Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nedaudz par formu un saturu, uz diviem notikumiem atskatoties


atlikušas 250 zīmes


Nedaudz par formu un saturu, uz diviem notikumiem atskatoties (53)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 28. martā, 2019 | BIRKAS: Kultūras pārvalde , Goda liepājnieks , Gada liepājnieks , Kultūras balva
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Aizvadīto pāris mēnešu laikā noritēja divi Kultūras pārvaldes rīkoti vērienīgi sarīkojumi – "Kultūras balvas" ceremonija un Goda un Gada liepājnieku sveikšana Liepājas dzimšanas dienā.

Par abiem daudz diskutēts (galvenokārt diemžēl anonīmi), izteikti dažādi viedokļi – gan par balvu un pagodinājumu saņēmējiem, gan tiem, kuri šos cilvēkus izraudzījās. Jāteic, arī man nav skaidrs ne tik daudz, "kāpēc tam?", cik – "kāpēc ne tam?". Bet tas tikai lieku reizi apliecina: lai cik objektīva necenstos būt jebkura žūrija un komisija, vienmēr pastāv iespēja, ka tās iekšienē subjektīvais faktors un arī vienkāršs zināšanu trūkums nospēlēs izšķirošu lomu.

Taču ne par to stāsts. Un arī ne par šo sarīkojumu formātu – cik ārēji spožs un žilbinošs bija viens (Kultūras balvas pasniegšana), tik nepretenciozs otrs (Goda, Gada liepājnieku sveikšana), lai arī vienlaikus tas bija pilsētas dzimšanas dienas galvenais notikums. Ne jau izvēlētais formāts – galu galā ir jābūt dažādībai – nosaka viena vai otra sarīkojuma vērtību, bet gan to saturs. No tāda viedokļa raugoties dodu priekšroku Gada un Goda liepājnieku sveikšanas sarīkojumam (saprotu, ka citam tuvāka ir Kultūras balvas pasniegšanas balle), jo tajā galvenais nav šovs, bet liepājnieks, un šis sarīkojums ļauj pazīstamus cilvēkus ieraudzīt arī mazliet citādā gaismā. Nelielie video sižeti par un ar katru no viņiem un atbildes runas, balvu saņemot, kas bija vairāk vai mazāk gludas, tomēr, ja nāca no sirds, kā Gada liepājniekam dakterim Jānim Vozņesenskim, gan aizkustināja, gan iedvesmoja, gan lika aizdomāties. Piemēram par to, kāpēc vairākkārt šajā vakarā izskanēja vārdi "drosme" un "attīstība"?

Atmiņā iespiedies arī trenera un populārāka Gada liepājnieka Roberta Klēpja sacītais – par drosmi, un par to, ka esam maza tauta, bet mums ir daudz lielu cilvēku, tādā nozīmē, ka liela ir viņu sirds. Ilgstošie aplausi apliecināja, ka "Lielā dzintara" zālē sēdošos uzrunājis arī gludais un raitais Margitas Drulles sakāmais par godājamo un cienījamo darbu, ko dara audžuģimenes, kuru skaits Liepājā nemaz tā nepieaug, lai gan vajadzība būtu. Uzrunāja arī pilsētas mēra Jāņa Vilnīša tik liepājnieciskais platais "e" un jaunā autosportista Mārtiņa Seska labā valoda un stāja, tāpat kā iepriecināja vakara vadītāja, mūsu pašu aktrise Agnese Jēkabsone, cienījama partnere pat tādam šovbiznesa lauvam, kāds ir Intars Busulis. Balva Liepājas Universitātes rektorei valodniecei Dacei Markus lika pievērst uzmanību arī no skatuves skanošajai runai, kurā būtu gribējies dzirdēt mazāk tādu jēdzienu kā "lietas", "aktivitātes", "komanda", "infrastruktūra" utt. – vietā un nevietā.

Uz nopietnām pārdomām vedināja koncertzāles mākslinieciskās vadītājas Baibas Bartkevičas sacītais, ka "attīstība iespējama tikai, izejot no savas komforta zonas". Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc Kultūras pārvaldi atstāj Gada liepājnieks, lielkoncerta "Liepāja izAICINA" veidotājs Ainars Ronis. Un var tikai minēt, par ko liecina Gada liepājnieka, bijušā Liepājas leļļu teātra vadītāja Riharda Beltes no skatuves paustais, ka pilsētas leļļu teātris savā attīstībā ir apstājies un pienācis laiks "noraut rokas bremzi".

Skaidrs, ka Liepājai un liepājniekiem, pat pašiem labākajiem, vēl ir, kur augt un tiekties, un skaidrs, ka augšanu nemaz nesekmē objektīvas kritikas trūkums, kāds tomēr mūsu mazajā pilsētā vērojams, jo kurš tad būs tik drosmīgs, lai pateiktu, ka karalis ir pliks! Tāpēc jāpaļaujas vismaz uz to, ka esam pietiekami paškritiski, un paši sev varam pateikt to, ko nepasacīs citi.

Pieliekot punktu šīm pārdomām pēc diviem lielākajiem gada kultūras sarīkojumiem, vēl tikai gribu piebilst, ka Liepājas dzimšanas diena un līdz ar to Gada un Goda liepājnieku sveikšana ir VISU liepājnieku svētki un VISIEM būtu jādod iespēja tos vērot vismaz uz ekrāna. Pašvaldības mārketinga cilvēki sola, ka nākamgad Kultūras balvas ceremonijas šovu tiešraidīs TV, un to redzēs visi, kas vien vēlēsies. Tieši tāpat katram, kurš to vēlas, būtu jādod iespēja vērot pilsētas dzimšanas dienas centrālo notikumu – Gada un Goda liepājnieku sumināšanu, jo pat "Lielajā dzintarā" ir tik vietu, cik ir, un ielūgumi uz sarīkojumu ātri vien bija beigušies krietni pirms tā. Un esmu pārliecināta, ka ne jau dzimšanas dienas kūkas dēļ.


Sludinājums

Sarmītei par pilsētas izaugsmi
07:27 | 28/03/19
ZIŅOT
(-5)
(14)
+

Ko Tu ar šo visu gribēji pateikt? Ka Tev labāk patika Goda un gada liepājnieka ceremonija? Ja runā par pilsētas attīstību un dažādiem procesiem, ir jābūt aklai, lai neredzētu izaugsmi.

Dzīves patiesība
07:40 | 28/03/19
ZIŅOT
(-8)
(19)
+

Man radās jautājums, kad paši portāla irliepaja.lv pārstāvji izkāpuši no savas komforta zonas un pēdējo reizi objektīvi pavērtējuši savu darbu? Vai ir kādreiz padomājuši par savu pienesumu pilsētai? Izņemot ķengas, vietu kur anonīmi izpausties un ikdienas ziņas, šis portāls nepienes PILNĪGI NEKĀDU pievienoto vērtību pilsētai. Apmierina tikai pašu vēlmi uz visu noskatīties no malas, izteikt savu subjektīvo viedokli un apd... pārējos. Varbūt beidzot pašiem šī portāla darbiniekiem vienreiz godīgi jāpaskatās uz savu varēšanu un pienesumu pilsētas izaugsmei. Lūk šis karalis patiešām ir kails. Un jau sen. Radīta vieta, kur pārdesmit pietuvinātie un domnieki viens ar otru anonīmi var izgāzt visu žulti. Reālais pienesums tuvu nullei.

Ola
12:07 | 28/03/19
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Tieši ko šis portāls ir pienesis Liepājai, izņemot ķengas un subjektīva viedokļa publicēšanu, cenšoties to pasniegt par patiesību? Smieklīgi un sīki tas viss izskatās.

Nepiekrītu gan
11:22 | 28/03/19
ZIŅOT
(-7)
(14)
+

Šādi portāli, bez cenzūras, bez valdošās kliķes uzspiestās propogandas, ir ļoti nepieciešami. Tas ir kā malks svaiga gaisa, kas ļauj pamanīt būtisko un paskatīties uz Liepāju ar citām acīm. Paldies irliepāja veidotajiem!

par gada un goda liepājnieku
08:27 | 28/03/19
ZIŅOT
(-3)
(21)
+

Beidzam šo "Gada" liepājnieka farsu. Tas nav nopietni, aiz matiem pievilkti nominanti, un nu jau pat apbalvojumus piešķir par to, ka cilvēks 4 gadus jau kā pensijā. Pārējie "nopelni" arī aiz matiem pievilkti, šogad bija tikai pāris patiešām pelnījuši - ārsts un jaunie sportisti. Pārējie bija vienkārši ņirgāšanās par Liepāju. Ja tādi ir varošākie, tad tiešām ir galīgā tūtā ar pilsētu.

domāju
08:47 | 28/03/19
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Portāls varētu tiešām sadarboties ar šo abu kultūras pasākumu reklamēšanu. Rakstīt objektīvi par cilvēkiem, piedalīties procesā, kas rāda, ko reāli cilvēki dara. Ne tuvu šeit nav atspoguļotas pilsētas vērtības, izaugsme, cilvēku paveiktais. Lasa taču arī tie, kuri nav liepājnieki. Teorētiķu, ka biezs. Portāls arī teorētiķis un pusdzeltens. Ja reiz pilsētā sākas runas par kultūras galvaspilsētu, nu, tad palīdziet! Ja nepatīk kandidāti, veidojot savu listi. Stagnē šis viss.

Par labu kvalitāi
09:02 | 28/03/19
ZIŅOT
(-4)
(22)
+

Vēlos uzslavēt Liepājas kultūras dzīvi! Pēdējo gadu laikā ļoti manāms progress. Atceros, ka vēl pirms pāris gadiem kultūras balvu pasniedza Biedrības nama foajē, šobrīd Liepāja ar savu piedāvājumu un kvalitāti izkonkurē pat galvaspilsētu. Un muļķis ir tas, kurš to neredz. Koncertzāles piedāvājums ir lielisks, publiskie pasākumi kvalitātē un saturā aug ar katru reizi. Tā turpināt.

Ieteikums
09:11 | 28/03/19
ZIŅOT
(-6)
(16)
+

Ai, ai, ai, kā Pujēnai & Co gribētos, bet paši galīgi nevar. Piekrītu tiem, kuri raksta par pilsētas izaugsmi, tai skaitā it īpaši kultūras jomā. Kvalitatīvi un daudzveidīgi. Liepāja ļoti mainījusie pēdējā laikā. Tie skaļākie bļāvēji ir tie, kuri paši neko vairāk par komentāriem sociālajos tīklos par to, ka te nekā nav, viss ir slikti, nav spējīgi no sevis izspiest. Jā, karalis ir kails, bet šis kailais karalis ir visi šie apbižotie pusneveiksminieki, kuri paši neko tā arī vairāk par komentēšanu nav spējīgi paveikt.

adresēts - Piekrīti vai nepiekrīti
10:13 | 31/03/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Nopietni? Ar Mākslas skolas jauniešu aktivitēm piedāvājat aizlāpīt tukšumus Liepājas kultūras ainā? Ja nav saprotams, tad Kultūras balvas konteksts ir PROFESIONĀLĀ māksla un kultūra. Skolniekiem līdz šim statusam vēl mācīties un augt, un tikmēr viņu aktivitātes tikai skolu līmenī arī vērtējamas. Sorry...arī bērnu mākslas skolā notiek varenas aktivitātes. Vai tas liedz ieraudzīt, ka profesionālās kultūras līmenī piedāvājums un atbalsts ir trūcīgs?

Ievai
14:32 | 28/03/19
ZIŅOT
(-8)
(10)
+

Atbildēts ir vairāk nekā konkrēti, izlasi vēlreiz atbildi. Visi šie minētie pasākumi ir labākā kvalitātē, ar daudzveidīgāku māksliniecisko programmu, no organizatoriskā un saturiskā viedokļa daudz profesionālāk organizēti, nekā Cēsīs, Valmierā un Jelgavā. Aizbrauc kādreiz klātienē apskaties, kāds līmenis ir Jelgavā un citās pilsētās, un tad parunāsim vēlreiz. Vērtēt tikai apskatoties pilsētu kalendāros, nav nopietna vērtēšana.

Ieva
14:04 | 28/03/19
ZIŅOT
(-8)
(9)
+

Tu neatbildēji uz manu jautājumu. Ar ko tieši Liepāja ir pārāka? Atverot, piemēram Cēsu koncertzāles repertuāru, redzams ļoti līdzīgs piedāvājums (uzturēšanas izdevumi,gan mazāki). Paigaidām tie ir tukši apgalvojumi bez konkrētiem argumentiem.

Ievai
13:45 | 28/03/19
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Koncertzāles programma, publiskie pilsētas pasākumi, 18. novembra koncerts, Čakstes laukuma programma, iedzīvotāju pašdarbība un līdzdalība, teātris, muzeja ekspozīcijas, kaut vai tā pati rakstā pieminētā kultūras balva, izstādes koncertzālē, Mākslas skolas aktivitātes un jauniešu izpausmes, Liepājas mākslas forums, "Pasaule Lielajā dzintarā", mūzikas skolas Jam Session, 11. novembra pasākums utt. Šie ir tikai daži punkti, kas mūs ne tikai padara pārākus, bet mēs esam krietni priekšā kaut kādai Jelgavai un Cēsīm.

Ieva
12:02 | 28/03/19
ZIŅOT
(-9)
(11)
+

Lūdzu precizē ar ko konkrēti Liepājas kultūras dzīve ir pārāka par Cēsīm, Jelgavu un Rīgu. Bet konkrēti. Bez liekam emocijām un patosa.

Piekrīti vai nepiekrīti
11:55 | 28/03/19
ZIŅOT
(-11)
(11)
+

Es atvainojos, kā vispār var salīdzināt Liepājas kultūras dzīvi ar Jelgavu, Valmieru vai Cēsīm? Tu kaut reizi esi apskatījies, kas tur notiek? Lūk tur ir balagāns. Cēsīs vienīgais, kas ir, ir Cēsu mākslas festivāls, viss pārējais ir ļoti viduvējs, mazpilsētas līmenis. Liepāja ir ne tikai galvas tiesu, bet vismaz 5 x pārāka. Apbrīnojami, no kurienes rodas šādi nepamatoti spriedumi! Liepāja ar savu kultūras piedāvājumu ir pat reizēm pārāka par Rīgu. Kādā alā jūs dzīvojat, ja to neredzat?

Nepiekrītu gan
11:26 | 28/03/19
ZIŅOT
(-12)
(14)
+

Liepājas kultūra ir uzplaukusi salīdzinot ar ko? Salīdzinot ar Priekuli, Vaiņodi jeb salīdzinot ar Jelgavu, Valmieru, Cēsīm? Liepājas kultūras dzīve ir ķeksīša pasākumi, bejēdzīgi tirģeļi.

sfb
10:33 | 28/03/19
ZIŅOT
(-9)
(1)
+

Kam vajadzīga kultūra, ja cilvēkiem nav ko ēst.......Senais Romas triks ar maizi un izpriecām ir tāds drusku novecojis, starp citu

klimamax
09:25 | 28/03/19
ZIŅOT
(-7)
(9)
+

1. Pēkšņi karstuma viļņi. Tos provocē veģetatīvā nervu sistēma, kas saistīta ar asinsrites tīklu un iekšējiem orgāniem
2. Straujas garastāvokļa maiņas. Emocionālā nelīdzsvarotība ir viena no izteiktākajām pazīmēm, kas brīdina par klimaksa tuvošanos.
3. Miega traucējumi, bezmiegs. Šādi nervu sistēma cenšas līdzsvarot organismā notiekošos procesus.
4. Biežas galvassāpes, kas pēkšņi sākas un tikpat pēkšņi pāriet.
5. Daļēja intereses mazināšanās par seksu.
6. Pastiprināta svīšana naktī. Šim dzīves posmam vispār raksturīga lielāka nekā parasti sviedru izdalīšanās.
7. Depresīvs noskaņojums. Vispārēji nomākts garastāvoklis, ar pēkšņiem un spilgtiem prieka brīžiem.
8. Ādas sausums. Ķermeņa āda kļūst sausāka nekā parasti.

Ahah
21:54 | 30/03/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Jā,jā,un vēl viena,pati galvenā,klimamaxa pazīme ir nepārvarama vēlme izgāzt savu aprobežotības un skaudības nepanesamo kravu interneta komentāros,mazais nabaga cietēj!

Kritika
10:38 | 28/03/19
ZIŅOT
(-10)
(7)
+

Kritiku tiešām jāprot uzteikt, kritika bez konkrētas argumentācijas un saviem ieteikumiem nav nekas vairāk par paīdēšanu un paklačošanos. Tomēr, šis raksts un citas norises pilsētā arī man kā ārpus kultūras nozares esošam cilvēkam liek jaust, ka līdzās atseviškām spilgtām izpausmēm, nav ilgtspējīga redzējuma nozrē, kultūras łaudis nav viens vesels, trūkst spēcīgu personību un virzītāju. Skumji, ka arī pašreizējo pašvaldības kultūras nozares vadīrāju publiskās uztāšanās ir tik saturiski vājas un neveiklas, nopietns saturs “ aizmālēts” ar dārgu pasākumu tehnisko aorīkojumu, foto un video apskatiem...

Kritikai
17:11 | 28/03/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Varbūt Tev vienkārši jāiemācās lasīt?

Universitāte
12:10 | 28/03/19
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

Žēl, ka politiķi uzskata, ka par kultūru atbildīgo var ielikt jebkuru, jau Vitkovskis bija nulle, bet Deksnis ir pilnīgs nulle kubā. Gribētos zināt, kāds pa šo laiku ir Dekšņa kunga pienesums Liepājas kultūrai. Kādi ir bijuši viņa ieteikumi, kāds ir Dekšņa kunga redzējums, kāds reālais devums, kādus projektus ieviesis, kāda ir pievienotā vērtība no viņa atrašanās šajā krēslā. Apbrīnojami, kā cilvēks tik ilgi sēžot konkrētā krēslā, tā arī neko nav devis šai nozarei. Vai vakaros, ejot mājās no darba, nav pašam par sevi kauns?

domāju kritiķim
11:44 | 28/03/19
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

Kultūra ir pamats visam, kas notiek citās nozarēs. Šādi vārgi spriedelējumi, kā būtu jānotiek un kas būtu jāizvirza, ir nekas vairāk kā savējo klusām bīdīšana no teorētiķiem uz praktiķiem. Cilvēki strādā un veido izrādes,organizē koncertus, glezno, kaļ, dizainē, uzlabo pilsētvidi, triecas pa pasauli izglītoties un salīdzināt, ir izstādes, radošie rada dziesmas, simfonijas, raksta dzeju un kultūras menedžeri izklaidē visa vecuma publiku korporatīvajās ballītēs, iedzīvotāji atpūšas, sporto un veido tūrisma industriju. Kas trūkst pilsētai? Informācija. Samazgas pietiek.Portāls to visu, kas reāli notiek, neatspoguļo. Jautājums, kāpēc neatspoguļo, kāpēc nav konstruktīvas kritikas un reāls skatījums? Domāju, nevarība un nevēlēšanās sadarboties.

Kritiķe
10:42 | 28/03/19
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Nepārspīlē un neuzdod vēlamo par esošo.

Drosme vai attīstība?
11:40 | 28/03/19
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Vienīgais, ko anonīmie komentētāji labi pieprot, ir apriet to, kurš uzdrošinās atklāti izteikt savu viedokli

Konferencei
10:11 | 29/03/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Starptautiskas, zinātniskas konferences ietvaros sarīkots seminārs par lokālu tēmu. Būsim precīzi. Diez vai apmeklējāt visus konferences notikumus divas dienas.

Konference
11:59 | 28/03/19
ZIŅOT
(-6)
(11)
+

Žurnālista viedoklim ir jābūt pamatotam un maksimāli neitrālam, nevis ļoti izteikti subjektīvam, ar šauru skatījumu un redzējumu. Nepamet sajūta, ka te vairākiem ir nepiepildītie sapņi par kultūras veidošanu, bet neko vairāk, kā komentāru veidošanu nav spējīgi izdarīt. Redzējām jau kādā līmenī viena kultūras teorētiķe centās uzrīkot pasākumu.. Nepietiek tikai ar 5 zināmiem lektoriem. lai aiziet pamācās kaut vai no tā paša Mārtiņa Gineita, kā jārīko konferences. Tas bija tipisks paraugs tam, ka skaļa bļaušana par citiem, patiesībā ir tikai pašas nevarēšanas apiecinājums.

Ha haha
12:55 | 28/03/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Gineiša, cien.(?) Konference, nevis Gineita

Izvalbītā
13:26 | 28/03/19
ZIŅOT
(-10)
(8)
+

Lai kā daudziem nepatiktu,raksta autorei var piekrist.Liepāja kļūst par vēl vienu Ventspili,kas izlieto ļoti daudz līdzekļu krāšņām ceremonijām,tikai iekšpuse burbulim tukša un bezdvēseliska.Nav grūti taisīt Oskara apmēru ceremonijas,ja iedotas atslēdziņas no pilsētas naudas lādes.Labām lietām ne vienmēr jābūt dārgām un agrāk liepājnieki to labi prata parādīt.Aicinātu to atcerēties un novērtēt!

Izvalbītā
13:26 | 28/03/19
ZIŅOT
(-9)
(2)
+

Lai kā daudziem nepatiktu,raksta autorei var piekrist.Liepāja kļūst par vēl vienu Ventspili,kas izlieto ļoti daudz līdzekļu krāšņām ceremonijām,tikai iekšpuse burbulim tukša un bezdvēseliska.Nav grūti taisīt Oskara apmēru ceremonijas,ja iedotas atslēdziņas no pilsētas naudas lādes.Labām lietām ne vienmēr jābūt dārgām un agrāk liepājnieki to labi prata parādīt.Aicinātu to atcerēties un novērtēt!

Izvalbītā
13:26 | 28/03/19
ZIŅOT
(-9)
(1)
+

Lai kā daudziem nepatiktu,raksta autorei var piekrist.Liepāja kļūst par vēl vienu Ventspili,kas izlieto ļoti daudz līdzekļu krāšņām ceremonijām,tikai iekšpuse burbulim tukša un bezdvēseliska.Nav grūti taisīt Oskara apmēru ceremonijas,ja iedotas atslēdziņas no pilsētas naudas lādes.Labām lietām ne vienmēr jābūt dārgām un agrāk liepājnieki to labi prata parādīt.Aicinātu to atcerēties un novērtēt!

Izvalbītā
13:26 | 28/03/19
ZIŅOT
(-9)
(5)
+

Lai kā daudziem nepatiktu,raksta autorei var piekrist.Liepāja kļūst par vēl vienu Ventspili,kas izlieto ļoti daudz līdzekļu krāšņām ceremonijām,tikai iekšpuse burbulim tukša un bezdvēseliska.Nav grūti taisīt Oskara apmēru ceremonijas,ja iedotas atslēdziņas no pilsētas naudas lādes.Labām lietām ne vienmēr jābūt dārgām un agrāk liepājnieki to labi prata parādīt.Aicinātu to atcerēties un novērtēt!

To Kontrolējiet emocijas cilvēk!
07:54 | 29/03/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Neizmaksāja Zvaigžņu festivāls tūkstošus? Kārtējais pierādījums, ka runā, bet nezini par ko. 50 tūkstošus tas pašvaldībai izmaksāja. Joprojām tas festivāls notiek, ej un klausies.

Kontrolējiet emocijas, cilvēk!
07:02 | 29/03/19
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

LSO organizētie pianisma zvaigžņu festivāli bija labi apmeklēti un savam laikam vieni no labākajiem notikumiem, kas izskanēja tālu aiz Latvijas robežām. Un tie izmaksāja mūsdienu tēriņiem viebjārši smieklīgi. Kāda jēga par to ņirgāties, it īpaši, ja pr to pat nav stāsts?

Koncertzāle
13:38 | 28/03/19
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Ak Kungs, neapnīk visu laiku dzīvot pagātnē? Kādas muļķības tur raksti. Nespēj aizmirst jaunību? Nevēlētos nemaz atgriezties 10 gadus senā Liepājā, kur augstākā pilotāža kultūrā bija LSO koncerts.

Pseidoziņas
14:28 | 28/03/19
ZIŅOT
(-4)
(12)
+

Būtu labāk rakstījuši un satraukušies par jomām, kur tiešām ir bardaks un pagrimums, piemēram, izglītība un veselība, nevis te ķengājušies par Liepājas kultūras dzīvi, kas patiešām ir augstā līmenī.

Tapina
16:08 | 28/03/19
ZIŅOT
(-7)
(8)
+

Es tiešām nesaprotu, kāpēc tā. Vispār vairs pasākumi nebūs liepājniekiem? Svētkus organizē tikai noteiktam lokam par ntajiem tūkstošiem. Kas tā par attieksmi? Šie divi pasākumi ir lielisks piemērs. Es taču maksāju par to

Vijole
18:10 | 28/03/19
ZIŅOT
(-8)
(8)
+

Kas liedz izņemt ielūgumus uz dzimšanas dienas svinībām? Šis rakstelis izskatās pēc tā, ka ļoti jau pašai un pietuvinātajiem gribētos tikt pie šprices. Tikai neko vairāk par komentāru rakstīšanu nemāk.

Vijolei
08:57 | 29/03/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Ielūgumus paņem un puse zāles tukša

Provinces ainiņas 1
09:36 | 29/03/19
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Kultūras balvas ceremonija spilgti demonstrēja pašvaldības izpratni par to - kas ir kultūra. Un proti kaut kāds spožs balagāns, šovs un izklaides industrija. Ar kultūru šim pasākumam bija ļoti mazs sakars, tā pat kā zālē sēdošajam “ kultūras darbinieku ziedam”. Funkcionāri, ierēdņi un menedžeri. Tie kas pārtiek no kultūras satura bīdīšanas un apsaimniekošanas. Paši kultūras produkta radītāji - mākslinieki, rakstnieki, dzejnieki, mūziķi, arhitekti, aktieri, scenogrāfi, dejotāji, zālē tik pat kā nebija pārstēvēti. Tas bija patiesībā šokējoši, kas ir visi šie nepazīstamie cilvēki? Dāmas ar bārbiju cienīgām, frizūrām un meikapiem, brokāta un mežģīņu kleitās galīgi neizskatījās pēc kultūras aprindu pārstāvēm. Ir kaut kāda netverama etiķete, kas piemīt kultūras dabiniekiem, tāds kā askētisms, atturība, prasme nepārspīlēt ar savu vizuālo tēlu - lai staro personība!

Psihiatrijas slimnīca
08:31 | 31/03/19
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Kāds murgs sarakstīts. Nebija satura un balvas iedotas ierēdņiem? Kādas muļķības. Koncertzāle ar Pasauli Lielajā dzintarā, mākslas forums, Austras biedrība, Opolais koncerts, Egle, Lēvalde utt. Jābūt garīgi slimam, lai uzskatītu, ka balvu saņēma nepamatoti. Tu savā žultī pret kultūras nozari jau kļūsti slima un neadekvāta. Sāc beidzot dzert depresijas tabletes un beidz visur anonīmi nolikt visu, kas neatbilst tavai saprašanai, kas ir kultūra. Kultūras balva bija labs pasākums, ne miņas no tavā komentārā rakstītajiem murgiem. Ej pēc iespējas ātrāk pie psihiatra, pavisam nopietni.

Provinces ainiņas 2
09:40 | 29/03/19
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Ieejot kultūras balvas zālē šī īpašā aura nebija jūtama, ne prominentajā publikā, ne vakara scenogrāfijā, pieaicinātie izpildītāji X faktora līmenī. Projekcijas ar internetā bez maksas iegūstamām vizualizācijām, no sērijas ka tik krāsaināk. Tas viss kopā veidoja, lētuma sajūtu par kultūras procesiem Liepājā, spožs balagāns, bez patiesa, piepildīta kvalitatīva satura. Retā balva tika piešķirta kādam reālam kultūras produkta radītājam, pārsvarā menedžeriem un ierēdņiem. Interesanti, ko viņi nākotnē menedžēs un apsaimniekos, ja netiek godināti un zālē aicināti paši raītāji?

to 10:22
10:40 | 31/03/19
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Vai arī šogad - "Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, foruma ietvaros mākslinieki Ēriks Caune un Dainis Rudens kā dāvanu pilsētai apgleznos kādu no Liepājas ēku sienām?" (c)Liepajas mākslas forums

Un kas tā Liepājā lūdzu par tradīciju diviem diletantiem katru gadu apgleznot sienu, vai pat divas?

To 9:29
10:22 | 31/03/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Ar šo apstiprināts tas, ka pat nefiltrē par ko runā, neesi nemaz iedziļinājusies Liepājas kultūras procesos un tikai kaut ko apgrābstīti bļausties. Mākslas forumā bez 1 izstādes un sienas gleznojuma bija vēl vairāki koncerti, performances un teātra izrādes. Ko tu vispār spriedelē publiski par Liepājas kultūras dzīvi, ja lāgā neko neesi ne redzējusi, ne pat lasījusi. Tipisks lūzeris, kurš kaut ko apliek, pat nezinot un nevēloties zināt pilno bildi. Procinciāļa uzvedība un ar zemu kultūru apveltīta neveiksminieka spriedelējumi. Nožēloju, ka esmu iztērējis 5 minūtes sava laika, lai iesaistītos šajā bezjēdzīgajā sarunā ar cilvēku, kurš izrādās neko pat nezina par Liepājas kultūru, bet spriedumus izdara no paviršiem novērojumiem. Nevari pārdzīvot, ka vairs neesi iesaistīta mākslas procesos un šādi vismaz sev mazliet uzlabo garastāvokli? Paskaties godīgi beidzot spogulī.

Ārsts
09:54 | 31/03/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Šādas ķempveidīgās taču nav jāņem vērā. Lai viņa iedod kaut vienu savu paveikto darbu pavērtēt, lai varam publiski apspriest. Ā, bet nav jau viņai ko parādīt. Starp citu, tiešām - kur ir kaut trīs šīs jaunkundzes darbi,ko viņa reāli paveikusi un kāds ir viņas devums pilsētai? Bet reāls, nevis tikai jebkā kritizēšana. Vienreiz mūžā pirms 8 gadiem izdevusi 1 grāmateli un tas arī viss. Tad man ir nākamais jautājums - ar kādām morālām tiesībām šādi ar visu mūžam neapmierinātie vispār uzdrīkstāt kritizēt citus? Tu pamēģini atvest to pašu Opolais, vai uzrīko kaut vienu izstādi, vai mākslas pasākumu pilsētā un tad atļaujies vērt vaļā muti. Ir cilvēki kas dara un liels paldies viņiem par to,un ir tādi,kuri kā pelēkas ēnas velkas no pakaļpuses un vienīgais ko var, baurot “vissirslikti”.Beidz vaimanāt un pati pamēģini kaut vienu koncertu, vai gleznojumu, vai pasākumu uzrīkot.Ja jau visi apkārt ir tādi idioti, parādi kā jādara. Ja varētu, tad sen jau būtu izdarījusi.Nevari.Tāpēc arī tāda žults

atbilde Psihslimnīcai
09:29 | 31/03/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Mākslas forums? Kāda unikāla vērtība ir gatavas izstādes atvešanai uz Liepāju? Mākslas forumam nebija ne sava uzstādījuma, mērķa, ne koncepcijas. (atšķirībā no piemēram Cēsu mākslas foruma) Vienkārši paņemam gatavu produktu un izstādam LDZintarā. Pilnīgi bezjēdzīgi un garlaicīgi. Turklāt foruma ietvaros Liepāja tika piedrazota ar diletantisku sienas gleznojumu Graudu ielā. Pēc kādiem principiem, vai par kādiem nopelniem, vispār forums izvēlas vienus un tos pašus autorus sienas gleznojumiem Liepājā?

atbilde Psihslimnīcai
09:20 | 31/03/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Balva par Opolais koncertu? Kam? Dalderim!? Par ko šeit kultūras balva? Par sarunāšanu, atvešanu? Vai tas nav menedžments? Vai arī viņš rada kādu unikālu kultūras vērtību ar savām aktivitātēm?

Psihiatrijas slimnīca2
08:41 | 31/03/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Indrai beigušās depresijas zāles? Tev jau Tava žults iet pa priekšu pašai. Saproti taču beidzot, ka tu ar šādu attieksmi un dzīves uztveri nekad neko vairāk par komentāriem internetā nebūsi spējīga izdarīt un samierinies ar to. Apbrīnojami, kā viens cilvēks var būt tik saindēts un nelaimīgs. Atrodi taču sev beidzot dzīvē piepildījumu, tu nelaimīgā zilzeķe, tad nebūs jāpiedrazo kosmoss ar savu slimo domu atkritumiem. Es tiešām pavisam nopietni uzskatu, ka cilvēkus ar tik smagu depresiju vajag ierobežot no publiskām izpausmēm. Aizvediet taču viņu beidzot pie ārsta, cilvēks jau gadiem dzīvo tādā naidā pret jebko, kas neatbilst viņas mēram, izveidojusi savu nereālo pasauli, kurā vēlamo uzdod par esošo. Man tiešām jau paliek bail, ka pa Liepāju pārvietojas tik garīgi nestabilas personas.

To Provinces ainiņām
20:27 | 29/03/19
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Ak tu, mazā, niecīgā, skaudīgā un zemiskā radībiņa, netalantīgais tārpiņ. Kauns par savu rīcību nemaz nav? Cik ilgi centīsies anonīmi noliet ar dubļiem? Zemiski.

No mācību grāmatas
23:07 | 29/03/19
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Kas mudina cilvēku kritizēt pārējos? Viņš vēlas atriebību, viņam skauž, viņš ir neapmierināts ar sevi, viņš pats neko neprot, tāpēc meklē kādu vainīgo, viņš ir sakaitināts, viņš ir pesimists, viņš ir agresīvs, viņš grib aizvainot, viņš vēlas kaut kā būt noderīgs, viņš cieš no mazvērtības kompleksa, viņš grib novērst uzmanību no savām problēmām, viņš ir ļauns, viņš nodot tālāk saņemto kritiku, viņš domā, ka visu prot labāk nekā pārējie, viņš vēlas novērst uzmanību no saviem trūkumiem, viņš ir savtīgs, viņš netiek galā ar savu dzīvi. Arī tā dēvētie moberi slimo ar kritizēšanas māniju.

to 10:22
10:39 | 31/03/19
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Vai arī šogad - "Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, foruma ietvaros mākslinieki Ēriks Caune un Dainis Rudens kā dāvanu pilsētai apgleznos kādu no Liepājas ēku sienām?" (c)Liepajas mākslas forums

Un kas tā Liepājā lūdzu par tradīciju diviem diletantiem katru gadu apgleznot sienu, vai pat divas?

Rubezei nav un nav miera
13:35 | 31/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Rubeze ar savāk aktivitātēm jau klūst arvien smieklígåka un smieklīgàka. Pieaugusi sieviete, bet uzvedas kà 5. klases apbižota skolniece. Un tàddau vèl nav sevi kauns saukt par kultûras cilvèku? Tur lîdz kultûrai kà lîdz mènesim. Pieņem taču vienreiz to, ka nav visam pasaulē jānotiek pēc tavas mērauklas.

sloanslimited@gmail.com
14:51 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

sloanslimited@gmail.com
14:51 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki