Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vai domei jābūt darba devējai "Kurzemes Vārdam"?


atlikušas 250 zīmes


Vai domei jābūt darba devējai "Kurzemes Vārdam"? (32)

Autors: irliepaja.lv
Otrdienā, 12. februārī, 2019 | BIRKAS: Katram Liepājniekam , Dome , Kurzemes Vārds
Izdrukāt Ziņot
Liepājas dome un pilsētas laikraksts "Kurzemes Vārds" jau deviņus gadus drukā dārgu un apšaubāmu "avīzi" ar nosaukumu "Katram Liepājniekam".
Liepājas dome un pilsētas laikraksts "Kurzemes Vārds" jau deviņus gadus drukā dārgu un apšaubāmu "avīzi" ar nosaukumu "Katram Liepājniekam".

Liepājas vienīgais medijs, kurš pie lasītājiem nonāk "papīra variantā", – "Kurzemes Vārds" pērn no pašvaldības, tās iestādēm un kapitālsabiedrībām saņēmis vismaz 88, 31 tūkstoti eiro.

Cik cieša ir laikraksta "Kurzemes Vārds" saistība ar pašvaldību?  Un cik lielā mērā var runāt par avīzes neatkarību, ja vismaz 88 314 eiro (redzamā daļa) SIA "Kurzemes Vārds" 2018.gadā saņēmis, izpildot dažādus pašvaldības, tās iestāžu un kapitālsabiedrību pasūtījumus?

Nosauktā summa gan ir ļoti aptuvena, jo ne visi pašvaldības uzņēmumi vēlas atklāt "draudzīgā atbalsta" apmērus. Piemēram, "Liepājas ūdens" (kapitāldaļu turētāja – līdzšinējā domes Juridiskās daļas vadītāja Inita Pelnēna) kautrīgi noklusē, cik samaksājis "Kurzemes Vārdam" par tā sauktajām "tematiskajām lappusēm" – to liedzot starp abiem uzņēmumiem noslēgtais līgums. Te gan jāteic, ka tādi noslēpumi piedienētu kādam privātam komersantam, ne pašvaldības uzņēmumam. Arī SIA "Lielais Dzintars" (kapitāldaļu turētājs – vicemērs Atis Deksnis) tēriņus neuzzinājām, jo elektroniski koncertzāle informāciju nesniedza. Atbildi parādā palika arī abi pašvaldības primārās veselības aprūpes centri – Vecliepājas un Jaunliepājas (kapitāldaļu turētāja – domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova).

Neviens nav apstiprinājis, bet runā, ka pašvaldības kapitālsabiedrībām un uzņēmumiem, kuros domei pieder daļas, neoficiāli uzdots "rindas kārtībā" sniegt finansiālu atbalstu avīzei, apmaksājot dažādus pielikumus un ielikumus.

Saskaņā ar domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas atsūtīto, kā arī iestāžu un uzņēmumu pašu sniegto informāciju pašvaldības administrācija, pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības 2018. gadā par reklāmas materiālu un dažādu sludinājumu izvietošanu, kā arī par domes izdevuma "Katram Liepājniekam" sagatavošanu, iespiešanu un izplatīšanu SIA "Kurzemes Vārds" kopā samaksājušas teju 90 000 eiro.

Apmaksājot dažādus "Kurzemes Vārda" pielikumus vai citus rēķinus (izņemot nelielus sludinājumus), pērn nodokļu maksātāju naudu nav tērējis Liepājas teātris, Olimpiskais centrs, "Liepājas tramvajs", "Avisabiedrība "Liepāja"", "Liepājas enerģija".

Izdevuma "Katram Liepājniekam" sagatavošana, iespiešana un izplatīšana ir īpašs stāsts – šo pakalpojumu, pret kuru iestājušies citi mediji, arī Žurnālistu asociācija un nupat arī ekonomikas ministrs, "Kurzemes Vārds" domei sniedz jau deviņus gadus – acīmredzot Liepājas laikrakstam tas ir izdevīgs "bizness".

Kad domes pašreizējās koalīcijas partneri no Latvijas Reģionu apvienības saraksta vēl bija opozīcijā, arī viņi apšaubīja domes "avīzes" izdošanas lietderību, taču, nonākot pozīcijā, jau domāja citādi. Jānis Vilnītis portālam irliepaja.lv pērn sacīja: ""Mūsu vērtējums bija, ka nevajag. Taču koalīcijas partneri mūs pārliecināja [..]."

Tā nu pašvaldība turpina būt darba devēja pilsētas laikrakstam. Vai tas tiešām neatstāj nekādu ietekmi uz "Kurzemes Vārda" saturu?

Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne portālam irliepaja.lv apgalvoja: "Izdevniecības "Kurzemes Vārds" izdevumus izmantojam tikai reklāmas ievietošanai par pasākumiem, līdzjūtību un nekrologu publicēšanai, informācijas par izmaiņām saistošajos noteikumos, vai citām izmaiņām likumdošanā publicēšanai, kā arī atsevišķas iestādes pāris reizes gadā veido speciālos pielikumus. Komercreklāma tiek nodalīta no satura veidošanas, un mēs kā pašvaldība neiejaucamies redakcijas darbā."

Tomēr zināmas šaubas šāds apgalvojums raisa. Kaut vai atceroties gadījumu ar vienu no deputātiem pirms diviem sasaukumiem, kad avīzes korespondente uzstājās kā algota domes advokāte, paužot nevis atbalstu deputāta centieniem kliedēt pašvaldībā valdošo "slepenību", bet pārmetot, ka tas traucējis domi, nepilna pusgada laikā iesniedzot jau 27 (!) pieprasījumus par dažādu informāciju (Nora Driķe "Kādā jocīgā dienā").

Sludinājums

Liepājnieks
06:52 | 12/02/19
ZIŅOT
(-4)
(36)
+

Tagadējais redaktors Ints Grasis veiksmīgi turpina iepriekšējā šefredaktora A Remesa iedibināto komerciālo sadarbību (biznesu) ar pašvaldību(Domi) un tās kapitālsabiedrībām. Un, manuprāt, Domes dāsnums pret SIA Kurzemes vārdu ir vilielākais nevis par slavināšanas rakstiem, bet gan par atsevišķu Domes sensatīvu problēmu un neglītumu daļēju vai pilnīgu noklusēšanu. Šādu sadarbības modeli varētu nosaukt par barteri.

khe khe
13:45 | 14/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

``Aizezera balti bērzi
Sidrabiņa lapiņām`

Kādas domes? Tās pašas part- un izpildkomitejas. Pardon - pareizi būtu bijis ``aiz ezera``. Bet šitā tuvāk īstenībai.

777
23:51 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Korupcija uz pārkaitijuma

Feodālā vara
07:45 | 12/02/19
ZIŅOT
(-1)
(29)
+

Vārds vietā,bet neaizmirsīsim arī par TV Kurzeme,Rietumu radio, liepajniekiem.lv. Ja jau saucam lietas īstajos vārdos,tad visas pēc kārtas. Šādi barteri notiek ar visiem Liepājas reģionālajiem medijiem.

:)
11:28 | 12/02/19
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Tv kurzeme un kāto sauc ....Radio Liepāja ir Kurzemes vāra idejiskie radinieki, jeb kā tautā sauktas maukas vai prožnijas škuras.

Par parodiju
07:53 | 12/02/19
ZIŅOT
(-1)
(25)
+

Vai tiešām tiek maksāts arī par to parodiju, ne televīziju TV KURZEMI? Tas gan ir izsmiekls, ka joprojām tas kanāls velk dzīvību.

liepjnn
14:06 | 12/02/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Gribu teikt, ka arī Rietumu radio ir parodija, Pāris cilvēku kantorītis ar sliktām ziņām un mūziku nekādu. Nekā interesanta, atraktīva un saistoša tur nav.

to kaposts
11:30 | 12/02/19
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

kesim nu točna nav vajadzīgas tās domes pabiras kas nāk no liepājnieku nodokliem

Tenants
07:54 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Būtu labs gabals, ja būtu vēl KV viedoklis. Un LŽA viedoklis arī.

to Kāposts
11:21 | 13/02/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Šis portāls vismaz nebaidās atklāti runāt par to, ko citi noklusē. Paldies!

