Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Niedre-Lathere: Nevaram vairs dzīvot pa vecam


atlikušas 250 zīmes


Niedre-Lathere: Nevaram vairs dzīvot pa vecam (22)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 18. martā, 2019 | BIRKAS: Kristīne Niedre-Lathere , izglītība , 12.vidusskola , 2.vidusskola , 8.vidusskola , vakara maiņu vidusskola
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no lip.lv

Vai Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere atbalsta skolu apvienošanu? Kāpēc tas notiek tikai tagad, bet ne pirms pieciem gadiem, kad situācija bija līdzīga?

Portāls irliepaja.lv vēlējās noskaidrot, kāds ir Izglītības pārvaldes vadītājas viedokli gan par konkrētu skolu – 2. un 12. vidusskolas – apvienošanu, gan arī par iespējamo citu pilsētas skolu apvienošanu.

Jautājām, vai pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere* atbalsta šo procesu, un, ja jā, tad kāpēc tas nav noticis jau agrāk – februāra domes sēdē mērs Jānis Vilnītis norādīja, ka situācija ir tāda pati kā 2013.gadā, un to jau sen vajadzēja risināt? Tāpat jautājām, vai pārvaldes vadītājai bija vai arī nebija iespējas rosināt deputātus tik ilgi nevilcināties.

Kristīne Niedre-Lathere: "Vēlos atgādināt, ka 2013. gadā tikai aizsākās diskusijas par nepieciešamajām pārmaiņām Liepājas izglītības nozarē. Šajā gadā pēc pašvaldības pasūtījuma tika lemts par finansējuma piešķiršanu pētījuma izstrādei. Izpēte un dokumenta "Liepājas pilsētas Izglītības nozares attīstības koncepcijas 2015. – 2020.gadam" izstrāde sākās 2014. gadā. To  veica "Dynamic University",  kas 2015. gada jūnijā iesniedzot pašvaldībai  savu redzējumu un secinājumus par situāciju ar skolu tīklu Liepājā un rekomendējot nākotnē veicamos pasākumus.

Ar pētījuma rezultātiem tika iepazīstināti arī Liepājas skolēnu vecāki e–pastā ar izglītības portāla "E–klase" starpniecību, tie tika publicēti vidusskolu mājaslapās.  Kā zināms, ar šo pētījumu tika iepazīstināti arī pašvaldības deputāti un skolu vadītāji, taču, ņemot vērā dažu skolu kategoriskos un toreiz vēl pamatotos iebildumus, kā arī to, ka nebija skaidri zināmi valdības normatīvie akti attiecībā uz skolēnu skaitu, reformas tika atliktas.

Nav taisnība, ka situācija pa šo laiku nav mainījusies. Tieši skolēnu skaita izmaiņas (īpaši vidusskolu klasēs), jaunie MK uzstādījumi par minimālo skolēnu skaitu un nepieciešamajiem kvadrātmetriem, Eiropas modernizācijas projektos ieguldītie līdzekļi un nosacījumi liek mums spert nākamos soļus (pirmie, kā zināms bija Līvupes pamatskolas attīstības centra izveide, internātskolas likvidācija, Vakarskolas un vairāku pirmsskolas izglītības iestāžu statusa maiņa no speciāliem uz parastiem utt.)

Tieši tāpēc kopš pagājušā gada beigām Izglītības pārvaldē strādā darba grupa, lai vispusīgi analizētu šo jautājumu un lemtu par nepieciešamajām izmaiņām.  Uzskatu, ka mūsu secinājumi tika iesniegti politiķiem lēmumu pieņemšanai īstajā laikā – kad nevaram vairs dzīvot pa vecam un jāspēj pieņemt arī nepopulārus lēmumus, lai pilsētā  saglabātu spēcīgas vidusskolas un celtu izglītības kvalitāti. Pārmaiņas tuvākajā laikā skars arī citas skolas, piemēram, Liepājas 8. vidusskolu, J.Čakstes 10. vidusskolu, Centra sākumskolu u.c".

Un tomēr – kāds ir jūsu kā Izglītības pārvaldes vadītājas viedoklis par konkrēto skolu – 2. un 12. vidusskolas – apvienošanu, kā arī par iespējamo citu pilsētas skolu apvienošanu?

Kristīne Niedre-Lathere: "Tas ir loģisks un dzīves diktēts solis, lai saglabātu vienu spēcīgu mazākumtautību vidusskolu un abu skolu skolēniem būtu iespēja mācīties modernā, mūsdienīgi aprīkotā izglītības iestādē. Varu tikai atbalstīt mūsu politiķu izlēmību šajā jautājumā. Mans viedoklis nekad nav bijis savādāks, tieši pretēji, darbojoties kopā ar koncepcijas ekspertiem, esmu paudusi publiski savu viedokli par pilsētas skolu tīkla sakārtošanu, un tieši tāds mans viedoklis ir, arī veicot šo reformu.

Katrā no iespējām, kad man tiek lūgts paust savu viedokli, esmu to akcentējusi.  A.Puškina 2. vidusskolas modernizācijā ieguldīts vislielākais finansējums no visām skolām, tāpēc labumam no tā jābūt pēc iespējas vairāk izglītojamiem.  Kā jau ieprieš teicu, tiek vispusīgi analizēta situācija un jau plānoti nākamie soļi arī citu izglītības iestāžu pārstrukturēšanā vai apvienošanā, lai mums pilsētā nebūtu pustukšas skolas".

*Kristīne Niedre-Lathere Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumus pilda kopš 2016.gada 4.janvāra, pirms tam bija vadītājas vietniece.

Sludinājums

Vecāks
07:32 | 18/03/19
ZIŅOT
(-10)
(22)
+

Kad ūdens smeļas mutē un ministrijas spiež, tad tikai dara. Skumji skatīties, ka Liepājā izglītību vada tik neprofesionāli cilvēki. Ar Vilnīti priekšgalā un pārpratumu pēc padomnieku amatos nonākušām sievietēm. Traģiska situācija ar šo jomu.

Vecāks
08:00 | 18/03/19
ZIŅOT
(-12)
(11)
+

...traģiska situācija ar šo jomu. Es esmu izglītības jomas profesionāle, vispār jau ļoti gribētu mēra Vilnīša padomniece vai arī jebkādā citā amatā, bet diemžēl mans laiks ir pagājis, un man atliek tikai anonīmi apriet cilvēkus internetā. Uzreiz vieglāk paliek tādām niecībām kā es.

vecākss
16:28 | 18/03/19
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Traģiska jau vēl nav, kaut kā dzīvību tā sistēma velk, bet drāmas ir katru dienu un vairumā.

Jaunāks
10:21 | 18/03/19
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

Nē, tu, ko? Vilnītim ir pati profesionālākā un pati zinošākāpadomniece izglītības jautājumos -FOMINA!

Par nejēgām pie varas stūres
08:35 | 18/03/19
ZIŅOT
(-15)
(10)
+

Cirks ar vājiem aktieriem Vilnīša birojs. Būtu smieklīgi, ja nebūtu traģiski. Atceraties, ka runa ir par Liepājas jauno paaudzi. Šādu līmeņi pieļaujot, pēc 12 gadiem Liepāja būs deģenerātu citadele.

Apvienot un izveidot
09:04 | 18/03/19
ZIŅOT
(-6)
(7)
+

Kāpēc reorganizēto māc.iestāžu telpas ir gadiem tukšas un gaida sabrukšanu ? Variants: vai Karostas , Tosmares bērni nevarētu pāriet pāri tiltam uz 7.vidusskolu ?Visi kliedz , ka pilsēta izmirusi , visi aizbraukuši , bet kāpēc ikdienā to nejūt ? Bodes, mašīnas un skolas--- nesaskaitāmas !

Lūzeri
09:43 | 18/03/19
ZIŅOT
(-13)
(20)
+

Vilnīt, ja rožielas seskveidīgie pagātnes relikti regulāri brēc komentāros, tātad virziens ir pareizais! :-)

Arī vecāks
09:54 | 18/03/19
ZIŅOT
(-4)
(18)
+

Kāpēc es ka vecāks neemsu informēts par to,ka Centra sākumskolu gaida pārmaiņas? Kādas? Kad? Konkrēti! Kur ir SAVLAICĪGA, PILNVĒRĪGA, KVALITATĪVA informācija???

10:23 | 18/03/19
ZIŅOT
(-3)
(15)
+

Iepriekšējā vakarā tev pateiks uz kuru skolu rīt bērns jāved. Liepājā viss notiek "savlaicīgi".

Paldies visiem.
10:31 | 18/03/19
ZIŅOT
(-6)
(7)
+

kāds tik ļoti nevar sagremot Fominu, ka vajadzēs laikam palīdzēt viņiem aci pret aci satikties un lai jau visu pasaka sejā, ko domā. tā būs godīgi. Gaidi ciemiņus.

guop
12:08 | 18/03/19
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Kāds ta dusmīga onkuliņa . Par draudiem vispār KRIMINĀLLIETA PIEDERAS.
Vai pats sīkais fominka šūmē?

To Pēteris
01:27 | 19/03/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Pastāsti, kur saskatāma apmelošana vai neslavas celšana?

Paldies visiem
14:15 | 18/03/19
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

tieši tā, Pēteri. Mūsu anonīmais draugs nav sapratis vēstījumu. Ir pietiekami daudz likuma ietvaros veidu, lai noskaidrotu, kurš ceļ neslavu un pazemo cilvēku (principā, šeit tiek nomelnoti vairāki cilvēki) un ar policijas palīdzību arī satiktos klātienē, lai "varonis" to pašu pateiktu klātienē.

Pēteris
12:52 | 18/03/19
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

vispār jau par apmelošanu, nomelnošanu un neslavas celšanu arī ir likumdošanās paredzēti panti un internets nav anonīms, to der atcerēties ikvienam "varonim"!

Jānim Vilnītim
15:31 | 18/03/19
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

No šīs Niedres iesaku atbrīvoties pēc iespējas ātrāk. No viņas reāla atdeve nav gaidāma ne tagad ne tuvākā nākotnē. Viņa darbības motivācija ir vienīgi noturēties amatā. Šīs dāmas vienīgā labā īpašība ir piemēroties politiķiem, lai nebūtu jāiet strādāt uz skolu par skolotāju. Viens neprincipu salikums....

to paldies visiem
16:45 | 18/03/19
ZIŅOT
(-7)
(9)
+

Tu taču esi totāla tutaniece! Bet tev labi izdodas. Vai neesi domājusi piedalīties kādā anekdošu šovā? Ja ikvienu, kurš pasaka to, kas neglauda pa spalvai tagad pie policijas un tiesas būtu izveidojusies rinda līdz Liepājas otram galam. Iesaku tev nopietnāk papētīt tos pantus, ar kuriem te draudi! Viedokli izteikt nedrīkst aizliegt nevienam. Ja nezini, tas var būt gan pozitīvs, gan negatīvs!
Saprotu, ka neesi zinošs cilvčiņš, tāpēc pateikšu tev vienkāršu piemēru - vai zini, kādiem sulīgiem vārdiem Osipovs publiski nogānīja Latviju un latviešus? Un viņu pat par to nesodīja! Porziņģis Latviju publiski nosauca par SŪDA LATVIJU. Un kāds viņu sodīja?
Tā kā ,cienītā komentētāja, nepurkšķi, ja neko nesaproti. Un, kad man gaidīt ciemos pieredzes bagāto mēra konsultanti Izglītības jautājumos? Lai kafija gaidot neatdziest!:D

to paldies visiem
20:03 | 18/03/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Nu, nāks tā Izglītības jautājumu padomdevēja ciemos? Vai tomēr nenāk? Komentētāj varonīgais, kā tur būs?

ЛРО
12:25 | 19/03/19
ZIŅOT
(-6)
(2)
+

12 школа история Лиепаи, как вам не стыдно?

Maître TOSSA
21:52 | 19/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Grand marabout vaudou sorcier, roi des puissant fétiche vaudou,prêtre et grand voyant, spécialiste des problèmes de couple, rituel de retour affectif rapide en 7 jours, puissance sorcier vaudou de tous les travaux occultes vaudou, retour affectif rapide le plus efficace, amour,argent,couple,devenir riche,pacte avec diable,porte monnaie magique,porte feuille magique,problèmes de la sorcellerie...
Téléphone WhatsApp : 0022 997 638 657 , E-mail: contact.marabout.vaudou@gmail.com
Siteweb: www.marabout-vaudou-retour-affectif.com

FIFOCapitals@gmail.com
04:28 | 25/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com,,,

sloanslimited@gmail.com
14:51 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

sloanslimited@gmail.com
14:51 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki