Sabiedrības šķelšanās process, kas sācies saistībā ar valodas jautājumiem, ir nevajadzīgs un izdevīgs radikālajiem spēkiem gan no vienas, gan otras puses, lai vairotu savu popularitāti.

To "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Viņš atzīst, ka par protesta formām līdz referendumam par krievu valodu kā otru valsts valodu vēl ir laika domāt, raksta LETA.

"Ja latviešu valoda zaudēs savas kā vienīgās valsts valodas statusu, tad nākamais solis būs valstiskuma zaudēšana," uzskata Liepājas mērs, norādot, ka latviešu reakcija "būs izmisuma solis".

"Sabiedrības šķelšanas process, kas sācies, ir absolūti nevietā, jo sabiedrība pati atrod savus komunikācijas veidus, un līdz šim būtisku problēmu šai ziņā, izņemot problēmas politiķiem, Latvijā nebija," runājot par valodas jautājumiem, sacīja Sesks.

Viņš norādīja, ka situācijas, kad veidojas spriedze, ir izdevīgas dažādiem radikālajiem spēkiem gan no vienas, gan otras puses. "Tā ir lieliska platforma, kur Osipovs un Lindermans var sevi reklamēt, un arī medijiem tas ir interesanti," uzskata Sesks.

Jau ziņots, ka valdošo koalīciju veidojošo politisko spēku - "Vienotības", Zatlera reformu partijas (ZRP) un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - valdes aicina visu tautību Latvijas pilsoņus aktīvi piedalīties referendumā un balsot pret krievu valodu kā otru valsts valodu, aģentūru LETA informēja "Vienotības" preses sekretāre Laila Timrota.

Koalīcija uzskata, ka latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda ir Latvijas neatkarīgās valsts pamats. Kopā ar pārējiem Satversmes pamatprincipiem, kas nosaka, ka Latvija ir neatkarīga un demokrātiska valsts, tās teritorija ir nedalāma un vara pieder tautai, latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda izsaka Latvijas valsts būtību, paziņojumā savu nostāju pauž valdošās koalīcijas partijas.