Kāposts
08:04 | 12/02/19
ZIŅOT
(-11)
(12)
+

LŽA viedoklis par to, ka viens mediju uzņēmums Liepājā vismaz spējīgs nodarboties arī ar uzņēmējdarbību? Kesenfelda kungs arī droši var piedalīties iepirkumā un izdot “Katram liepājniekam”. Bet tam jau varēšana nepietiek. Neko vairāk par pussagrozītas un tendenciozas informācijas pasniegšanu šis portāls jau nav spējīgs izdarīt.

fffffffffff
07:58 | 12/02/19
ZIŅOT
(-8)
(20)
+

Pag , pag nevajag aizmirst, ka tā ir nodokļu maksātāju nauda! Var rasties jautājums, kas liepājniekiem ir prasījis par šādu bartera veidošanu... Ir taču tik daudz lietderīgu vajadzību Liepājai!

nja
10:44 | 12/02/19
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Ārprāts , kas tik nenotiek. Kāda nekaunība.

Čekista meita
11:10 | 12/02/19
ZIŅOT
(-9)
(6)
+

Šausmas, kas te tik neatklājas... Izrādās, ir tāds uzņēmējdarbības virziens kā izdevējdarbība, un ir viena tāda liela avīze, kas spēj samaksāt cilvēkiem algas, Liepājai un Latvijai nodokļus, bet atļaujas iekasēt naudu par sludinājumiem un reklāmu... Kā nav kauna!

Ārodbiedrība
21:48 | 12/02/19
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Netaisnība, ka melnā darba darītāja, piemēram, Driķe redakcijā saņem no Graša nieka grašus, bet Pūcei tiek samaksāts tīri labi, gan tā, gan citādi.

Riktīgais
11:27 | 12/02/19
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Iemaksāt nodokļus, no sākuma paņemot nodokļu maksātāju naudu, no kuras nodokļos atgriežas stipri mazāka summa, vienkārša naudas izsviešana tā saucas, tas nolaisto kantoris ar nosaukumu "Kurzemes Vārds" sen jāklapē ciet, vai nu, lai paši naudu meklē, tāda melu lapele vien ir, ne tik senā pagātnē tiesāti žurnālisti, diez kā sokas ar naudas atmaksāšanu tam varonim, irLiepāja varētu pacensties uzzināt un painformēt!

Riktīgais
11:27 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Iemaksāt nodokļus, no sākuma paņemot nodokļu maksātāju naudu, no kuras nodokļos atgriežas stipri mazāka summa, vienkārša naudas izsviešana tā saucas, tas nolaisto kantoris ar nosaukumu "Kurzemes Vārds" sen jāklapē ciet, vai nu, lai paši naudu meklē, tāda melu lapele vien ir, ne tik senā pagātnē tiesāti žurnālisti, diez kā sokas ar naudas atmaksāšanu tam varonim, irLiepāja varētu pacensties uzzināt un painformēt!

Griķis
11:33 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(18)
+

Ja Liepājas slimnīcā kādu aiz nolaidības aizlaiž pie Pētera, tad KV par tādu lietu nevar pat papīkstēt, jo tur tanī slimnīcā tak strādā Graša kundze par sabiedrisko attiecību guru

Čekista audžu dēls
21:20 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu pēdējie mēsli, kas tādu kaut ko var izdomāt,

Kurvis
14:11 | 12/02/19
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

Tas ir riktīgs interešu konflikts. Nesaprotu, kā to pielaiž. Turklāt arī pati preses sekretāre nav nekāds spīdeklis savā jomā.

drīkst - nedrīkst
13:08 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Armēņu radio kādreiz jautāja - ar ko atšķiras mediķis no avīžnieka? Ja gribēja pareizi atbildēt, vajadzēja teikt - ar to, ka mediķis, ja kļūdās ( tas ir, aizlaiž kādu pie pēteriem), tad kļūdu vienkārši aprok, bet, ja kļūdās avīžnieks, kļūdu tiražē tūkstošiem eksemplāros. Avīžnieki taču zin - ko drīkst, ko nedrīkst. Netiražēs taču to, kas jāaprok.

:)
11:37 | 12/02/19
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Šim potrālam vajag pajautāt Domes kadru daļā, vai tur nav pieņemti amatu savienošanas kārtā Kurzemes vārda žurnaļugas, kas palīdz ražot Katram liepājniekam saturu, jo rokraksts stipri līdzīgs

cd
11:48 | 12/02/19
ZIŅOT
(-2)
(17)
+

Kurzemes Vards un Riietumu Radio bija neobjektīvi Seska rupori. Punkts.
Par propogandas lapeli `Katram liepajniekam par labo Sesku `- par to pat nerunāsim.....
Nožēlojami.
Cerams,ka ar vVilnīša domi mainīsies šī PSKP prakse.

Prāmalietis
14:49 | 12/02/19
ZIŅOT
(-18)
(10)
+

Patīkami, ka atkal beidzot var palasīt Kesenfelda murgus. Bet vēl uzjautrinošāk lasīt to, kā viņš pats ar sevi sarunājas komentāros...

Saulcerīte
21:15 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Vai tad taisnietis Vilnītis nevarētu atslepenot to Liepājas ūdens līgumu ar Grasi.

Ne viss...
23:40 | 12/02/19
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Cienītie, ne viss ir tā, kā izskatās. Gan sporta žurnālists Remess, kas nejaušības pēc ilgus gadus iekļuvis redaktora krēslā, ne tagadējais Grasis pret saviem cilvēkiem nav bijuši taisnīgi. Kamēr Driķa mellās miesās karo, Pūce, kas mēnesī labi ja kādu rindu uzraksta, saņem daudz vairāk. Un Cērmane...tā vispār ir atstumta no policijas ziņām un analītiskiem rakstiem, to pat pie portāla nepielaiž, ja nu kādu domes avīzes reklāmas rakstu šai pašā "Katram liepājniekam".

to Ne viss
11:30 | 13/02/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

ja kas tur kādam nepatīīk, lai maina darba vietu, bet nu diez vai šos "profesionāļus" kāds ņems, kolhoza līmenis, Cērmane-tā takš lezbiete, ko viņa vispār var, kaut kādus murgus samurgot, tajā ziņā viss pareizi!

Ta viš i
11:18 | 13/02/19
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Bez pašvaldības atbalsta "Kurzemes Vards" mirs.

Nu ir tā...
14:54 | 13/02/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Bez domes garantētā un kapitālsabiedrībās noslepenotajām shēmām "K.V." tiešām iznīkuļos. Grasis, cik atbilstošs uzvārds, pāries uz nedēļas lapu un visbeidzot tikai šarās, kur kāpj pēc butēm, varēs izlasīt "Aloīza ziņas".

Mr Abdullah Ibrahim
18:31 | 16/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Are you in need of Urgent Loan Here the Collateral required all
problem regarding Loan is Solve Between a short period of time
with a low interest rate of 2% and duration more than 20 years
what are you waiting for Apply Now and Solve your problem or start

a business with Loan paying bills of various I think you have come
to the right place I'll advise you can contact us via email
whatspp +917738214856
abdullahibrahimlender@gmail.com
Mr Abdullah Ibrahim

Robble
03:58 | 17/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via Email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

sloanslimited@gmail.com
14:56 | 15/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10,000.00 līdz €50,000,000.00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

Whats-app vai zvaniet: +1201865546

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki