Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Uldis Budriķis: Ierobežojot vārda brīvību, ciestu visi


atlikušas 250 zīmes


Uldis Budriķis: Ierobežojot vārda brīvību, ciestu visi (15)

Autors: Uldis Budriķis, JKP Liepājas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs
Trešdienā, 14. martā, 2018 | BIRKAS: KNAB , Saeima , Jaunā konservatīvā partija , Uldis Budriķis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume, Saeimas apakškomisijas sēdē, neizslēdz iespēju priekšvēlēšanu laikā bloķēt "Facebook".

Acīmredzot, KNAB priekšniekam izpratne par faktisko situāciju sociālo tīklu jomā un to back-end darbību aprobežojas ar smieklīgu kaķu bilžu likšanu un ļauniem politiķiem, kuri cenšas ielauzties katra indivīda privātajā telpā.

Patiesībā situācija ir cita. Reklāmas izvietošana notiek pēc noteikta algoritma, kurā katrs lietotājs saņem pēc "nopelniem", t.i. algoritms ir izstrādāts pēc formulas, lai sasniegtu auditoriju, kura visiespējamāk novedīs pie reakcijām. Piemēram, ja portālā seko vairākām politiska rakstura lapām, tad nevajag brīnīties, ka tuvākā laikā saņemsiet politisko reklāmu, ja sekojiet tikai hokeja lapām, politiskās reklāmas nebūs teju nemaz. Īsāk sakot – Facebook izvēlas reklāmas, kaut izsoles kārtībā, izvēlas kuras mēs redzam.

Jā, ir, iespējams, ka ir negodprātīgi politiķi, kuri izmantotu Facebook infrastruktūru, lai ar slēptas reklāmas palīdzību reklamētu sevi, vai tieši otrādi nomelnotu konkurentu, bet tāpat arī mēs redzam, ka pie varas esošie politiķi izmanto administratīvo resursu tiešu tādu pašu mērķu sasniegšanai, kā mēs to redzējām pagājušā gada pašvaldību vēlēšanās.   

Taču! Veselas industrijas, uzņēmumi, privātpersonas pelna maizi ar šo algoritmu palīdzību. Neņemot vērā politiskās reklāmas izvietošanu, bloķējot Facebook, KNAB faktiski būs veicis genocīdu lielam skaitam komunikāciju un digitālā mārketinga aģentūru, kuras saprot, ka šobrīd sociālie tīkli ir dominējošais spēlētājs cīņā par uzmanību, kā iznīcinās virkni mazos uzņēmumus, kuriem sociālā vide ir vienīgais ieņēmumu avots. Tiks iznīcināta industrija, zaudētas darba vietas, radīts haoss sabiedrībā, nemaz nerunājot par starptautiskiem reputācijas riskiem cenzūras ieviešanas gadījumā, ņemot piemēru no Ziemeļkorejas un Ķīnas.

Tomēr nevar izslēgt, ka KNAB priekšniekam vienkārši nav paveicies ar padomniekiem un stresa brīdī, saistībā ar Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča un uzņēmēja, FK "Liepāja" valdes locekļa Māra Martinsona aizturēšanu, nepārdomāti ķerts salmiņš, kuram nav seguma un tika izteikti draudi veselai industrijai un vārda brīvībai.  

Uzskatu, ka esam izturīga un pacietīga tauta. Mēs varam paciest visu – sākot no OIK afērām, kuras parādās ikmēneša rēķinos, līdz vēršanos pret maziem uzņēmumiem nodokļu reformas izteiksmē un sistēmiskai necieņai "oligarhu" sarunās viesnīcas numuriņos utt. utjp., taču tajā brīdī, kad valsts centīsies ierobežot vārda brīvību visai tautai, neatkarīgi no politiskiem uzskatiem, gribot vai negribot, būs jāiet ielās.

Sludinājums

Bubulis
12:32 | 14/03/18
ZIŅOT
(-14)
(4)
+

Vēl viens, kurš uzskata sevi par pasaulgudro, kam jāmāca citi. Labāk meklē savus himtreilus - NATO indi, ko ļaunie rietumnieki pirž ārā no lidmašīnām, lai cilvēkus nozombētu, īpaši nabaga Krievijas ļautiņus.

Spulga
12:32 | 14/03/18
ZIŅOT
(-4)
(11)
+

Pievienojos katram vārdam!

A?
15:28 | 14/03/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

pastāsti, kas tie tādi par ķīmtreileriem?

Publicitātes alkstošie
16:36 | 14/03/18
ZIŅOT
(-7)
(3)
+

Izgāzās vietējās vēlēšanās, mēģinās uz Saeimu?

Atbilde Edgaram.
17:31 | 14/03/18
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

Izgāzās? Ha! Bez kreisā piķa ļoti labs rezultāts. Šogad Saeima, nakamajas atpakalj uz Liepāju. super, super! Prieks.

Ivars
17:33 | 14/03/18
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Normāls džeks.

Ivars
17:34 | 14/03/18
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Normāls džeks.

Ivar
23:19 | 14/03/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nevari normālu veceni palūgt pasēdēt ar Tevi un uzrakstīt Romas Dārzā savā vietā? Trūkst gruppen-sex? Liepājā ir daudz kas labs cits, citi cilvēki un darbi :)

phe
17:55 | 14/03/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Es jau bez feisbuka noteikti neciestu

pamodušies
20:32 | 14/03/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ko var ņemties. Gadiem ilgi cilvēki sūdzas par cenzūrām (bloķēšanu, tehnikas graušanu, komentēšanas iespēju likvidēšanu, pat googles normālas izmantošanas aizliegšanu ), bet te pēkšņi (sakarā ar vēlēšanām ) akmanuvaimanu! - par buka slēgšanu. Pareizi ir - ja nav, tad lai nav nevienam (normāla interneta)!

Uldim Budriķm ciešanas
22:53 | 14/03/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Ciešanās.... pilnīgi piekrītu, pilnā apmērā. Izmantojot savas pilsoņa tiesības, iespējas saņemt labumu...sekosim ULDIM BUDRIĶMI, kas darīts pagājušovasar, un pārējam Satversmē garantētajām iespējām.
ATTENTION- SESKA MĒDIJU TESTS (kā reaģēs, cik manevru, kāda auditorija utt.)

kontrpropoganda
23:22 | 14/03/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

ATTENTION- KESENFELDA MĒDIJU TESTS.

Pietiekami
18:33 | 15/03/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

normāli cilvēki jau komentārus vairs neraksta, diskusija par tēmu nenotiek, tikai daži palātnieki atvieglojas no savas žults, - necentieties reaģēt, nav vērts.

Justin
20:18 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
20:18 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki