Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Par Izglītības komisiju. Lai mušas nesprāgtu lidojumā


atlikušas 250 zīmes


Par Izglītības komisiju. Lai mušas nesprāgtu lidojumā (13)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 23. maijā, 2018 | BIRKAS: Dome , Izglītības pārvalde , izglītība , Pāvels Jurs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no theconversation.com

Intervijā irliepaja.lv, Liepājas teātra vadītājs lietoja krāšņu salīdzinājumu par "mušām, kas sprāgtu lidojumā". Tas likās ļoti piemērots, atceroties kādu Izglītības komisijas sēdi.

"Komitejas un domes sēdes ir formalitāte – viss jau iepriekš izlemts, ja grib dzirdēt ko interesantu vai uzklausīt dažādus viedokļus, ir jāiet uz komisiju sēdēm." Šī ir tēze, kuras pirmajai daļai īsti nepiekrītu, bet par otro nolēmu pārliecināties klātienē. Piedalījos vienā (aprīļa) Liepājas domes Izglītības komisijas sēdē, un grasījos doties arī uz nākamo – maijā, taču, apskatot sēdes darba kārtību, sapratu, ka aina būs tā pati, kas iepriekš.

Aprīlī Izglītības komisijas darba kārtībā bija 11 jautājumi, no kuriem tikai viens – "Par Liepājas pilsētas izglītības projektu konkursa rezultātiem" – raisīja interesi, un arī tikai tāpēc, ka konkursa rezultāti vēl nebija publiskoti, un man kā žurnālistei bija iespēja uzzināt tos ātrāk, nekā citiem. Taču komisijas locekļus arī šis jautājums ne īpaši saistīja, jo viss jau bija izlemts Izglītības pārvaldē, kur projektus vērtēja speciāli izveidota komisija. Izglītības komisijas deputātiem bija gods formāli apstiprināt projektu konkursa komisijas lēmumu.

Seši sēdes darba kārtības jautājumi bija saistīti ar ārpuskārtas vietas piešķiršanu bērnudārzos. Arī te viss bija jau izlemts iepriekš, no Izglītības komisijas locekļiem tika prasīts tikai formāls apstiprinājums. Tieši tāpat kā pārējos četros darba kārtības jautājumos, kas attiecās uz licences piešķiršanu dažādām neformālām nodarbībām ārpus skolu un bērnudārzu oficiālajām programmām.

Martā komisija apstiprināja ārpuskārtas vietas piešķiršanu bērnudārzos pieciem bērniem un licences piešķiršanu diviem komersantiem. Janvārī mainījās tikai proporcija – ārpuskārtas vieta vienam bērnam, bet licences – septiņiem prasītājiem, februārī – ārpuskārtas vieta trim bērniem, licences – sešiem. Februārī gan ir bijis vēl viens darba kārtības jautājumiem bez ierastajiem – "Par 2018.gada izglītības projektu konkursa prioritātēm". Ziņotāja visos gadījumos ir pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, un komisijas locekļiem tikai atliek pacelt roku.

Tomēr, kā aprīlī piedaloties sēdē pārliecinājos, šāda situācija neapmierina vismaz vienu komisijas locekli. Pāvels Jurs, kurš pirmo reizi piedalās pašvaldības komisijas darbā, bija neizpratnē, kāpēc tajā netiek diskutēts, piemēram, par tobrīd aktuālo tēmu – internātpamatskolas pievienošanu 8.vidusskolai vai izglītības kvalitātes kritērijiem, un to pauda arī skaļi. Viņaprāt, tieši šādiem, būtiskiem izglītības jomas jautājumiem, nevis "ķeksīšu" jautājumiem vajadzētu būt komisijas darba kārtībā.

"Izglītības komisijai vajadzētu būt diskusiju vietai, domnīcai, uz kuru aicina nozares profesionāļus no sabiedrības vidus, kas var palīdzēt deputātiem pieņemt svarīgus lēmumus. Tai vajadzētu būt vietai, kur diskutēt, domāt par būtiskiem izglītības procesiem vai jautājumiem! Bet darba kārtībā nav neviena šāda jautājuma," irliepaja.lv sacīja Jurs.

Likuma "Par pašvaldībām’’ 61.pants nosaka, ka: "Atsevišķu pašvaldības funkciju pildīšanai vai pašvaldības administratīvās teritorijas pārvaldīšanai dome no domes deputātiem un attiecīgās pašvaldības iedzīvotājiem var izveidot valdes, komisijas vai darba grupas".

Var, bet varbūt nevajag, ja reiz komisijas (vismaz Izglītības komisijas) uzdevumi ir tik pieticīgi. Ietaupīsies komisijas locekļu laiks un pašvaldības nauda.

Bet varbūt Liepājas domē pārāk burtiski saprot šī paša likuma 22. pantu, kurā teikts, ka "Domes darbs notiek sēdēs un pastāvīgajās komitejās".

Sludinājums

:)
06:45 | 23/05/18
ZIŅOT
(-3)
(13)
+

Kad bija normāla opozīcija. tad tādas lietas nenotika. Agēšina zonderkomandai izglītības problēmas neinteresē-izņmot vienu -latviešu valoda kā krievu skolās, bet Vilnīša komanda tak necels iebildumus pret nedemokrātisku pārvaldi Domē, jo pretējā gadijumā Vilnītis var palikt bez mēra krēsla.

Šaubu nav
09:18 | 23/05/18
ZIŅOT
(-4)
(16)
+

Vilnīts tāpat paliks bez krēsla.

WWW
06:53 | 23/05/18
ZIŅOT
(-2)
(24)
+

Izglītības pārvaldes vadītāja kā Liepājas partijas biedre ir galvenā priekšniece Deksnim. Bet Deksnim ir atlikusi tikai viena nodarbe un šī nodarbe ir skatīties uz sevi spogulī un priecāties, cik viņš liels priekšnieks.

Pārpratums
09:22 | 23/05/18
ZIŅOT
(-4)
(14)
+

Tieši tā, Vilnīša banda ir izvēlēta savā ziņā apzināti jo mazākais ļaunums no iespējamā -lēti pērkami. Līdz ar ko, valdošā kliķe turpina dzīrot.

kukiss
07:08 | 23/05/18
ZIŅOT
(-6)
(15)
+

Un tā arī ir lielākā Dekšņa problēma, ka viņs ļauj nekompetentajai Kristīnei kāpt sev uz galvas. Kristīne nav laba vadītaja vairāku iemeslu dēļ, viens no tiem vecmodīga domāšana un autoritārs vadīšanas stils. Kamēr Kristīne būs vadītāja, tikmēr ar Liepājas izglītību viss būs šādā dibenā. Bet Vilnīša komanda jau to nesaprot, jo paši ir vēl lielāki neizglītoti āpši, kuri pārpratuma pēc nonākuši tik augstos amatos.

Izglītības speciāliste
07:06 | 23/05/18
ZIŅOT
(-9)
(3)
+

Tas ir tāpēc, ka izglītības pārvalde tagad strādā daudz jaudīgāk un efektīvāk.

Ola
09:11 | 23/05/18
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

Strādā jaudīgāk? Nesmīdini. Haoss, kas radīts pēdējo mēnešu laikā izglītības jomā gan liecina par kaut ko citu. Kafiju varbūt tās vecenes tur kabinetos dzer jaudīgāk, bet ne jau kaut ko jaudīgāk izdara.

Dogoberts
07:24 | 23/05/18
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Interesanti, kādus investorus tad rižiks ir atradis? Pēdējā laikā no rižika puses šinī sakarā jautājumā ir iestājies klusums.

Kamikadze
09:10 | 23/05/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Rižiks tikai vāvuļo par savu patriotisko tūrismu. Bet arī tur nekas nav dzirdēts. Nevar būt, ka Vilnīša varonīgā komanda izrādījusies tik švakiņa :D:D::D:D

Jaunmodīgie
09:26 | 23/05/18
ZIŅOT
(-7)
(10)
+

Jāsmejas ! Kurš te ir tik zinošs , jaunmodīgs un ļoti , ļoti sakārojis Kristīnes vietu ? ! Oliņ, ja ir "haoss izglītības jomā ", tad ne mazā Liepāja pie tā vainojama ! Jūtu , jūtu , no kuras puses vējš pūš...vīriešu kārtas pārstāvis baigi iekārojis Kristīnes amatu !
Jautājums : no cikiem līdz cikiem jūs diskutētu par jautājumiem ? Uzskatu , ka izskatāmie jautājumi ir labi sagatavoti un pārrunāti komisijā.

Dainars
16:07 | 23/05/18
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Man ļoti patiktu Kristīne kā sieviete.

ha ha
20:07 | 23/05/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

viņa jau nav sieviete, bet shemale

Justin Williams
08:58 | 24/06/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam individuālus, komerciālus un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām ikgadējām procentu likmēm, kas ir 3% no 1 gadu līdz 50 gadu ilgam atmaksas periodam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus robežās no €5,000 līdz €10,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu zemāk.

Aizdevēja e-pasts: sloanslimited@gmail.com

INFORMĀCIJA PAR AIZŅĒMĒJIEM:

NAME:
AIZDEVUMA SUMMA:
ILGUMS:
PHONE #:
VALSTS:

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki