Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lai metalurgu intereses nav pretrunā ar pārējo interesēm!


atlikušas 250 zīmes


Lai metalurgu intereses nav pretrunā ar pārējo interesēm! (17)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 29. oktobrī, 2014 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , vide , piesārņojums , Dome , Igors Kovaļenko
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Igors Šošins

AS „KVV Liepājas metalurgs” valdes loceklis Igors Kovaļenko noraida bažas par vides iespējamo piesārņojumu, atsākot ražošanu. Tikai nenosauc nekādus termiņus.

Pēc ilgstošas iespringšanas, uzdodot sev eksistenciālo jautājumu „Būt vai nebūt?” attiecībā uz „Liepājas metalurga” nākotni, nupat liepājnieki ir tā kā nedaudz atslābuši – maksātnespējas administrators Haralds Velmers tomēr ir atradis pircēju bankrotējušajam Liepājas milzim, un nu varētu uzelpot.

„Liepājas metalurgs” jeb, kā to nosaucis jaunais īpašnieks, – „KVV Liepājas metalurgs” pāris mēnešu laikā grasās nodarbināt ap 500 darbinieku pašreizējo 226 vietā, un „iedarbināt” ražošanu, solot, ka uz šo, pagaidām konkrēti nenosaukto brīdi, strādājošo skaits jau būs ap 1200.

Tā visādā ziņā ir priecīga ziņa, par kuru simtiem liepājnieku klusībā saka paldies gan valdībai, gan pašvaldībai, gan maksātnespējas administratoram un, protams, jaunajam uzņēmuma īpašniekam.

Tiesa, patinot „filmu” atpakaļ, atmiņā ataust mazliet piemirstās smaku, putekļu un trokšņu problēmas, uz kurām ilgu laiku gan pašvaldība, gan atbildīgās institūcijas vairāk vai mazāk raudzījās caur pirkstiem, bailēs no tā, ka uzņēmums var bankrotēt. Bankrotēja tik un tā.

Līdz ar cerību, ka Metalurgs varētu atsākt strādāt, atgriežas arī bažas, vai tas notiks atbilstoši Eiropas standartiem, tajā skaitā vides prasībām, vai turpināsies Zaharjina kungam un viņa kompanjoniem raksturīgajā padomju „pofig” stilā, gāžot pār liepājnieku galvām kancerogēnām (vēzi izraisošām) vielām pilnus tvaika mutuļus visu toņu dzeltenās, oranžās un brūnās krāsās, karsējot un smirdinot netīrus lūžņus utt. Bija arī citas problēmas – tehniska avārija, svārstības un pārrāvumi elektrotīklā, bet pirms tam – regulāra dobja dunoņa, gāžot lūžņus krāsnī, ko varēja sadzirdēt pat Liepājas ezera viņā pusē.

Laikrakstam „Dienas Bizness” „KVV Liepājas metalurgs” valdes loceklis Igors Kovaļenko noraidījis bažas par vides iespējamo piesārņojumu, atsākot ražošanu, sakot, ka „uz visām šīm lietām mēs skatāmies, ja var tā teikt, caur mikroskopu”.

Tajā pašā Kovaļenko atklāti atzīst, ka nosaukt konkrētu termiņu, līdz kuram ražošana būs sakārtota tā, lai nav ne smaku, ne putekļu, nevar. Tāpēc vājš mierinājums šķiet Kovaļenko kunga apgalvojums, ka arī pats kopā ar ģimeni gatavojas pārcelties dzīvot uz Latviju. 


Domāju, ka vienīgais garants liepājniekiem, kuri te vēl palikuši un negribētu bēgt kaut kur tālu prom, ir viņu kalpi (jo saimnieki ir liepājnieki paši) – Liepājas domes deputāti. Viņu pienākums ir gādāt ne tikai par to, lai būtu darbs tūkstotim, bet arī droša un veselīga dzīve desmitiem tūkstošu pilsētnieku. Tieši pašvaldībai vajadzētu nepārprotami likt saprast uzņēmuma jaunajiem saimniekiem, ka te ir Eiropas Savienība, nevis korumpētā Krievija, kur jebko var atrisināt, vajadzīgajam cilvēkam samaksājot atbilstošu "nodevu".

Zaharjina laikos „Liepājas metalurgs” piekopa līdzīgu politiku – maksāja pietiekami lielu naudu par pozitīvās propagandas ikmēneša ielikumu vienīgajā pilsētas laikrakstā (redaktors Andžils Remess), burtiski līdz pēdējam brīdim maldinot un iedvešot nepamatotas cerības liepājniekiem un „Liepājas metalurga” darbiniekiem, ka bankrota nebūs. Šo mītu laikraksts nenoguris uzturēja arī redaktora slejās un komentāros.

Cerēsim, ka šie laiki aizgājuši uz neatgriešanos, ticēsim uzņēmuma jauno īpašnieku goda prātam un neaizmirsīsim, ka atbildība par pilsētnieku dzīves kvalitāti jāprasa no pašu ievēlētajiem priekšstāvjiem.


Sludinājums

Liepājnieks
00:53 | 30/10/14
ZIŅOT
(-4)
(10)
+

ĻOTI CERAMS,KA TĀ NENOTIKS: Ieglaudīs Remesa unkuļa kabatā pateicības zīmes-pasūtīs laikrakstam "Kurzemes vārds"Metalurga iknedēļas reklāmas-propogandas "libreses", atjaunos darbā bijušo ārodbiedrības bossu, iecels garīgi veselo Ozoliņu par laboratorijas vadītāju un kancerogēnie putekļi no Metalurga dūmeņiem turpinās pildīt liepājnieku plaušas.

HAIDPARKS
15:21 | 30/10/14
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Kad tad atkās to kūrortu Jūrmalas parkā, kā gribās ātrāk tikt uzatklāšanu.

Liepājniece
14:19 | 30/10/14
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Paldies portālam un it īpaši Sarmītei Pujēnai par drosmīgo rakstu. Ja mēs visi neturēsim acis vaļā un nebūsim modri principiālos jautājumos, tanī skaitā vides jautājumos, mēs zaudēsim savu valsti.

Glūņa
08:51 | 30/10/14
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Vai tad mūsu pašvaldībām nodevu iemaksas jau atceltas un korupcija cietumā?

Indrai
14:28 | 30/10/14
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Vakar redzēju, korupcija iznāca par domes durvīm un, netskatoties ne pa labi ne pa kreisi devās pa tramvaja sliedēm Rīgas virzienā.

utte
11:22 | 30/10/14
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Bez konkrētiem faktiem šādas sentences izklausās pēc klajiem apvainojumiem.

Taimiņš
11:20 | 30/10/14
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Cilvēki jau arī var mainīties ja strādā vienā telpā ar Jāni Vilnīti.

!
09:25 | 30/10/14
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Runā Indra! Runā vēl!

Naivists
10:24 | 30/10/14
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Raksta autore tiešām cer, ka dome aizstāvēs liepājnieku interses?!

Ha ha
11:00 | 30/10/14
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Patiešām garīgi vesels ir bijušais laboratorijas vadītājs Modris Ozoliņš! Tagad savas zaļās spējas un uzmanību koncentrējis uz savu suni. Ceru, ka līdz ar darba atjaunošanu vuņu atjaunos arī LM laboratorijas vadātāja amatā. Un bijušais tautfrontietis un domes eksdeputāts atkal varēs glābt liepājnieku plaušas.

Pacefists
11:36 | 30/10/14
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Vai tad KV vecais čekists nevarētu doties atpūtā un nebojāt pilsētā gaisu gan tiešā gan pārnestā nozīmē, nauda tak sarausta gana. Sesks vēl varētu iedot kādu ordeni par uzticību un modrību un viss būtu ar godu. Kādu falšu atmiņu par savu dzīvi tak pa reizei varētu uzrakstīt tāpat.

Likums
14:13 | 30/10/14
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Tik vienkārši jau nav, ka ja ar kādu sarunā un turpina neievērot normas, kuras ir apstiprinātas ar ministru kabineta noteikumiem.

Kaut ko nesaprotu
15:19 | 30/10/14
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Cik saprotu, tad Liepājas Metalurga rekonstrukciju tak pieņēma ekspluatācijā- tātad ir Vides pārvaldes atzinums, ka ar izmešiem no skursteņiem viss ir normas robežās. Varbūt es kaut ko nesaprotu? Par ko tiek pārmests jauniem rūpnīcas īpašniekiem?

dgdgdg
06:44 | 31/10/14
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Vēl nekas nestrādā un nekas nekūp ,bet histēriskas bābas jau bļaustās.Tagad pats galvenais lai metalurgs sāk strādāt pēc iespējas ātrāk nevis ar demagoģiju jānodarbojas

Jaropolks Dorenskis
03:32 | 01/11/14
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Daudz kas bus atkargis no ta, vai KVV spes atvest no Ukrainas kvalitativus un no netirumiem attiritos luzhnjus.

pacefistam
17:45 | 07/11/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

par ko vaavuljo???

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki