizsirdība, jo idejas virzītājs nav "savējais"? Taču jācer, ka veselais saprāts būs stiprāks par "greizsirdību" (galu galā ideja nepieder ne Kronbergam, ne Vilnītim un pat ne Karostas cietuma komandai, bet zemessargu bataljona komandierim Vilmāram Vecvagaram), un oktobrī, kad vēlēšanas jau būs aiz muguras, deputātu griba būs pietiekami stipra, lai nobalsotu par lēmumu.

Sludinājums

Atraduši aktualitāti Nr.1
07:06 | 13/09/18
ZIŅOT
(-22)
(20)
+

Bērniem nav zobārsta Liepājā, ielas noplukušas, pludmale šovasar izskatījās nožēlojami, bet deputātiem svarīgākais ir kaut kāds patriotiskais tūrisms, no kura tūrisma nozarē nebūs nekāda jēga, iegūs tikai neliela nacionālistu saujiņa un aktīvistu pulciņš. Vai tiešām maz jau nauda tērēta simtgadei par godu? Varbūt deputātu kungi pievēršaties nopietnākām problēmām beidzot, nevis ar muļķībām un pseidoaktivitātēm nodarbojaties?

Aksioma
12:07 | 13/09/18
ZIŅOT
(-3)
(12)
+

Kas aizmirst par savām saknēm, to arī vēsture aizmirsīs

Patriots to 10:41 |
11:13 | 13/09/18
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Kāds sakars piemiņas vietā mežā ar patriotismu un valsti???? izrādi labāk savu mīlestīvu pret valsti ikdienā, strādājot noderīgi, nevis priecājoties par savu patriotismu, stāvot pie pieminekļa. Lasi, pārrunā ar tuviniekiem, stāsti citiem un ar savu piemēru rādi to, ka esi patriots. nevis uzliec vienu plāksni un uzskati, ka esi baigi noderīgu darbu valstij izdarījis.

atraduši aktualitāti
10:41 | 13/09/18
ZIŅOT
(-7)
(3)
+

Un vispār - priekš kam mums sava valsts!!!!

Taisnība
09:11 | 13/09/18
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

Pludmale šogad ir netīra ļoti un nebija,kas gružus vāc un gružotājus soda.

LabaDzīve
07:35 | 13/09/18
ZIŅOT
(-12)
(14)
+

Labi gan dzīvojam,pilsētā daudz pamestu māju,gājēju iela nosēta ar humpalu veikaliem, bet tiek rakstītas nevis koncepcijas par pilsētas attīstību,bet patriotisko tūrismu.Nu gan prioritātes.Labāk būtu domājuši,kā kādu spa investoru piesaistīt.

#facepalm
07:42 | 13/09/18
ZIŅOT
(-12)
(25)
+

ielas noplukušas, pludmale nožēlojama ?! Da ko tu dirs!! Tādi ielu remonti kā šobrīd, kopš cara laikiem nav bijuši, bet vienīgais laikam, ko jūs redziet, arī ir cara laiki. Priekšā pakaļā jūsmojiet par tiem, kamēr pašu Brīvības cīņu vietas izskatās kā pēc bumbu sprādziena, pat norādes uz tām nav! Par pludmali paklusēšu. Atver tur vēl kādu kafejnīcu, varbūt kļūs pievilcīgāka un tīrākā. Paši gağušņiku tur taisa, bet vainīgi visi citi. Kārtīgs Kaimiņa elektorāts.
P. s. Un bērna zobārsts ir sāpīgs jautājums, bet pilnīgi nesaistīts ar šo tēmu.

#facepalm
08:05 | 13/09/18
ZIŅOT
(-8)
(9)
+

tev visu naudā, skatos, patīk vērtēt. Mums atšķiras izpratne par to, kas ir Brīvības cīnītāju piemiņa. Un es vispār nerunāju par tūrismu. Tāpēc paliec pie savas kotletes, alus un tevis paša piemēsloto pludmali.

to #facepalm
07:52 | 13/09/18
ZIŅOT
(-13)
(15)
+

Tu paej nostāk no galvenajām ielām un pavērsies cita aina. Tikai nevajag muldēt, pilna pilsēta un Karosta ar visādām piemiņas vietām, vai jāpārvērš pilsēta par piemiņas memoriālu? Vai tiešām domā, ka meža vidū izcirstas priedes un nolikta plāksne būs tūrisma magnēts un uz turieni trieksies tūristu bari? Daži patriotiskāk noskaņoti varbūt reizi mūža apskatīs un ar to arī viss būs beidzies. Karosta jau tā pilna visādām piemiņas vietām, nevar nemaz visu paspēt apskatīt. Sagaidot simtgadi svarīgāk būtu ieguldīt šodienā, nevis uzlikt kārtējo piemiņas plāksni! Miljoni jau izšķērdēti dažādās simtgades aktivitātēs, vai tiešām nepietiek? Kaut vai to pašu pldumali būtu labāk sakopuši, lai nav kauns vest tūristus. Sakopjatvjau esošo tūrisma piedāvājumu un tad taisat kaut ko jaunu. Un tādu no kā tiešām tūrisma nozarei būs jēga. Ne kau kaut kādu patriotisko taku ar 10 “objektiem”, mizearblām vietām mežā hn pļavā.

zakelis
07:46 | 13/09/18
ZIŅOT
(-3)
(15)
+

arp patriotismu saakas valsts...................

bet ``tā viš i``
09:15 | 14/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

zaķeli, tā jau arī ir, ka arī liela daļa izglītībā ``ieguldītas`` naudas vienkārši notriec. Jo rezultāts tai izglītībai ir dramatisks.

zakelis
10:51 | 13/09/18
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

notriekt un ieguldiit ir divas dazhaadas lietas. jo tad sanaak, ka arii izgliitiibaa ieguldiitaa nauda ir notriekta....

Patiesība
07:54 | 13/09/18
ZIŅOT
(-13)
(10)
+

Un aizsedzoties aiz šī saukļa, ļoti daudzi grib notriekt nodokļu maksātāju naudu, savu ambīciju apmierināšanai.

VK
09:14 | 13/09/18
ZIŅOT
(-2)
(16)
+

Vitkovskis norāva jauttājumu? Par viņu vispār vajadzētu sākt interesēties Valsts kontrolei, kā vienlaicīgi var būt darbā Liepājā un Rīgā - Latvijas autoceļu uzturētājā un saņemt algu, kas mērāma vairākos tukstošos???

eri
10:06 | 13/09/18
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Uz Attīstības komitejas sēdi bija ieradušies KGB pārstāvji. Interesanti gan, sevišķi tiem kas dzīvojuši PSRS laikos. :))))

paskats
13:19 | 13/09/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

KGB vairāk nodarbojās ar post- komuņagas popularizēšanu nekā otrādi...

Karosta
09:08 | 17/09/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kāds sakars piemiņas vietā mežā ar patriotismu un valsti????(c)
da nekāds. Nav nevienam īstenam liepājniekam jāzina, kas tur notika 1919.gada novembrī, priekš kam? ar ko būtu jalepojās? ar saujiņu nepaēdušo, kuri praktiski bez ieročiem izcīnīja brīvību? Ar Radziņu? Ar Klavieri?
Īstens liepājnieks ir skarbs, vēju izpūstu mūsdienīgu galvas saturu! Karostu atrod ar navigāciju! 14.novembra bulvāri var arī neatrast, tapēc lepni papurina galvu un nelien ārā no centra!
Nekas. par bērnu zobārstu pakliegs, pakliegs un aizmirsīs, jo divānbe#dēji.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki