Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Pūt, vējiņi!" nepieciešams neatkarīgs ainavu speciālists


atlikušas 250 zīmes


"Pūt, vējiņi!" nepieciešams neatkarīgs ainavu speciālists (38)

Autors: Inese Eistere
Piektdienā, 06. jūlijā, 2018 | BIRKAS: Pūt vējiņi! , koki , rekonstrukcija , Inese Eistere , sabiedriskā apspriešana
Izdrukāt Ziņot

Savulaik, kad projektēja koncertdārzu "Pūt, vējiņi!",  izturējās ar pietāti pret tur augošajiem kokiem, un estrāde 80-jos gados iekļāvas Jūrmalas parka ainavā.

Līdz 90-tajos tur sabūvēja bruģakmeņa žogus/mūrus un dažādas citas tur neiederīgas instalācijas. Tomēr parkam raksturīgie koku stādījumi palika.

Tāpēc koncertdārza iekļaušana kopējā parka teritorijā, saplūdināšana ar to, žogu nojaukšana, ir apsveicama un atbalstāma. Šķiet, viss ir labi ar "Pūt, vējiņi!" pārbūves projekta uzdevumu? Nē, nav labi. Nav labi ar nepārdomāto un nepamatoto koku likvidēšanas politiku!

Pirmkārt "Pūt, vējiņi!" atrodas Jūrmalas parkā, ir daļa no parka. Jūrmalas parks pēc plānojuma, struktūras , ainaviskās vērtības un sugu daudzveidības ir unikāls veidojums un tāds ir jāsaglabā. Un estrāde ir parka daļa, tā elements. Tāpēc tur nevar būvēt un zāģēt ārā kas ienāk prātā!

Estrādes pārbūvei jāpielāgojas tur esošajiem kokiem, jārēķinās ar to eksistenci, kā tas notiek citviet pasaulē. Jāiekļaujas parka esošajā struktūrā. Un te jāpiebremzē arhitektu vīzija, redzējums,– koncertestrādei jābūt iekļautai kokos; var izzāģēt tos, kas tieši traucē būvniecību,– tādu nav daudz!  Tie ir koki otrajā rindā Tenisa kortu pusē.

Otrkārt. Jā, "Pūt, vējiņi!" atsevišķās vietās koki ir jāizretina, piemēram kļavu ir par daudz Jāizretina divas kļavu audzes, izzāģējot atsevišķus kokus. Var strīdēties, kur jālikvidē, cik un kāda izmēra koki.

Treškārt. Tas jādara arī tādēļ, lai likvidētu amatpersonu presē izskanējušos saukļus, ka "Pūt, vējiņi!" ir drūmi, tumši, kokiem aizauguši, noēnoti un tā joprojām. Tai vietā, lai ticētu šādiem saukļiem,– vienkārši jāaiziet uz dārzu un pašiem jāpaskatās! "Pūt, vējiņi!" tādi nav!                                                       

Koki novietoti gar koncertdārza malām, perifērijā. Koku esamība rada klausītājiem patīkamu mikroklimatu, pasargā no saules svelmes koncerta laikā Šādi saukļi tika palaisti ar nolūku, lai cilvēki vieglāk pieņemtu dārza izciršanu.

Ceturtkārt. Ja grib saglabāt valriekstu, tad jāatstāj (un ne tikai tāpēc) turpat augošās divas resnākas liepas (liepas ir kādas četras tajā audzē, tās ir vienīgās liepas dārza teritorijā! Tām blakus augošā parastā goba pieskaitīta liepām!), lai nesamazinātu sugu skaitu estrādes teritorijā. Citādi tur saglabāsies zirgkastaņu aleja pieci koki vienā rinda pie tenisa kortiem, viena papele (valsts nozīmes dižkoks), daži bērzi un trīs parastās priedes! Bēdīgi.

Starp citu, neatradu dārzā divus vilkābeļu krūmus un divus parastos pīlādžus, bet gan kokveida karaganu (krūms bez numura!) zirgkastaņu rindā!  Arī Kaukāza plūmes ir tikai divi resni (tātad veci) krūmi  pie žoga.

Piektkārt. Nav jālikvidē liela daļa no skaistiem, attālāk augošiem, izciliem bērziem estrādes dārza labajā pusē pie peldiestādes  Šāda izmērā bērzi Liepājā nekur nav. Un tātad jāiznīcina?

Šo koku iznīcināšanai izdomātas visādas kaites – koku puve, slīpums, sakņu redzamība, koku mazvērtīgums, bīstamība un tā joprojām! Visas "kaites" konstatētas vizuāli, un nepārliecina. Tāpēc Būvvaldes speciālistiem jāpieaicina ne tikai zinošs ainavu arhitekts, kas izvērtēs tur ciršanai paredzētos kokus, bet arī otrs speciālists, kas var noteikt koku slimību un tās bīstamību, izdarot urbumus kokā. Savulaik šādi urbumi tika veikti Rožu galerijas teritorijā augošajiem kokiem. Ja jau projekta izmaksas paredzētas viena miljona vērtībā, līdzekļiem jāatrodas.

Seškārt. Koncertdārzā aug 60 koku (saskaitījām), nevis 120! Ja grib izzāģēt 43, paliek 17 koku!

Ir jācenšas saglabāt abas iebetonētās (1,5 m augstumā!) Kanādas papeles, mēģinot tās atbrīvot no gūsta ar tehniski pieejamu metožu palīdzību! Jānoskaidro, jāpārliecinās, kur, kurā vietā meklējamas papeļu saknes,– vai tur  bijis paugurs, vai līdzena vieta. Tas ir atsevišķi veicams uzdevums koncertdārza pārveidotājiem. Vai arī papeļu saglabāšanas nolūkā jāizdara korekcijas pārbūves projektā!

Mēs, daži cilvēki, visu šo nedēļu katru dienu bijām "Pūt, vējiņi!" dārzā, pētījam/pierakstījām pie kokiem piespraustos ciparus, lai vēlāk  noskaidrotu iemeslu, kāpēc tieši šis koks jāzāģē nost! Vakar dārzu apmeklēja 3 rīdzinieces, kas šausminājās, ka grib iznīcināt tik lielus un tādu izmēru sasniegušus kokus!

Mums radās šaubas par "LK eksperti" sniegto datu ticamību!  Kāpēc iespaidīga izmēra ainaviski bērzi, kas aug  60 m attālumā no pārbūvējamās estrādes, pēkšņi ir jālikvidē? 100 gadus tā auguši, un pēkšņi bīstami? Kas vainas ainaviskajiem kokiem, kas kļuvuši par mazvērtīgiem? Tiem esot piemetusies trupe, virsējās saknes redzamas, koks neaug taisni!

Kā interesēs arboriste Laura Mazule strādā?
 


Sludinājums

60
16:41 | 06/07/18
ZIŅOT
(-1)
(28)
+

Diezgan pamatots viedoklis. Man patīk.

Jonas
17:41 | 06/07/18
ZIŅOT
(-0)
(27)
+

Pilnīgi piekrītu. Ar tādiem argumentiem ( kailas saknes, mazvērtīgs u.tt. ) var nomaitāt dajebko, arī pašus projekta bīdītājus.

Sānskats
20:45 | 06/07/18
ZIŅOT
(-0)
(23)
+

Patiesi profesionāls arhitekts savas ieceres iekļaus dabiskā ainavā, nevis otrādi

Par profesionālu arhitektu
14:53 | 07/07/18
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Profesionāls arhitekts, pirms sniegs ieteikumus, kā rīkoties ar vēsturiskiem apstādījumiem, vispirms iepazīsies ar Jūrmalas parka ziemeļu un dienvidu daļas stādījumu autoru sākotnējo ieceri,kā arī izvērtēs parka ainavas savdabību, kas ir pilnīgi atšķirīga kokaugu stādījumiem un augu kompozīcijām, kas radītas eklektisma stila un jūgendstila ietekmē. Ir pieejami plaši pētījumi pat Liepājas kūrorta izveidi un ēku arhitektūru, kā arī par stādījumiem Jūrmalas parkā. Liepājas pilsētas Būvvaldē strādājošie, diemžēl, uzskata, kas Berči un Kufalta ieguldījumu Liepājas apstādījumu izveidē nav vērts pētīt, tādēļ arī tāda attieksme pret unikālo, stilistiski daudzveidīgo, ainavisko Jūrmalas parku.

Juris Ledājs
20:46 | 06/07/18
ZIŅOT
(-0)
(27)
+

Turpinot tematu par mūspilsētas koku zāģeru neremdināmo apetīti, vēlos iestumt bij. Vides daļas dabas aizsardzības speciālistes A.Dambergas, šobrīd - pilsētas "dārzniece", SIA "Komunālā pārvalde" dārznieces R.Jaunzemes un Liepājas pilsētas būvvaldes ainavu arhitektes M.Kaņevskas ģīmjos Apsekošanas aktu Nr.12 no 2011.gada 20.janvāra, pamatojoties uz kura melīgajiem slēdzieniem par koka bojājumiem un bīstamību, tika nozāģēta zaļojoša liepa Seska kabineta logu priekšā, pie nama Kuršu ielā 11/13. Pilnībā piekrītu autorei - civilizētās valstīs, veicot būvdarbus, VIENMĒR tiek maksimāli saudzēti koki, tos iekļauj apbūvē ar interesantiem arhitektoniskiem risinājumiem. Vai šis raksts, kaut nedaudz, spiedīs daždažādos pilsētas speciālistus nolikt zāģus pie malas un saprātīgi izvērtēt situāciju koncertdārzā? P.S. Starp citu, Ansiņa kungs, Jūs personīgi man apsolījāt, ka nelikumīgi nozāģētās liepas vietā tiks iestādīta jauna, kolīdz būs izbūvēta siltumtrase Kuršu ielā. Vai turēsiet doto vārdu?

Par Kaņevaku
20:57 | 07/07/18
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Viņa nebija domē ainavu arhitekte bet bīdīja savas štelles. Sākot ar Ansiņa biznesu un beidzot ar Liepājas tarzāna projekta izbīdīšanu cauri domes koridoriem. Tāpēc situācija ir tik ielaista pilsētā!

Par Kaņevsku
15:00 | 07/07/18
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

Kaņevsku Liepājas ainavu arhitektes amatam izvēlējās tādēļ, ka pabeidzot studijas augstskolā un iegūstot ainavu arhitekta kvalifikāciju, viņas diplomdarbs guva vienu no zemākajiem novērtējumiem. Cilvēki ap "plānu izglītību" Liepājas pašvaldībai ir noderīgi, jo ir paklausīgi un savas profesionālās mazspējas dēļ darīs visu, lai paliktu savā amatā.

dqa
12:56 | 07/07/18
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Juris Ledājs - malacis, tā turēt !
Ja tādu būtu vairāk, tad Sesks nevarētu 25 gadus smieties par visiem

Ledājam
21:53 | 06/07/18
ZIŅOT
(-8)
(2)
+

Neko neesmu Jums solījis.Punkts!

pakaļskats
23:04 | 06/07/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Kādēļ gan nesolīt?

xt
11:39 | 07/07/18
ZIŅOT
(-10)
(7)
+

Visvienkāršāk būtu to Estrādi nolīdzināt saglabājot visus kokus un sastādīt estrādes vietā vēl kokus, tad visi būtu apmierināti..... Jā un kādu plāksni tās vietā Reiz bija......

Vienkāršāk nav tas pats, kas pareizāk
14:28 | 07/07/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Jā, likvidēt ir vienkāršāk, bet izzināt parka veidošanas vēsturi - pareizāk. Palūkojieties senajās atklātnēs, kurās redzams Kūrmājas DĀRZS AR ESTRĀDI. Plāksni "Reiz bija.." variet likt daudzās vietās Liepājā, kur bija skaisti iekopti dārzi pie savrupmājām, arī nojaukto vēsturisko ēku vietā. Šādu plāķsni variet uzstādīt arī Karostā "Reiz bija elitārs dzīvojamo ēku kvartāls".

ko var ņemties
11:53 | 07/07/18
ZIŅOT
(-8)
(5)
+

ielieciet taču tur Eisteri pašu un varbūt beidzot būs miers.

Skats no malas
13:34 | 07/07/18
ZIŅOT
(-0)
(18)
+

Liepājā ir tāda firma "Tranzits-L". Tajā strādā vīri, kas to vien dara - zāģē zaļoksnējus kokus, jo tā liek darīt Liepājas domē strādājošie darboņi. Šie vīri izkropļoja Raiņa ielas kokus, sākotnēji tos padarot par "zaļiem stabiem", bet tagad veido "palmu aleju", atstājot nomocīto koku lapotnes vietā jauno dzinumu pušķīti. Šie vīri ir satraukušies par to, ja nebūs zāģējamo koku, tad viņiem draud bezdarbs. Šķiet, ka viens no iemesliem Jūrmalas parka koku izzāģēšana ir arī šīs firmas lobēšana. Nozāģētie koki paliek viņu rīcībā. Un tas ir kādam izdevīgi.

NEJĒGAS
15:43 | 07/07/18
ZIŅOT
(-2)
(14)
+

Patiešām, kur tad palicis arborists Bitenieks,kurš gadus atpakaļ solīja, ka kokus vairs ,,nestabos'' bet rūpīgi kops ?Raiņa ielā un ne tikai, kokus joprojām brutāļi nostabo, galā atstājot zaru buntīti,līdzko koks sāk atgūties, atkal tranzītvīri klāt kā likts!BITENIEK,KAS PAR LIETU?

ne-jēga?
16:44 | 07/07/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Vai Jūsu pieminētajam kungam ir kāda teikšana, amats, ietekme pilsētā? Tikpat labi šo varat jautāt jebkuram pilsētas iedzīvotājam. :)

leiborists
22:08 | 07/07/18
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

nobetonēja Gulbju dīķi, gribēja iebetonēt liepas Lielā ielā tagad kārta iebeton't Pūtējus. tā turpināt. parasti saka-āzis par dārznieku, te sieviešu dz'imtē. āži domē lai blēj sajūsmā.

J. Ledājs II
00:50 | 08/07/18
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Paldies visiem liepājniekiem un arī citu pilsētu nevienaldzīgajiem pilsoņiem, kuri iesaistījušies diskusijā par liepu pilsētā jau gadiem praktizētajā plānveidīgajajā zaļās rotas iznīcināšanas kampaņu. Un - netikai par pilsētas "zaļo plaušu" analfabētisku iznīdēšanu, ko plašā mērogā atbalsta dažendažādi patrepju sertificēti anafalbētiski augsti algoti "speciālisti" ( sarakstu pievienot?), bet arī "it kā" mūsu pašu ievēlēti pārstāvji - deputāti, kuri, kā izrādās, par nodokļu maksātāju ( mūsu kopējo) naudu bīda ar savu pašlabumu saistītus apšaubāmus projektiņus. Liepājnieki, vai tiešām Jums pie PAKAĻAS, ka Jūsu dzīvi nosaka Vēdinātāji (Dievticīgi savtīgi viepļi) vai iesūnojuši tētuki, pieauguši 18 (astoņpadsmit, kā vēsta prese, amata krēsliem)? Mož, laiks mosties

J. Ledājs III
00:59 | 08/07/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

" ... kur liepa ir svēta, pilsēta izredzētā ... " komp. J.Lūsēns, izp. M. Lūsēna, Z. Muktupāvels. Un ...?

Dagoberts
07:06 | 08/07/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Arborists - tas jau kļūst par lamuvārdu!

Suņi rej, bet .........
14:45 | 08/07/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Vajag taču kaut kā naudu noslaukt.

cirviss
11:11 | 08/07/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

" Nocērt koku, iestādi divus!". Bet, šis latvju tikums nav zināms šodienas Liepājas benzīnzāģu operatoriem un viņu kretīniskajiem priekšniekiem

Suņi rej, bet .........
14:43 | 08/07/18
ZIŅOT
(-11)
(2)
+

Nepļausim zāli, necirtīsim krūmājus utt. , un dzīvosim zaļi.
Kaķa lāsti debesīs nekāpj. Ja vietā iestāda citus kokus, tad tāda Eistere var iet.........

tiem suņiem...
18:21 | 08/07/18
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

Tu,nejēga, tev nepielec tas, ka tiek iznīcināti koki, kurus pat padomju laikos neaiztika un pasaudzēja, kad toreiz notika koncertestrādes pārbūve.Šie lielie koki, kuri auguši ilgi, daži pat no parka pirmsākumiem un tagad ir vareni un skaisti----ir pelnījuši aizsardzību!!!Tu Eisterei neesi cienīgs pat ūdeni pienest.

no LiepU
19:46 | 08/07/18
ZIŅOT
(-7)
(5)
+

Institūtā=augstskolā-akadēmijā-universitātē Eisteri nekad viņas kolēģi nav ņēmuši par pilnu...........

Bizness
17:44 | 09/07/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Mums tak visiem skaidrs , kāpēc jāzāģē ! Ir paplašināta šķelda ražotne ! Materiāls tak vajadzīgs , bet neaizmirsīsim , ka koki ir dzīvi un palīdz mums dzīvot , it īpaši šodienas piesārņotā vidē.Oi, kā reiz par vēlu attapsimies !

zvirbulītis
18:11 | 09/07/18
ZIŅOT
(-4)
(9)
+

Ha,tātad Eisteres kolēģi tagad piekrīt parka sačakarēšanai ?Nevajag aizmirst,ka ,,Pūt vējiņi" galu galā IR PARKA SASTĀVDAĻA,NEVIS IZOLĒTA TERITORIJA,KUR VAR DARĪT VISU, KAS BIZNESMEŅIEM IENĀK PRĀTĀ !Vai Eisteres ,,kolēgas'' sakarā ar dabas aizsardzību ir kaut pirkstu pakustinājuši?

Ludmila Rjazanova
08:59 | 10/07/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Vai visi kas raksta komentārus aizpildījuši anketēs publiskajā apspriešanā un izteikuši savu viedokli par koku zāģēšanu koncertdārzas teritorijā? Arī dārza pieejamības laiks nebija ērts iedzīvotājiem, darba dienas no plkst 12.00-16.00. Dārza apmeklēšanas laiku organizējuši tikai pēc pieprasījuma.

Viss skaidrs
09:43 | 10/07/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Laura Mazule strādā koku cirtēju interesēs!

Eksperti
10:37 | 10/07/18
ZIŅOT
(-6)
(2)
+

Kopumā tika novērtēti 120 individuāli koki ietverot arī apkārtējo teritoriju. Izvērtējot koku fizisko stāvokli (sakņu, stumbra un vainaga), koka vecumposmu, atrašanās vietu, tiek noteikts kopējais koka stāvoklis un izvērtēti nepieciešamie koka kopšanas pasākumi. Koku novērtējums skatāms kā viens kopums, nevis tikai tā atsevišķas daļas. Novērtējums sastāv no tekstuālās daļas, kur veidots kopsavilkums par teritorijā esošajiem kokiem; no apzīmējumu skaidrojumiem; no tabulas, kurā detalizēti atspoguļojas individuālu koku novērtējums un kopšanas darbi; kā arī no plāna, kurā apskatāma konkrētā koka novietojums esošajā teritorijā. Lūgums iedziļināties pilnajā koku novērtējumā un, ja kādi jautājumi vai neskaidrības, sazināties ar novērtējuma izstrādātāju!

Eksperti
11:11 | 10/07/18
ZIŅOT
(-6)
(1)
+

Kopējao koku novērtējumu skatīt : https://faili.liepaja.lv/Dokumenti/Dokumentu-biblioteka/P%C4%81rskati-publik%C4%81cijas-zi%C5%86ojumi/Koku_novertejums_PutVejiniLabie_koki_11.05.2018.pdf

KO TAS NOZĪMĒ
16:10 | 10/07/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Ko tas viss nozīmē, cien.EKSPERTI ? Biju, apskatīju, izdarīju secinājumus ,,pūt vējiņi".Vairākkārt lēnā garā apskatīju kokus,un, -pie ļoti daudziem kokiem neredzēju nekādas vainas, vienīgi to,ka Liepājas domē vajag dabūt gatavu šo projektu, kā teikt:štrunts par PARKU !

Juris Ledājs
17:14 | 10/07/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Ja EKSPERTU komandas sastāvā bijušas iekļautas domes angažētās un regulējamās "speciālistes" A.Damberga, R.Jaunzeme, M.Kaņevska, tad viennozīmīgi var apgalvot, ka EKSPERTU iesniegtais novērtējums, kas paredz zaļojošu koku brutālu iznīcināšanu koncertestrādē "Pūt, vējiņi!", ir viena vienīga falsifikācija un apzināti melīgu "faktu" savārstījums. Starp citu - par nozāģēto liepu Kuršu ielā 11/13 - lai pamatotu koka atrašanos "nepareizā vietā", būvvalde domes vadībai iesniedza siltumtrases izvietojuma apzināti falsificētu shēmu. Ne jau pirmo reizi domes "speciālisti" tiek pieķerti melos, tātad - arī "Pūt, vējiņi!" koku gāšanas nepieciešamība ir visnotaļ apšaubāma!

skumji
17:50 | 10/07/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Tā saucamajiem EKSPERTIEM : nevajag mānīt tautu ,ka parka koki ,,Pūt vējiņi''teritorijā un apkārtnē pēkšņi kļuvuši tik ,,slimi,degradēti, nez kādi vēl tur... Esiet taču atklāti un godīgi pasakiet, ka tas viss biznesa vārdā, kur kādam samaksās, kāds tiks pie darba sakarā ar šo nejēdzību!!! Piemērs ir Gulbju dīķa apkārtne, kur vairāk pelēkā betona nekā saprašanas, kur ari tika diezgan pa kluso nogāzti skaisti,lieli koki.

Vai esiet pamanījuši?
12:51 | 11/07/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Liepāja kopš 1994. gada vairs nav kūrorta pilsēta. Tajā laikā pilsētas galvenais arhitekts bija Andris Kokins, kurš nespēja nākotnē skatīt Liepāju kā kūrorta pilsētu, taču, tiklīdz sanatoriju likvidēja, viņš veikli privatizēja vienu no vasarnīcām. Liepāja tagad ir noslaukta un kāroto peļņu nenes. Paša bērni ir aizbraukuši no šīs pilsētas un savu nākotni ar šo vietu vairs negrib saistīt. Tagad šis nams tiek pārdots. Taču Liepājai kūrorta statusu vairs neatgūt.

sloanslimited@gmail.com
15:07 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

sloanslimited@gmail.com
15:07 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

sloanslimited@gmail.com
15:07 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki