Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lagzdiņš: 12.Saeimā mūžīgi neapmierinātais vēlētājs izšķīda


atlikušas 250 zīmes


Lagzdiņš: 12.Saeimā mūžīgi neapmierinātais vēlētājs izšķīda (3)

Pirmdienā, 06. oktobrī, 2014 | BIRKAS: vēlēšanas , Saeima , Jānis Lagzdiņš
Izdrukāt Ziņot

Mūžīgi neapmierinātajam vēlētājam nebija sava politiskā spēka, par ko balsot, līdz ar to tas izšķīda un 12.Saeimas vēlēšanās balsoja par dažādām partijām.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja ilggadējais Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš, raksta LETA.

Viņš pauda viedokli, ka Rīgā daļa neapmierināto vēlētāju balsojuši par "Saskaņu", taču, izejot ārā no iecirkņa, aptauju veicējiem slēpa savu izvēli un aptaujas vēlēšanu dienā rādīja "nedaudz citādu bildi, nekā reāli tā bija".

"Saskaņa" gan ieguvusi lielāko deputātu mandātu skaitu, tomēr vēlēšanās ir zaudējusi, jo tās ietekme Saeimā ir samazinājusies no 28 mandātiem uz 24, kamēr varas partiju ietekme – pieaugusi, norādīja Lagzdiņš, īpaši izceļot "Vienotības", viņaprāt, izcilo rezultātu, jo iegūti 23 deputātu mandāti, kas ir vairāk nekā līdz šim.

"Daži eksperti uzskata, ka "Vienotībai" šajās vēlēšanās vajadzēja saņemt visas tās balsis, ko pirms trīs gadiem saņēma Reformu partija (RP) ar Valdi Zatleru priekšgalā, taču šie cilvēki nesaprot vienu lietu – par Zatleru pirms trīs gadiem balsoja tā saucamais mūžīgi neapmierinātais vēlētājs, kurš uz katrām vēlēšanām meklē jaunu Laimes lāci. Viņi šajās vēlēšanās nevarēja balsot par "Vienotību", kura realizē skarbu reformu politiku un rīkojas pretēji tam, ko vēlas neapmierinātais vēlētājs," sacīja Lagzdiņš.

Lagzdiņš arī norāda, ka pirms vēlēšanām pret "Vienotību" tika vērsti daudzi kompromati, turklāt četri partijas galvenie politiskie līderi Saeimas vēlēšanās nekandidēja – trīs no tiem atrodas Eiropas Parlamentā, bet finanšu ministrs Andris Vilks politiskajai darbībai "pielicis punktu".

"Šo iemeslu dēļ uzskatu, ka "Vienotības" rezultāts ir izcils. Tāpat ļoti augstu vērtējami ir abu pārējo koalīcijas partiju rezultāti," sacīja Lagzdiņš.

Tāpat pozitīvi vērtējama arī vēlētāju aktivitāte, jo seši no desmit Latvijas iedzīvotājiem tomēr vēlējušies izteikt savu viedokli, "to darīja un izdarīja, manuprāt, diezgan prātīgi un valstiski", sacīja Lagzdiņš.

"Vienotība" jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība – 21, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK – 17 vietas.

Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Ingunas Sudrabas vadītā "No sirds Latvijai" – septiņus.

12. Saeimas vēlēšanās piedalījās 58,8% balsstiesīgo Latvijas pilsoņu.


Sludinājums

M.
12:39 | 06/10/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Pēc Lagzdiņa domām 23 ir vairāk nekā 24?!

būtu
12:51 | 06/10/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

labāk paklusējis. Kāpēc vispār šitādus tirliņus aicina uz intrervijām?!

būtu 1
08:55 | 07/10/14
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

kas nepareizi?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki