Portāla lasītājs pēc publikācijas "Mazliet par jūrmalā redzamo betona "pirkstu"" vaicā: Kurš uzņemsies atbildību, ja kāds cilvēks iekritīs šajā vietā esošajās "milzu lempju lamatās"?

Lasītājs runā par PSRS militāra objekta paliekām Nīcas novada Grīnvaltu ciemā, tūlīt aiz "Latvijas Naftas" degvielas uzpildes stacijas Klaipēdas šosejas malā, posmā starp ceļu un pludmali. Līdzās betona tornim jeb, kā vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš to nosaucis savā publikācijā – betona "pirkstam", kas redzams gan no Klaipēdas šosejas, gan no pludmales, kāpās atrodas arī bunkuri, un viens no tiem ir ar vaļēju lūku – pietiekami dziļu, lai, tajā iekrītot, cilvēks paša spēkiem vairs ārā tikt nespētu.

"Pazemes eju un labirintu tur gana, taču ne tik grandiozu un bīstamu, kā šis krāteris ar vertikālu, kāpā betonētu šahtu aptuveni 7 metru dziļumā. Turklāt krāteris (kā skaidro Gunārs Silakaktiņš: kādreiz bijis domāts kā 27. tālšāvēju artilērijas 27. baterijas komandpunkts), tagad nu ir vienā virszemes līmenī ar kāpu zemsedzi un pamanāms tikai dažu soļu, iespējams, pat liktenīgu soļu, atstatumā no takas uz jūru!" – raksta liepājnieks.

Lai gan "lamatas milzu lempjiem", kā varbūt teiktu Vinnija Pūka draugs Kristofers Robins, atrodas kaimiņu pašvaldības teritorijā, tās ir pietiekami tuvu liepājnieku staigātajām takām – tikai metrus divdesmit uz pludmales pusi garām šai vietai stiepjas nūjotāju iecienīts ceļš, bet dažu soļu atstaumā ir taka uz jūru. Tāpat šajā teritorijā var ieklīst gan kāds riteņbraucējs, gan sēņotājs vai vienkārši pastaigu mīļotājs.

Tāpēc portāls irliepaja.lv, lasītāju vārdā vaicā Nīcas novada domes priekšsēdētājam Agrim Petermanim: kāpēc šāds bīstams objekts joprojām atrodas viegli pieejamā, nenorobežotā teritorijā? Ko pašvaldība ir darījusi vai darīs, lai pasargātu gan savus iedzīvotājus, gan dabas tūristus?